הירהורים, מזלות וכוכבים.. - הבלוג של אנג'ליקה

מזל אריה

האריה עסוק מאוד בלתפוס לעצמו מקום, בכל מקום. להבהיר לעצמו ולסביבתו מה תפקידו (שכמובן יהיה במרכז ובראש) ולקבל כמה שיותר תשומת לב בזכותה הוא פורח ומשגשג. האריה גם רודף פירסום מטבעו ומרגיש נוח וטבעי מאוד עם אור הזרקורים והפלשים עליו.. לכן הוא תמיד נראה כאילו הוא צועד על השטיח האדום בדרך לקבלת פרס אוסקר, גם אם הוא נכנס כרגע לקופת חולים או למכולת..

אנג'ליקה

03/10/2010


מי שמצליח לשמוע את יהורם גאון שואג במלוא הפאתוס והפאסון אל תוך המיקרופון: "ה-נ--נ-י  כ--א-ן....!" יכול לוותר על המשך המאמר. תיאור זה הוא תמציתו הטהורה של מזל אריה. אני, כאן, אני כאן! אני על הבמה, ואין עוד מלבדי..!!

האריה מחובר מאוד לעצמו ולתחושת הקיום שלו. או לפחות מחפש בכל מאודו את התחושה הזאת.. כמו תינוק שרק נולד ובטוח שכל העולם נוצר למענו, שאמא קיימת רק בשבילו ושכל מה שעליו לעשות זה לרצות- וכל מבוקשו יינתן לו- כך הוא האריה. הוא אשכרה מאמין שהוא מתת האל למין האנושי! לא פחות.. ולמי שעדיין לא קלט- שינסה לדמיין את צביקה פיק. עם הבמה ובלעדיה.

הכוכב ששולט באריה, הלא היא השמש, מעניקה לו תחושת חשיבות עצמית ואמונה שהוא מרכזי וקיים. מזל אריה, הוא השני מבין מזלות האש והראשון במלכותיות מבין כל המזלות. לאריות נוכחות מרשימה ואי אפשר להתעלם מהם כשהם נכנסים לחדר, אם בגלל הזוהר והגלאם שהם מפיצים סביבם ואם זה בגלל שהם פשוט לא ינוחו עד שיצליחו לסובב את כל הראשים אליהם. והם לא בוחלים באמצעים לשם כך.. הם פשוט מומחים לדרמות או שמא נאמר.. מלודרמה?

כשאריה שמח- כולם צוחקים, כשאריה מבואס- כולם עצובים. אריות דואגים שכוווולם ידעו וישתתפו ויחוו יחד איתם את מה שעובר עליהם. הם אוהבים להעצים ולמקסם את רגשותיהם ויתבלו אותם בשלל תיאורים צבעוניים ומוחשיים (שלא לומר מופרזים) כדי שיוכלו לחוש את החוויה במלוא עוצמתה.

אריות אוהבים להיות בראש, בוסים. להוביל ולהנהיג. והם אכן מוכשרים לזה. נדיר לראות אריה מובל, כנוע, שמשרת אחרים, ממש כמו בטבע, כמו מלך אמיתי. האריה אוהב להיות מעל כולם, לחלק פקודות וצווים מלכותיים, ולמרות שמלך צריך גם להיות קשוח וחמור סבר, האריה ינסה תמיד להתחמק מהתפקידים הקשים על מנת שלא לפגוע באהדה שרוחשים לו.

אריות זקוקים מאוד להכרה. בכל מקום בכל תפקיד, בעבודה ובזוגיות, בחברה ומקומות הבילוי- האריה רוצה שיראו אותו. שידעו שהוא כאן. שלא יפספסו חס וחלילה שהוד מעלתו הגיע.. שידעו מה הוא עשה ואיך הוא הצליח ומה הוא תרם וכמה הוא מוכשר.. כאשר הוא מרגיש שהוא אינו מקבל את ההכרה לה הוא ראוי הוא ירגיש ממש כבוי.. אריה כזה יתקשה לתפקד, יאבד מוטיבציה, יחוש תסכול ואף ינסה להפעיל את כישרונו לדרמות על מנת להשיג תשומת לב והתייחסות. העיקר שלא יתעלמו ממנו. בשביל אריות התעלמות =מוות. לא מתייחסים אלי משמע שכנראה אני לא פה, לא קיים עוד. כנראה שלא עבדתי טוב או לא הגעתי להישג כפי שחשבתי. ואז מה? אני לא שווה? אני לא ראוי? אלו בכלל לא אופציות בשבילו!! הוא יעשה הכל כדי לא להגיע למצב כזה..

לכן האריה עסוק מאוד בלתפוס לעצמו מקום, בכל מקום. להבהיר לעצמו ולסביבתו מה תפקידו (שכמובן יהיה במרכז ובראש) ולקבל כמה שיותר תשומת לב בזכותה הוא פורח ומשגשג. האריה גם רודף פירסום מטבעו ומרגיש נוח וטבעי מאוד עם אור הזרקורים והפלשים עליו.. לכן הוא תמיד נראה כאילו הוא צועד על השטיח האדום בדרך לקבלת פרס אוסקר, גם אם הוא נכנס כרגע לקופת חולים או למכולת..

אריות אוהבים להיות רחבי לב, חמימים בעלי ביטחון עצמי מלכותיות וזוהר- הם לא אוהבים להתעסק בפיצ'פקס, בעניינים הקטנים, השולים, המעצבנים.. בעובד זוטר סורר שצריך לפטר או בחשבונות ומכתבי איום בתביעה.. בשביל זה יש לאריה מזכירה נמרצת (הלא היא מזל בתולה עליו עוד נדבר) והיא תעשה בשבילו את העבודה הקשה בשקט והחריצות ותיתן לו לקבל את כל הקרדיט והמחמאות.

היא תכתוב לו נאומים- והוא יקצור את הכפיים על תבונתו(כלומר תבונתה), שנינותו(-שנינותה) והרטוריקה המדהימה שלו(איך לא- שלה..)    רק על דבר אחד בוודאות אי אפשר לקחת ממנו את הכבוד- הכאריזמה האדירה שלו. האריה הוא פשוט שחקן. כוכב, סופרסטאר הוליוודי שיודע להסיט את מוקד תשומת הלב מהעניין העיקרי לשמו התכנסנו- אליו עצמו. מספיק להתבונן באנשים כמו ביל קלינטון, מדונה, שוורצנגר, שמעון פרס ואפילו נפוליאון-  כולם סוחפים אחריהם את הקהל ויודעים כיצד למנף את עצמם מתוך שערוריות וסקנדלים. ובסוף אנחנו פשוט מתים עליהם..רוצים לסלוח להם, לשכוח, רק שיתנו לנו להמשיך ולהעריץ אותם..

מבחינה פיזית:


אריה אחראי על הלב. האיבר החשוב ביותר בגוף, המרכזי ביותר, החם והפועם בתוכנו.. האיבר הדרמטי שמשתולל ומתרגש כל פעם מחדש..

מראה חיצוני:


אנשים שהאופק שלהם מושפע ממזל אריה יקרינו מלכותיות וזוהר. אי אפשר להתעלם מהם. הם מרשימים, מהפנטים, בעלי חיוך מיליון דולר- חיוך של גילדרוי לוקהארט, למי שקרא את "הארי פוטר וחדר הסודות"

או חיוך של יעל בר-זוהר- למי שלא. נראה אצלם נגיעות של שמש בדמות נמשים, שיער מתולתל כמו רעמה בצבע בלונדיני או ג'ינג'י או לפחות עם היילייטס וגוונים חמים. הם שופעים חמימות וידידותיות ויקרינו שמץ של התנשאות אלגנטית- בכ"ז, הם לא "כל אחד"..

מקצועית:


אריות כאמור צריכים תפקידי ניהול והנהגה, אם זה בחברה או צוות ואם ממש בפוליטיקה. כל עסקי השואו ביזנס, קולנוע, טלוויזיה, משחק ושירה, כל מה שדורש לעמוד על במה וליהנות מאהבת הקהל יושב עליהם בול. מקצועות ועיסוקים בזהב- צורף, מוכר תכשיטים, סוחר זהב וכד' וכמובן, מלך..