ברקים - הבלוג של חוה ברק

אחותי הקטנה,חוה ברק!!

גם גדול התסריטאים,לא היה יכול לכתוב את הסרט שנוסף מעכשיו לספריית החדרים שבליבי.

חוה ברק

26/09/2017


נאווהההנאאוהבתמונות: סלפי ראשון (למעלה).  שתינו באירוע "נשות הברזל. ובאמצע זאת נאווה נוטי!!

  1. התמונה היחידה שנשמרה לה מאותה תקופה.נאווה נוטינאווה נוטינאווה נוטי נאווה נוטי

אנחנוו שוקי וחנניה איתי בתמונה משותפת.

תמונות מאלבום בילדות שלי.
כינוראימא

לפעמים אתה נוכח לדעת שתסריטאי טוב יכול לכתוב תסריט  שישאיר אותך שנים עם הסרט שירוץ לך בראש.

לפעמים אתה בטוח שאין דבר כזה סיפור שיפיל אותך לקרשים.

ולפעמים אתה לא מאמין למה שהחיים מזמנים לך,שם מאחורי ההר של המחשבות.

הייתה לי ילדות מאושרת,פה ושם נחרטו בי זיכרונות של עצב,אבל הבית,אך הבית , היה בית חם, ומעניק. אבל:

"אני בטוחה שאני מאומצת,ואל תנסי להכחיש", הייתי מטיחה בה באימא הפרטית שלי. ותוכיחי לי שלא? איך זה יכול להיות שהבית הזה מלא בילדים שגדלים איתנו והם ממש לא שלנו?ואת אומרת שיש לי משלנו  רק את חנניה ושוקי האחים שלי?

ומי כל הילדים אלה? ולמה הם קוראים לך "אימא ,ולאבא אבא? ולמה אני צריכה להיסחב אתך באוטובוסים ל"נוה טף" שם בקריה של תל אביב ? ולמה תמיד האישה שקוראים לה ה"עובדת סוציאלית" ,טיאה נדמה לי, שיש לה שם של תה ומצחיק אותי נורא השם שלה.

"היא אומרת שאתם, שזה בכלל אנחנו , אחת מממשפחות האומנה הכי טובות בארץ, ולכן תמיד משתדלים להביא אליכם את הילדים.ועוד ועוד ועוד, כל כך הרבה דיבורים ודיבורים,ונמאס לי לישון אתם, ונמאס לי לשחק אתם ,ונמאס לי שהם איתנו ונמאס לי הכול. ותוכיחי לי שאני לא ,ודייייייייייייייייייי!"

הימים ימי ההכי כייף של שכונת הפועלים בנווה עוז בפתח תקווה,שם גדלנו ,שם התרוצצנו,רכבנו  על אופניים, ספגנו את הוואי השכונה,את התרבות ,ואת בית הספר היסודי שהיווה את מוקד ההתכנסות .מכאן עברנו לתיכון ממש כמו בקיבוץ, שכונה שיצאה ערב רב של כישרונות מיורם ארבל חברו של חנניה  אחי הבכור,שכנם של סבי וסבתי,פרו"פ מאיר ניסקה בן מחזורי ,דנה פאן-לוזון,פרסומאים,(חוטר ישי)פרופסורים,מוזיקאים,אנשי עסקים,ושאר שמות מוכרים , נתמזל מזלי שאחי חנניה ז"ל היה בחופשים מנהל את הקייטנה  הכי יוקרתית בביתם של הדסה ותומים תאומים, כך קראו לו לאבא במשפחת תאומים בכפר שמריהו, (הוריו של הפירסומאי ואיש העסקים מוישיק תאומים),שבזכותו זכיתי גם בסופי השבוע להיות בקייטנה הכי שווה, יחד עם ילדי משפחת מוזס,  חבס, ושאר ילדי אצולה ,כשזהבה שילון משמשת שם מדריכה.

שוקי אחי שיחיה, היה ידוע בכישרון הנגינה שלו,והיה מנגן באקורדאון לכל בית הספר,בכל בוקר במפקד,ואסתרקה חננית האמא של נורית זרחי המשוררת לימדה אותנו שירים ,ועשתה אתנו את כל ההצגות. אח כך עברנו לתיכון,ושוקי לימים הפך לאיש צוות הווי ובידור,בוחן ללהקות צבאיות ,ומלוויהם  בנגינה של רבים בינם ציפי שביט ,וגדי יגיל,. כששוקי היה בצבא הוא הלחין את השיר הכי ידוע " הוא פשוט שיריונר" אבל שאול ביבר שהריח כנראה הצלחה, אמר לו שכדאי שייתן לו את זה לפרסום כי בתור חייל, לא כדאי שיחזיק  שירים על שמו ולאות "תודה " השאיר לו לפרסום  רק את הלחן השני שחיבר (שוקי ח.ב) " על המשמר" ששרה להקת פיקוד צפון. אגב לימים כשנישאתי  זה הטנגו שביקשתי שיושמע בחתונתי,אחרי פציעתו הקשה מאוד של אחי .עד היום סירב אחי היקר להתלונן או לומר מילה על " הגנבה הספרותית"צנוע כל כך ,אז כדאי שתדעו!

אז כן גדלתי בבית שמח,תרבותי,ומלא חוויות,וגם מלא ילדים .

אחת הילדות א. אותה זכרתי גדלה בביתנו עד גיל 17 , נישאה ,שמרה על קשר עם אימי.,גם ר,הייתה לצידי עד גיל מאוחר ועברה לחו"ל. זה מה שזכרתי.

והנה הטויסט בעלילה: לפני כשבועיים העלתי כתבה בפייסבוק הפעיל שלי,שהחלה כך: היי והיי וכל כך היי!

אני איך לומר יש לי בעיה,אוהבת את העיר שלי מאוד!!ואוהבת לראות איך היא צומחת,מתפתחת,מאז שהייתי ילדה בשכונה של נווה עוז ,הזיכרונות הנפלאים,מהשכונה בה נולדתי,גדלתי,למדתי,נולדו ילדי. למדו ילדי. שם גדלתי בחברת אחי חנניה פוקס ז"ל, ושוקי (פוקס)שמיר .,גם הוא בחר לגור כאן.
אני עדין יכולה לעצום עיניי ולראות את אבי גרשון פוקס ז"ל עם סמל הסדרן על הזרוע ,צועד כל שישי ,ובמיוחד כל שבת כ"יו"ר איגוד הסדרן" ,למגרשי הפועל,לקולנוע היכל,ואותי אוחזת בכף ידם של הורי רחל (ז"ל) הולכת לצפות בסרטים ובהצגות בהיכל, לברכת השחייה. ספגנו תרבות הייתה זו המושבה שלי,והיום אני גאה להיות כאן,לראות את השינוי שהעיר  שלנו עוברת .כך המשכתי בכתבה ארוכה רלוונטית לנושא . גרשון הסדרן

( התמונות באדיבות ארכיון הפועל פתח תקווה . מימין קבוצת הסדרן ,אבי גרשון פוקס ז"ל יושב במרכז משמאל.

  משמאל: אבי גרשון.)

  בבוקר הצצתי בפייס וחשבתי שאני לא קוראת טוב, כן את השורה שצצה לה שם בין ההמון תגובות:

Nava Shahaf חווה יקרה

אני הייתי במשפחה אומנת בנווה עוז , משפחת פוקס תחילת שנות ה 60
יש קשר?
· השב/השיבי · ‏11 ספטמבר‏ ב-‏23:40‏

Hava Barak

Hava Barak כן.זה אנחנו.הורי ז"ל. מתי היית בחופשים?
· השב/השיבי · ‏12 ספטמבר‏ ב-‏07:27‏

לא ,היא גרה עם אחותה אצלנו בבית שנה!!

Hava Barak

Hava Barak תשאירי פרטים רוצה לשמוע ממך.. הורי היו משפחה אומנת לילדים..ואני גדלתי אתם....דברי איתי רוצה לשמוע ממך.
אהבתיהצג/הציגי רגשות נוספים

· השב/השיבי · ‏12 ספטמבר‏ ב-‏07:29‏

נהל/י

Hava Barak
Hava Barak מעולפת לחלוטין!!

בות נוספות ואני שוב עוברת על זה..ושוב קוראת..והכל חוזר אלי ,הילדים הרבים שגדלו אצלנו,הבחד,הורי,אחיי. משפחתי שהצטמצמה .

הגדולה,Nava Shahaf
Nava Shahaf חווה יקרה
אני הייתי במשפחה אומנת בנווה עוז , משפחת פוקס תחילת שנות ה 60
יש קשר?

אהבתיהצג/הציגי רגשות נוספים

· השב/השיבי · ‏11 ספטמבר‏ ב-‏23:40‏

נהל/י

Hava Barak
Hava Barak כן.זה אנחנו.הורי ז"ל. מתי היית בחופשים?

אהבתיהצג/הציגי רגשות נוספים

·

Hava Barak
Hava Barak תשאירי פרטים רוצה לשמוע ממך.. הורי היו משפחה אומנת לילדים..ואני גדלתי אתם....דברי איתי רוצה לשמוע ממך .שוקי אחי שלי מבלי שאגלה לו את השם ,אומר היו שתי אחיות נאווה וציפי ...זכר הכל!!

    באותו ערב היא התייצבה , עם תמונה אחת של ילדה יושבת בכתה ,נדמה לי שאני מזהה לידה עוד שני ילדים שהיו אצלנו. אבל אלה לא המורות שלנו,אני בטוחה. זה מה שנשאר לה.זכרה את בית הורי בדיוק,את החדר בו ישנו,את הסלון,את המטבח,החצר,את הורי. כמה מוזר כמה שנים מעטות מבדילות בננו,זכרה אותי ילדה מתולתלת ושובבה. (טוב שרק את זה..)סך הכל היה להן טוב אצלנו ,כמה שטוב יכול להיות לילדים שעוזבים את הבית ומחכים שאימא תבוא לקחת אותם. שוקי גם זוכר את האימא שבאה לבקר.
ישבנו ושוחחנו,קצת בכינו,קצת צחקנו, העלינו זיכרונות,היא ספרה על משפחתה ,על הוריה שסעדה אותם כשבגרה,על אחותה אחיה ,חתיכת חיים היא עברה .סיפרתי לה שמהבית והחצר הגדולה ,כבר בנו שני בתים. לצערי מכרנו את  הבית  והיום זו שכונת יוקרה,אבל את בית הספר היא  תזהה. חלקה של השכונה נשארה עם סממנים של פעם. למרות המבצרים. ולבי עדין קשור  בה .הורי נפטרו צעירים מאוד כנראה סיימו את שליחותם ,כנ"ל אחי הבכור ,שבני מחזורו עדין נפגשים .
כמה ימים אחר כך נפגשנו שוב ,היא פעילה בקבוצת "נשות הברזל" של יש עתיד,ואני בכלל לא התפלאתי,נשים כאלה הן חזקות מבפנים, מהילדות. כנראה שגם אני שסוחבת חתיכת חיים ,ולא מביטה בקנאה שאצל השכן הדשא ירוק יותר.
 בחודש הזה אין לנו זמן להיפגש, ולא רק בגלל החגים,ובבקשה אל תראו ,בה פלצנית,היא עסוקה בשיפוץ הבית שלה בכפר שמריהו, כי הבעל המאפר התותח על ,ובעל בית הספר לאיפור שבו גם היא מלמדת,  ירין שחף, גם הוא עסוק מאוד מאוד,ויש להם ו נשבענו לשמור אמונים זו לזו, כמובן.ומשפחתנו למשפחתה ,ברור !
ואתם ?יכולים להאמין שאני בגילי אמא ל3 ילדים בוגרים, םבתא גאה ל-6 נכדים,בוקר אחד מגלה שנולדה לי אחות??
ועוד איזו חמודה. אז תגידו החיים זה לא באמת סרט??

 משפחתי ואני,מתוך אלבום הילדות.

אנחנווחבורה

שורו הביטואמידה

אני בזרועותיה של דודתי האהובה אמידה ז"ל,ואימי רחל פוקס ז"ל.