יציגים – בית אחד לעובדי הוראה בישראל - הבלוג של יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

המורים שתקו בשנים האחרונות יותר מידי!

רוצים חינוך יותר טוב לילדכם? תמכו באנשי החינוך שבידיהם אתם מפקידים אותם מדי יום

יציגים - בית אחד לעובדי ההוראה

05/01/2017


teacherandgirl0501_sec

כן- זה לא נוח.

כן- זה מצריך מכם להישאר בבית.

כן- זה מכעיס.

אבל:

1. כל שנה אני מתחילה את השנה, בלי לדעת כמה אקבל. האם הייתם הולכים לעבוד בעבודה שאתם לא יודעים כמה תרוויחו?

2. מספטמבר, מורים רבים לא קיבלו את המשכורות שלהם. יש לי חברה שקיבלה תלוש על 12 ש"ח. האם הייתם מסכימים ללכת לעבודה כשאתם לא מקבלים את הכסף- עזבו עכשיו כמה- שמגיע לכם, הייתם מוכנים לעשות זאת יותר מחודשיים?

3. למזלי- לא היו לי בעיות בשכר השנה (הייתי מאוד מופתעת!). אם כן- אני לא יודעת מאיפה הייתי משלמת: שכירות, חשמל, מים, ארנונה, נסיעות לבית הספר, אוכל. אתם יודעים- מותרות.

4. המורים זוכים ליחס משפיל- אתם יודעים את זה. כן, המורה הייתה לא בסדר. אבל בכלליות- אנשי החינוך בארץ (מהגן ועד האוניברסיטה) זוכים ליחס מבזה, למערכת שאינה עומדת מאחוריהם, ולמשכורת שאינה הוגנת. הידעתם שאני, מחנכת כיתה א', לא נמצאת על 100% משרה? אני על 90%%. ועדיין מצופה ממני לתת 150%. הידעתם שלא משלמים לנו יותר מ-36 שעות נוספות בשנה, כאשר רק יום הורים שדורשים ממני זה איזה 7-8 ויותר שעות? הידעתם שלא כמו בכל מקום עבודה סוג ... - המורים משלמים לעצמם על הקפה והחלב שבחדר המורים?

5. הידעתם שהארגון שאמור לייצג אותי מול משרד החינוך לא דואג לאינטרסים שלי בעשר השנים האחרונות? הידעתם שאופק חדש לא גורם להעלאה במשכורת כמו שהובטח? הידעתם שרק בחודש שעבר חתם המזכ''ל של האירגון שאמור לייצג אותי על חוזה שבו במקום לעלות בדרגה כל 3 שנים ((תוספת של 7.5% מהמשכורת, משמע גם הפנסיה עולה וכו'), אני אעלה רק כל 4 שנים, וגם הורידו אחוז מהעלייה?

המורים שתקו בשנים האחרונות יותר מידי!

כשהייתי ילדה היו שביתות של ימים שלמים. איפה המנהיגים של אז? אתם רוצים חינוך כמו שצריך? קודם תדאגו שלאנשי החינוך יהיה טוב. כי כשאני לא יודעת מאיפה אביא כסף לשכ''ד חודש הבא וזה מה שמדאיג אותי, כנראה שאהיה מורה קצת פחות טובה. אז אני מציעה לכם לתמוך בנו. אולי זה לא נוח עכשיו, אבל אנחנו ממש רוצים שבעתיד זה יעזור לחינוך כולו.

.

 **הכותבת הינה מיכל מונטה, מחנכת כיתה א