6 טיפים לשמירה על כפות רגליים מושלמות

הקיץ מאפשר לנו לחשוף את כפות הרגליים בסנדלים וכפכפים מעוצבים, אבל החשיפה הזו דורשת תחזוקה שוטפת. כך תעשו את זה נכון

אופנה ויופי

12/06/2019


כפות רגליים נשיות בכפכפים shutterstock_148078832By dean bertoncelj

1. שמרו תמיד על כפות רגליים יבשות - הקפידו ליבש אותן היטב, גם בין האצבעות, אחרי כל שטיפה או מקלחת. השתדלו לא לנעול את אותו זוג נעליים בכל יום והעדיפו נעליים מאווררות מחומרים טבעיים שמאפשרים לכפות הרגליים לנשום. כנ"ל כשמדובר בגרביים.

2. גיזרו את הציפורניים בצורה ישרה מבלי לעגל את הפינות, כדי להימנע ממצב של ציפורן חודרנית. כמו כן אל תגזרו יותר מדי, השאירו כמה מילמיטרים של ציפורן בולטת ואל תגזרו את העור שמסביב לציפורן. הקיוטיקל נועד לשמור על הציפורן מחדירת זיהומים. יש להרחיק אותו מהציפורן בעדינות רק בעזרת מכשיר ייעודי.

3. לטיפול באגודלים כואבים ופצועים כתוצאה נעליים לא נוחות - טיבלו את כפות הרגליים במים חמימים עם מלח (כפית מלח על 4 כוסות מים), למשך כרבע שעה. נקו מתחת לציפורניים באמצעות חוט דנטלי, מירחו בתרסיס חיטוי ושימו פלסטר כשאתן נועלות נעליים. הקפידו על הפעולות עד להחלמה מלאה.

כפות רגליים כואבות shutterstock_1385009537

4. עשו לכן הרגל - פעם בשבוע השרו את כפות הרגליים באמבטיה חמימה עם סודה לשתיה, שמן עץ התה או צמחי מרפא להרגעה. לאחר ההשריה הסירו את העור הקשה מהעקבים באמצעות אבן ייעודית. אל תשתמשו בסכין.

5. מירחו קרם לחות, בעיקר באזור העקבים, והימנעו ממריחת הקרם בין האצבעות על מנת למנוע היווצרות פטריות. הזמן הטוב ביותר למריחת קרם רגליים הוא בלילה.

6. עסו את הרגליים להמרצת הדם. גם גלגול כדור טניס מתחת לרגל למשך כמה דקות יכול לעזור.

טיפים נוספים לשמירה על כפות הרגליים כשנועלים נעליים חדשות - בסרטון 

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק