רודפת צדק - הבלוג של מורן מישל

בשם הנאנסת

על עלילות עו״ד נוגה ויזל והתעללותה בנאנסות בשם ההגנה על האנסים כבר שמענו רבות. סוף סוף קם מי שהחליט לשים לזה סוף. חזקה על חלשות? לא בבית ספרו של גיא לרר

מורן מישל

29/11/2017


Screen Shot 2017-11-29 at 9.09.18

כבר כתבתי בעבר על פרקליטות השטן, אלה שלא רק מייצגות אנסים וגברים שפגעו מינית בילדות, נערות ונשים, אלא מוסיפות ופוגעות בהן כדי לזכות את לקוחותיהן.
כן, אני יודעת שבמדינת חוק מתוקנת לכל עבריין מגיעה הגנה, ללא קשר לחומרת הפשע שביצע. ברור לי שלסנגורים תפקיד חשוב בשמירה על חברה מתוקנת, על סדר, על הגינות. ברור. אבל נוגה ויזל איננה נמנית על שומרי הסדר ובטח שלא על שומרי תקינותה של החברה. כפי שהתשקף כבר בתחקיר של כאן ״זמן אמת״, ויזל עושה רווח אישי מייצוג בוטה, שכרוך גם בהתעללות של ממש במתלוננות על דוכן העדים. היא מנפחת לעצמה את האגו האישי והמקצועי תוך שהיא רומסת את הנשים שנפגעו ע״ לקוחותיה. די הכברתי מילים על תחושת הגועל שמעוררת האישה הזו שנוהגת אפס אמפתיה בנאנסת. אבל הנה בא איש המעשים.

גיא לרר, שלאורך שנים הפך עצמו ממגיש תכנית של אייטמים מגניבים לאחד מלוחמי הצדק החברתי הבולטים בשטח, החליט שהגיעו מים עד נפש. זה כנראה לא קרה בגלל מקרה אחד, אבל לויזל יש בארון כל כך הרבה שלדים של נאנסות שהיא כתשה, שהמקרה של לירון, שנאנסה במהלך שירותה הצבאי, הוא ודאי רק טריגר שהביא להחלטה לקום ולעמוד לצד הנאנסות אל מול הבולדוזר הדורסני שפועל לרמוס אותן באמתלת ייצוג הולם.

גל הרשת שהקים קמפיין metoo# קרא כבר מתחילת דרכו לגברים שיקומו ויצטרפו למאבק להכחדת התופעה הבזויה של פגיעה מינית בנשים על כל פניה.
אני לא יכולה להגיד שנרשמה היענות מרשימה, אבל כל קול של גבר שמושמע בהקשר הזה הוא כמו טיפת מים צוננים בלב מדבר. זו עוד סיבה שההחלטה של לרר והמערכת של הצנרת לצאת נגד ויזל ודומותיה כל כך מרעישה.

Screen Shot 2017-11-29 at 9.09.44

״מעולם לא קרה לי, לצפות בכתבה שוב ושוב בחדר עריכה ובכל זאת לצאת עצבני נסער ועצוב בכל צפיה – יותר ויותר. הערב נספר מה עובר על נאנסת אמיצה אחת במקום שאמור להית הכי שמור שומר ומגונן – בית המשפט. אני מקווה בכל נימי נפשי שהמסמך שנביא יעצור את התופעה הבזויה של עורכות ועורכי דין שמתעללים להנאתם בנפגעי תקיפה מינית על הדוכן. ״ כותב לרר בדף הפייסבוק שלו.

שואלים ׳למה לא מתלוננות?׳ והתשובה היא -  כי אחרי שעברה גיהנום מי תלך מרצונה להתעמת עם השטן?
ייצוג הולם לחוד ואונס על דוכן העדים לחוד. נוגה ויזל איננה מייצגת אף אחד מלבד את עצמה ואת גחמותיה ואת הצורך הבלתי פוסק שלה בהפגנת כוח. עו״ד שאסטרטגיית ההגנה שלו על לקוחותיו היא חיסול העדה צריך להיענש. בתי המשפט לא יכולים להמשיך לאשר את הנורמה האיומה הזו. המטרה איננה מקדשת את האמצעים. ובעצם, מה היא בכלל המטרה? לשחרר אנסים שמעל כל ספק אנסו והתעללו באישה? ובכן, עד כאן. כמו הרבה גברים שחשים אימה ופחד נוכח הגל שמסיר את עול השתיקה מעל הנפגעות, גם ויזל תלמד שמה שהיה לא יהיה עוד.