מדעי החיים הבריאים - הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

הילחם, אמיר הילחם- אל תוותר!

שוב אמיר היקר אתה מתבקש להלחם על חייך! פעם שנייה שבשנה וחצי האחרונות, אני יודעת שזה לא קל והגוף שלך עדיין לא התאושש מכל מה שהוא עבר אבל בבקשה אמיר יש עוד הרבה דברים ששווה לחיות עבורם. מילים של השיר שלך ״אל תוותר״ מקבלות משמעות מצמררת היום. embedded by Embedded VideoYouTube Direkt את אמיר היכרתי […]

ד״ר ליאת אדרי

23/07/2017


שוב אמיר היקר אתה מתבקש להלחם על חייך! פעם שנייה שבשנה וחצי האחרונות, אני יודעת שזה לא קל והגוף שלך עדיין לא התאושש מכל מה שהוא עבר אבל בבקשה אמיר יש עוד הרבה דברים ששווה לחיות עבורם. מילים של השיר שלך ״אל תוותר״ מקבלות משמעות מצמררת היום.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

את אמיר היכרתי כנראה כמו כולם בלהקת ״היי פייב״ אהבתי לשמוע את השירים בגלגל״צ אבל לא הייתי מעריצה שרופה. כשנודע לי שלאמיר יש סרטן עקבתי אחר החדשות, במיוחד כשהאבחנה הייתה שגויה.  ראיתי את הסרט ״ההמתנה לחיים״ בבימויה של הבמאית והתסריטאית המוכשרת במיוחד ציפי ביידר, התרגשתי מאד מהסרט ועלו לי המון תובנות כמטפלת בחולי סרטן.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

עכשיו שוב אמיר בהמתנה לחיים, לאחר שלפי הדיווחים היה יותר מ50 דקות ללא דופק, לאחר שטבע ביום הכי סימבולי בחייו, היום שהתבשר שלא הייתה בגופו המחלה הארורה, לפני שנה בדיוק, היום הזה שחייו חזרו לרשותו.

את אמיר פגשתי לפני כחודש בכנס חשיפת מרצים. אמיר הרצה לפניי ומיד שסיים ידעתי שאני רוצה לעשות איתו הרצאה משותפת. שכן אמיר מספר באופן כנה ומצחיק את אשר עבר, צילמתי חלקים מהרצאתו המיוחד את החלק בו הוא מפרגן לדיקור סיני שעזר לו במהלך הטיפולים האגרסיביים במחלה שלא הייתה, טיפולים אשר עזרו לו מאד.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

מאתמול שנודעה לי הידיעה המצמררת אני נסערת כמו גלי הים ולא יכולה להירגע, לא יכולתי לישון, שאלתי חברים ומקרובים אם אפשר לעזור ונאמר לי: "רק להתפלל"' אני מתפללת , התפללו גם אתם.

בתמונה אמיר , אני ויובל קדוש שהרצה גם הוא בכנס ועבר מסכת ארוכה עם התמודדות ביתו עמית קדוש וכתב ספר שכל מי שנמצא בקרבת המחלה חייב לקרוא ״תאי אב״, מצא גם הוא שפה משותפת עם אמיר וחשבנו איך לשתף פעולה ביחד. כי מה הסיכוי שבכנס כזה יש שלושה מרצים הסובבים סביב המחלה הקשה הזו כל אחד והסיפור שלו, כל אחד והשתלשלות הדברים שהסרטן הוביל אותו בחייו.

אני לא יודעת למה הדברים קורים כמו שהם קורים, מה יד הגורל המתעתעת הזו רוצה להגיד? מה השיעור הכל כך קשה שבחור צעיר בן 40 צריך לעבור?

הילחם, אמיר הילחם, אל תוותר, יש עוד שיעור שצריך ללמוד...

על החתום: ד״ר ליאת אדרי phd