mr-meat - הבלוג של רפי אהרונוביץ'

שקיעה, דגים - וסלט מלפפונים מהסרטים: זה היה השבוע של "מר בשר"

ריטואל קבוע שתמיד אצלי חוזר על עצמו לפני טיול ארוך הוא שכל מה שיכול לקרות ולהתווסף למשימת המטלות הקבועה (ולא מדובר רק בדברים רעים, יש גם הפתעות נעימות וטובות) - מתנקז לשבוע הזה של לפני הנסיעה. פתאום חברים זקוקים להתייעצות דחופה, ילדים צריכים אותך לכל מיני דברים וכמובן שיש גם את העבודה – כי בסופו […]

רפי אהרונוביץ'

08/07/2017


ריטואל קבוע שתמיד אצלי חוזר על עצמו לפני טיול ארוך הוא שכל מה שיכול לקרות ולהתווסף למשימת המטלות הקבועה (ולא מדובר רק בדברים רעים, יש גם הפתעות נעימות וטובות) - מתנקז לשבוע הזה של לפני הנסיעה.

פתאום חברים זקוקים להתייעצות דחופה, ילדים צריכים אותך לכל מיני דברים וכמובן שיש גם את העבודה – כי בסופו של דבר אין ארוחות חינם ואת כל הארוחות שאני אוכל מישהו צריך לשלם - ולרוב זה אני .

למה מספר אני לכם את צרותי הטובות והפחות טובות? א', כי אני רגיל וב' - כי בבית כבר נמאס לכולם להקשיב. כך מצאתי את עצמי השבוע יושב בביתי מחכה להנחתה, שכמובן הגיעה בין הרף. כתבתי לר', זה שיודע כל מה שקורה בעיר ואמרתי לו: "אני לא יכול יותר. תמצא לנו מקום ליד הים שאפשר לשתות משהו ולנשנש. משהו לגברת ולי - ושיהיה חדש!", דרשתי.

IMG_9154(1)

"קליפסו בחוף פרישמן", הוא אמר. "רק בדוק שזה פתוח כבר", כתב ולא יסף. אז בדקתי, גיליתי שפתוח וכך יצאנו אל הדרך, בצעדה נמרצת אל הטיילת בואכה חוף פרישמן .

אתחיל כהרגלי מהסוף: אהבתי. מרחוק קליפסו אמנם נראית כמו עוד מסעדת חוף מהסוג שהייתי מסתפק בלאכול בה פרוסות אבטיח על גבינה, אבל כאשר אתה מתקרב אתה מבחין ישר שיש פה סיפור אחר.

אפשר לשבת על חול הים לצד שולחנות נמוכים (לא אני. אנשים כבדים מתקשים לאכול על כסאות נמוכים) או על כסאות ושולחנות רגילים ואפשר גם לשבת בפנים, שכמו שנודע לי בדיעבד שם גם מוגש התפריט מורחב.

ישבנו על הכסאות הרגילים בחוץ. חוץ מהאווירה והמלצרית המעולה היה שם גם אוכל. מנה שאהבתי מאוד היתה באופן מפתיע מלפפונים חצויים לאורך ופריכים מאוד שהגיעו על גבינת לבַּנה וסומאק, מעין צזיקי מפורק שכמה שהיה פשוט – היה טעים.

סביצ'ה עם אננס, צ'ילי ועלים ירוקים הייתה חמצמצה ורעננה - מנת קיץ מובהקת, שהלכה מעולה עם בירה.

MR-2

מנה של חציל קלוי ועליו טחינה ועגבנייה מרוסקת שמן זית הייתה בסדר.

הפסקה קלה. עוד בירה ומכיוון שנמנענו מלחם (מסיבות של מצפון ומשקל), הלכנו על פילה דג (מטוגן, כי אופי אין לי ובערוב ימיי כבר כנראה שגם לא יהיה לי). הוא הגיע בבלילה דקה, פריך ומטוגן היטב. הרבה לימון, עוד פלפל צ'ילי שביקשנו ליד - וזה עבד יפה.

MR-3

ים ועוד ים, קפה, שקיעה וסיגר. נרגעתי.

MR-1

יום נישואין עם הצעירים
יום אחר כך, הצעירים מזמינים אותנו לארוחה ולמופע סטנד אפ לכבוד יום הנישואין .כך מצאתי את עצמי במסעדת על הרמפה. האווירה לא מחייבת ואלטרנטיבית משהו, כמו גם הריהוט, ההגשה, האנשים והתפריט – וזה עובד וכיפי.

MR-4

הזמנו בצל מטוגן בסגנון הודי שהיה טוב ומנת פולנטה עם פטריות וגבינה שהייתה אפילו מעולה וכוללה פולנטה נימוחה עם שפע חמאה ופטריות עם קורטוב שמן כמהין (נראה לי כך, לפחות). מסבחה עדשים שחורים הייתה חביבה ולזניית ירקות הייתה לא רעה, רק מעט גדושה וחורפית לטעמי (אולי כי היה לי חם) .לסיכום: טעים באווירה אחרת.

הכותב היה אורח חשבון הבנק שלו

לעמוד הפייסבוק של ידע הבשרים

MR-5