defying gravity - הבלוג של fainy

מלכה לייפר היא לא משלנו

איך אפשר להמשיך לשתוק כשאנחנו שומעים שמלכה לייפר, פדופילית שפגעה בעשרות נערות, מקבלת תמיכה וגיבוי ומפעילה מערכת יח"צ מלאה בקשרים ובכספים כדי להתחמק מכל עונש?

fainy

11/12/2019


איפה אתן?
איפה אתם?
איפה אנחנו?

איפה זה תופס אתכן כשאתן שומעות שאשה חרדית פדופילית שניצלה את עבודתה כמורה בבית ספר חרדי ופגעה בתלמידות עדין לא נשלחת חזרה לאוסטרליה לעמוד לדין - על כתב אישום שיש בו עשרות סעיפי אישום בפגיעה?

איפה זה נוגע בכם כשאתם שומעים שמלכה לייפר- אותה אשה פוגעת מקבלת תמיכה וגיבוי ומפעילה מערכת יח"צ מלאה בקשרים ובכספים כדי להתחמק מכל עונש?

איך אתן ואנחנו שקטות ושקטים כששומעים ששוב הפסיכיאטר שהיה אמור לקבוע אם היא ראויה לעמוד לדין מתחמק מלהכריע. אתמול למשל הוא פתאום "שכח" שיש דיון. בזכות השכחה הפתאומית הזו מאריכים שוב את תקופת ההמתנה וממשיכים להחליט לא להחליט- כמו שעשו בשנים האחרונות. למלכה לייפר שלום, בינתיים.

הפדופילית מלכה לייפר, הפסיכיאטר "שכח" להגיש את הדו"ח (צילום מסך)

הפדופילית מלכה לייפר, הפסיכיאטר "שכח" להגיש את הדו"ח (צילום מסך)

איך אנחנו מתמודדים עם זה שמי שתומך בה הם רבנים מקהילות שונות? שמי שמגייס לה כסף אלה עסקנים מחסידויות מוכרות "דמויות מפתח" בתוך הקהילה שלנו? איך אפשר לשתוק במצב כזה, כשהקהילה וחלק ממוביליה מראים בצורה ברורה במי הם תומכים וזה לא הצד הצודק בשום צורה שלא תסתכלו על זה?

עם השאלות האלה, ורבות אחרות אני מסתובבת מהבוקר, מתוסכלת ולא מאמינה. רק שתבינו ברור- לייפר לא בכלא, לא הוגש נגדה כתב אישום בישראל ולא בטוח שאפשר יהיה להגיש (כי התקיפות שלה לא קרו כאן בארץ אלא באוסטרליה, ותסמכו על עורכי הדין שלה שישמשו בכל עילה חוקית למנוע כתבי אישום נגדה בארץ).

לייפר עצורה- במעצר זמני, בגלל שהוגש נגדה צו הסגרה לאוסטרליה. יכול להיות שבגלל ששלוש אחיות אמיצות מאוסטרליה התלוננו וממשיכות להיאבק, ילדות בבני ברק לא נפגעות היום.

דסי רייך, אחת המתלוננות נגד מלכה לייפר (צילום מסך)

דסי ארליך, אחת המתלוננות נגד מלכה לייפר (צילום מסך)

אם בקשת ההסגרה מבוטלת- לבקשת מייצגיה של לייפר- היא תשתחרר מהמעצר. זה אומר שפוגעת תסתובב חופשי ברחובות השכונות החרדיות רק בגלל שאנשים מהקהילה שלנו לא רוצים להסגיר אותה לאוסטרליה.

אין לי שום תביעה כלפי משפחתה של לייפר כאן בארץ. גם לא נגד עורכי הדין שלה. אבל תסבירו לי , איך יכול להיות שרבנים, עסקנים ואנשי ציבור שלנו מסייעים להם? במקום לסייע לנפגעות?

איזה מסר אנחנו מעבירים לנפגעים ולנפגעות בקהילה שלנו. למה שיתלוננו אם בסוף העסקנים והרבנים יטייחו הכל ויהפכו אותם ללא רצויים, כי התלוננו ובקשו שהצדק יצא לאור?

איך אנחנו מצדיקות את הפגיעה הקשה בשלוש אחיות אמיצות כשפעם אחר פעם הן רואות איך הקהילה החרדית (ובכירי נציגיה, גם אלה שאמורים לעמוד לדין על ההתערבות בנושא) הקהילה שלנו שמתיימרת לחיות לפי חוקים מוסריים יותר בוחרת לסייע לתוקפת ולפגוע בהן שוב?

ולא רק אלה שמסייעים בפועל. גם אנחנו- העומדים בצד, מושכים בכתפיים וממשיכים לשתוק, גם אנחנו פוגעים בשתיקת הכבשים למראה עוולות.

שלא לדבר על העובדה שמשתמשים בטענות "יהודיות" כדי להצדיק את העוול. בשם השמירה על אשה "יהודיה תמימה" כשרה וצנועה, אנחנו מתירים שפיכת דמים ופגיעה בילדות וילדים. חילול ה' שנגרם על ידינו הוא לא רק כלפי האוסטרלים. הוא גם אצלנו, כשחוסר התגובה או גרוע מכך, התמיכה, מראים ברור במי בחרה הקהילה לתמוך.

מלכה לייפר, לא משלנו (צילום מסך)

מלכה לייפר, לא משלנו (צילום מסך)

ומה יחשבו הפוגעים האחרים שמסתובבים בינינו? אולי זה מרגיע אותם, כי יהיו רבנים ועסקנים תמיד יעזרו ליהודי/חרדי הנרדף? בתנאי שיהיה לו מספיק כסף וקשרים?!

אומרים לי שאין לנו מספיק כוח בסיפור הזה, שיש הרבה כסף והרבה אנשים חזקים שמעורבים לטובתה. אומרים לי שלאנשים מלמטה לא יהיה כוח להשפיע ולגרום לשינוי. ולמרות זאת, אסור לנו לשתוק.

"ובערת הרע מקרבך" ו"לא תעמוד על דם רעך" "ונשמרתם מאד לנפשותיכם" אלה רק חלק מהצווים שאנחנו מחויבים אליהם. כלפינו, כלפי הילדים שלנו והקהילה שלנו.

כולנו חייבות וחייבים לפחות להראות שאכפת לנו, שכואב לנו, שאנחנו לא מקבלות בשקט ובהשלמה את החיבוק ההזוי הזה שנכפה עלינו בעובדה שאנשים מלמעלה החליטו לתמוך בפוגעת תוקפת קטינות בכל מחיר.

אני קוראת לכולנו, תכתבו, תצייצו, תשתפו את הפוסט, תדברו על זה עם כל מי שמוכן לשמוע. כי למרות הכסף שנשפך מהצד השני, לאמת ולצדק כשהוא נשמע מפי הרבה אנשים יש לא פחות כוח.

תגידו, כמו שאני אומרת וכותבת כאן-

מלכה לייפר לא משלנו, אנחנו לא תומכות בה, לא רוצים אותה ולא מעוניינים להציל אותה בשם היהדות והקהילה החרדית. צאי מאיתנו ויפה שעה אחת קודם.