בני ברק – תל אביב - הבלוג של חרדית

ה-1 בספטמבר שלי - הוא היום!

רק היום הם חזרו ללימודים, למרות שכבר שלושה ימים הפיד שלי עמוס בתמונות רלוונטיות לתחילת שנת לימודים, ברכות, איחולים, כתבות, מגוון סטטוסים של הורים מאושרים, מיואשים וסתם כאלה שמתים לחזור לשגרה. אבל אצלנו - החרדיות, המצב שונה. רק היום (אני מקווה) שהשגרה תכנס לפעולה. אני חרדית. גרה בבני ברק, והבנים שלי לומדים ב'חידר'. ושם שנת הלימודים […]

חרדית

04/04/2016


רק היום הם חזרו ללימודים, למרות שכבר שלושה ימים הפיד שלי עמוס בתמונות רלוונטיות לתחילת שנת לימודים, ברכות, איחולים, כתבות, מגוון סטטוסים של הורים מאושרים, מיואשים וסתם כאלה שמתים לחזור לשגרה. אבל אצלנו - החרדיות, המצב שונה. רק היום (אני מקווה) שהשגרה תכנס לפעולה.
אני חרדית. גרה בבני ברק, והבנים שלי לומדים ב'חידר'. ושם שנת הלימודים שונה לחלוטין.
השנה נפתחת בראש חודש אלול, ומסתיימת בט' באב. מה שמשאיר לחבורת הבנים שלי חופש של שלושה שבועות בלבד, שבמהלכם אני מנסה לתזז ולעזור להם למצות את החופש "הגדול" עד תומו. זה מתחיל בטיולים ליליים לגינות חשוכות, ממשיך בנסיעה לצפון ומסתיים בסיורים משפחתיים על חוף הים בשעות שהן יותר קרובות לבוקר מאשר לערב.
דמיינו לעצמכם משפחה לא קטנה (לא נכנסים לרכב אחד... גם לא לרכב גדול) שמחלקת את חופשות הילדים בין החופשות של 'הבנות' לחופשות של 'הבנים'. לפעמים זה נחמד. אפשר לצאת רק עם הבנות (הי, כשיוצאים רק עם הבנות יש מקום ברכב) ולתרץ לבנים שיש להם לימודים ואני מבטיחה להשלים להם את החוויה בפעם אחרת. אבל לפעמים זה פשוט מרגיז.
שלושה ימים של OVER חופש הגדישו את הסאה. חודשיים חיכינו  ל-1 בספטמבר והוא אחר להגיע. התאכזבתי.
האמת שזה עדיין לא הסוף. הדובדבן שבקצפת היה הסמינר. הבחורה, שהיא גם הבכורה, חזרה ביום חמישי, לאחר פתיחת הלימודים והודיעה באושר ש'מחר- חופש!' כן, ככה סתם. כאילו אין להנהלת התיכון לוח חופשות של משרד החינוך, ומותר להם לעשות ככל העולה על רוחם (ברור שמותר. מי ילשין?!) אז גם היא זכתה ליום חופש נוסף, רק כדי שהיא לא תרגיש מקופחת.
זה כבר היה יותר מידי בשבילי, וגם אני החלטתי לקחת חופש.
אז הייתי בחופשת ה1 בספטמבר מיום חמישי בצהריים ועד עכשיו. ומהיום חוזרים לשגרה המבורכת, שחסרה לי בחודשיים ושלושת הימים האחרונים.
עכשיו כבר אפשר לברך - שתהיה לנו תחילת שנה מוצלחת. והפעם - לכולנו.

ראש חודש אלול - תחילת שנת הלימודים

ראש חודש אלול - תחילת שנת הלימודים