לנפץ את הפחד ולהגשים את עצמך

אלונה רז אשכנזי היא אשה מעוררת השראה שמלמדת אנשים לשבור את תקרת הפחד, לממש את עצמם, ולחיות חיים מלאי שמחה ביטחון עצמי. היא עצמה ההוכחה לכך שהכל אפשרי

טליה ברשטיין

15/04/2019


"אם פיל יכול לרקוד בקרקס וקוף יכול לרכב על אופניים, אז גם את תצליחי בכל מה שתרצי להיות ולעשות", זה מה שהרצל חכמוב ז"ל אביה של אלונה חזר ואמר לה מאז שהיתה קטנה. בהשראתו הקימה את Mde-Building successful life. (MDE - ראשי תיבות של My Dad's Elephant).

אם פיל יכול לרכב על אופניים, גם את יכולה לעשות הכל (צילום: שירעד ניסים)

כדי לבנות את הבית החיצוני צריך לחזק את הבית הפנימי

בין אלונה לאביה היה קשר חזק של אהבה פירגון והעצמה. את התעוזה והאופי היא קיבלה ממנו ומוצאת קשר ישיר בין הקריירה שהיתה לו לקריירה שלה: "אבא שלי היה קבלן, הוא  בנה לאנשים בתים, אני בונה לאנשים את הבית הפנימי שלהם כדי שיוכלו לחוות הצלחה".

את דרכה המקצועית היא בגיל 25 אחרי שלמדה ייעוץ תדמית בארה"ב, היתה החלוצה בארץ בתחום יעוץ התדמית מול ארגונים לימדה את העובדים והמנהלים איך לייצר תקשורת עם לקוחות ובינם לבין עצמם. הנחת העבודה שלה היתה שכדי להצליח בראיון עבודה ולהצליח במקום העבודה, צריך לפני הכל לבנות את הדימוי העצמי ועל כן קישרה באופן טבעי בין יעוץ תדמית להתפתחות אישית, בין חווית ההצלחה לבין ההתיידדות של האדם עם עצמו.

העבודה עם אנשים לימדה אותה שישנם דברים שעובדים מהחוץ פנימה, כמו יציבה נכונה, לבוש או האופן בו הם יגישו את היד ללחיצה, אבל ישנם דברים שעובדים מהפנים החוצה כמו סוג המחשבות שאדם רגיל לחשוב על עצמו, הביטחון העצמי שלו וההתאמה בין הדימוי העצמי לבין מי שהוא באמת וכדי שאדם יגיע. אלונה שלאורך כל השנים המשיכה ללמוד בארץ ובעולם אצל המנטורים המצליחים ביותר, למדה אימון אישי והחלה לשלב בהצלחה בין שני התחומים.

רוצים להגיע לתוצאות אחרות? תחשבו מחשבות אחרות

כבר מספר שנים שאלונה מלווה אנשים בתהליך מציאת מקום העבודה ופיתוח הקריירה המדויקת עבורם.  הצעד הראשון להצלחה בראיון עבודה הוא טיפול בדימוי העצמי, וכדי לטפל בביטחון העצמי ובדימוי העצמי היא מפגישה את האדם עם עצמו, עוזרת לו להבחין בין המציאות האובייקטיבית , היכולות, הכישורים והתשוקות שלו, לבין הדימוי שנוצר עם השנים, חלקו כתוצאה ממחשבות לא נכונות, מסקנות שגויות ופחד משינויים.

אלונה: "המחשבות שלנו אחראיות על התחושה הפיזית והרגשית ומשפיעות באופן ישיר על התוצאות. המסר שאני מעבירה לכל מי שאני מלווה הוא שכדי להגיע לתוצאות אחרות מאלו שהגעת אליהן עד היום, אתה חייב לשנות את הדימוי העצמי ולהחליף את המחשבות השגויות במדויקות, כתוצאה מכך הגוף ירגיש אחרת ורק כך תוכל לפגוש את מי שאתה רוצה באמת להיות. לזה אני קוראת הגשמה".

לשבור את תקרת הפחד (צילום: שירעד ניסים)

לשבור את תקרת הפחד

אלונה משווה את החשש משינויים לתחושה שיש כשעוברים מקרון אחד של רכבת לקרון אחר. את החשש הזה חוותה בעבר בעצמה, חקרה ולמדה על הקשר בין תחושות הגוף לביטחון העצמי ופיתחה גישה שמלמדת אנשים כיצד להתמלא באהבה להכיר את היכולות שלהם ולהישאר נינוחים ובטוחים גם בתקופות של שינוי, ממש כשם שאפשר לעמוד באותו מעבר לא יציב בין הקרונות ולהישאר רגועים בידיעה שגם העמידה שם ממשיכה להביא את מי שעומד שם ליעדו. אחד הכלים בהם היא מלמדת להשתמש הוא EFT. שיטה טיפולית של תיפוף עצמי עם האצבעות על נקודות מסוימות בפנים ובגוף כדי לפזר מתח ולשחרר פחדים.

בפודקאסט שלה, לשבור את תקרת הפחד, אפשר לשמוע סיפורים מעוררי השראה על הגשמה דרך עבודה, הצלחה ומוטיבציה. האישיות של אלונה, הבהירות המעשית שלה והאנשים המרתקים שהיא מראיינת הופכים את ההאזנה לתהליך מעצים כשלעצמו.

בוא לדבר את היתרונות שלך

אל הקלינקה שלה מגיעות ומגיעים מחפשי עבודה שחווים שוב ושוב את אותם כשלונות, נשים חסרות ביטחון שרוצות לצאת ממעגל חוסר הביטחון והשפעתו על מערכות היחסים שלהן עם עצמן ועם הסביבה, אנשים בעלי דימוי עצמי נמוך ואנשים שמבקשים ליווי בתהליך ההגשמה.

מלבד תהליכי הליווי האישי, מעבירה אלונה סדנאות בשם בוא לדבר את היתרונות שלך. משתתפי הסדנה מגלים את היתרונות, הכישורים והחוזקות שלהם ולומדים להציג אותם באופן הנכון והמיטבי בראיון עבודה.

על תדמית ודימוי (צילום: שירעד ניסים)

על תדמית דימוי ודמות

המילה תדמית מביאה איתה שני מושגים שאיתם אלונה עובדת, דימוי- כלומר מה הדימוי של האדם בעיני עצמו. ודמות- איך הוא מצטייר בעיני הסביבה. אלונה בדרכה יוצאת הדופן והמעשית, מצליחה לאזן בין הדימוי של מי שהיא מעבירה תהליך, לבין הדמות שפוגשת הסביבה והופכת אותו לאדם מאושר ומצליח.

עוד על אלונה תוכלו לקרוא בדף הפייסבוק שלה >> https://www.facebook.com/pg/alonamde/about/?ref=page_internal