מג'נגלת - הבלוג של Ya'arit Trabelsi

למה ושתי היא המלכה האהובה עליי ומה הקשר שלה לגאלה רחמילביץ'?

אנחנו אוהבים לאהוב את אסתר המלכה, אבל אם רק תשבו על זה לרגע ושתי היא האישה שהכי מגיע לה פרגון- אישה חזקה, שיודעת מה היא רוצה, לא מתכופפת למורת בעלה והולכת עם הלב, גם כשהיא נאלצת לשלם במחיר הכתר. בדיוק מה שגאלה רחמילביץ' מייצגת עבורי!

Ya'arit Trabelsi

09/03/2017


אף פעם לא התחפשתי למלכת אסתר.

כשהייתי בגן וכולם התחפשו למלכות אסתר, אני התחפשתי לאחשוורוש.

1920311_10152276345354558_1609038786_n

למה? לא יודעת. אני חושבת שבתוך תוכי אף פעם לא ממש חיבבתי את אסתר- נערה קטנה ושקטה שנשלטת על ידי דודה מרדכי ועושה מניפולציות שונות, כדי שהמלך יגרש את אשתו ויבחר בה. נכון, המטרה נעלה, אבל כאישה וככל שהתבגרתי, הפריע לי יותר ויותר שתפקידה של האישה הוא פיתוי, בהתאם להוראות זכר כלשהו כמובן.

במהלך החיים מצאתי את עצמי לא פעם מזדהה דווקא עם ושתי- מלכה יפה, שמחה ודעתנית שבניגוד גמור לאסתר, מחליטה ללכת עם הלב שלה, גם אם המחיר הוא להמרות את פי המלך ולעצבן אותו. ועם יד על הלב, יש מצב שאם אסתר לא היתה בתמונה, הוא היה מחליק לה את זה ולא עושה מזה דרמה...

כשאני חושבת על עצמי בהקשר הזה, אני לא יכולה שלא לחשוב על האישה והחברה שתמיד דחפה אותי ללכת נגד הזרם, גם אם במחיר של לעצבן אנשים בדרך- גאלה רחמילביץ'!

GALA

צילום: BARE BY PAZIT OZ

למי שעוד לא מכיר, גאלה היא אושיית אופנה שמאז שאני מכירה אותה (שזה ממש מלא זמן) נלחמת כמו דון קישוט בתחנות הרוח שמקדשות את מודל הרזון ועושה הכל, כדי שנשים באשר מידתן, יאהבו את גופן כמו שהוא. וכן, היא עצבנה לא מעט "אחשוורושים" בדרך...

מה שאני הכי אוהבת בגאלה, זה שבדומה לושתי, גם היא בחרה במודע מאוד, להדיר את עצמה מאותם מקומות ששידרו מסר שונה משלה. שהיא הולכת עם האמת שלה עד הסוף ושגם בימים שבהם "גורשה מהארמון", היא ידעה שבסוף יתגלה פרצופה האמיתי של "אסתר" ואחשוורוש לא יוכל עוד להתעלם ממנה. וזה קרה. ועוד איך קרה.

תראו אותה היום- בשנים האחרונות היא עשתה כאן מהפך של ממש בתחום האופנה במידות גדולות: היא יוזמת ומפיקה בכל שנה את שבוע האופנה למידות גדולות ( Plus Size Fashion Week TLV)- הגדול ביותר בעולם; היא מוציאה לאור את מגזין האופנה והלייף סטייל Style Plus שכולו ללא פוטושופ ומוכיח שיופי מגיע במגוון גדלים וגילאים; היא מרצה ומנחה של סדנאות העצמה, דימוי גוף, השראה והגשמת חלומות- "לחלום בגדול- להגשים בענק"; יש לה סניף סטיילינג בברלין ואין שום ספק שנשים רבות חייבות לה את החיוך שהן רואות במראה.

GALA

צילום: BARE BY PAZIT OZ

ממש בימים אלו היא אוצרת ומפיקה את תערוכת Real As I Am - תערוכת צילומים (צילומים- סטודיו Bare By Pazit Oz) של נשים מובילות שבחרו להסיר את הבגדים ולהצטלם ללא פוטושופ, כדי להוכיח שגם לדוגמניות המושלמות ביותר כמו שני חזן יש כפלים, קימוטים, צלוליטיס, עור לא חלק ושמותר להיות ולהראות כמו שאת (אל תדאגו, לא מדובר בצילומים חושפניים).

רוני מרחבי לתערוכת REAL AS I AM של גאלה רחמילביץ ופזית עוז. צילום פזית עוז

רוני מרחבי לתערוכת REAL AS I AM של גאלה רחמילביץ ופזית עוז. צילום פזית עוז

שני חזן לתערוכת REAL AS I AM של גאלה רחמילביץ ופזית עוז. צילום פזית עוז

שני חזן לתערוכת REAL AS I AM של גאלה רחמילביץ ופזית עוז. צילום פזית עוז

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בתאריכים 7-8.3 בשעות 17:30-22:00 בשרונה תל אביב, רחוב דוד אלעזר 27 (צמוד ל-STORY)

אם היה לה קל? לא! ממש ממש לא! (ואת זה אני יודעת מהצד של החברה).

כל צעד שהיא עשתה היה כרוך בויכוחים, במלחמה, בהשפלות, בצקצוקים ואפילו בחרמות. למרות התדמית הקשוחה שהיא משדרת, אני יודעת שהיא נשברת קצת בפנים בכל פעם מחדש. נופלת, נסדקת, קמה, מנערת את הלכלוך, מחייכת וממשיכה הלאה.

GALA

צילום: BARE BY PAZIT OZ

כי היא ושתי. המלכה ושתי- אישה חזקה שיודעת שמה שחשוב זה לעשות את מה שאתה מאמין בו, גם אם לאחשוורוש מתאים משהו אחר. אישה שמסתכלת לאנשים בעיניים ולא מפחדת לומר להם מה שהיא חושבת. אישה שלא רק מדברת על כמה רע ונורא כאן, אלא אשכרה קמה ועושה- נגד הרוח ונגד אחשוורוש.

אם מגילת אסתר היתה מסוקרת כמה שנים קדימה, אני משערת שושתי היתה חוזרת לתמונה כמנצחת הגדולה. כי ככה זה- נשים גדולות וחזקות אפשר אולי להזיז הצידה, אבל אי אפשר לנצח!