lealand - הבלוג של lealand

בית הסחלבים \ לוסינדה ריילי

ג'וליה ביקרה באחוזת וורטון פארק, האחוזה שבה סביה נהגו לעבוד ושבה היא נהנתה לבקר עוד מילדותה. קיט קרופורד, בעל האחוזה הצעיר, מוסר לה יומן שהתגלה במתחם המגורים הישן של סביה. ג'וליה הסתקרנה בנוגע לתוכן היומן והחליטה לגלות פרטים נוספים מסבתה, אלזי. מסיפוריה של אלזי, ג'וליה מגלה שחשיפת העבר של יושבי האחוזה, יחשוף סודות כמוסים של המשפחה שלה. מה הקשר הסודי בין ג'וליה ואחוזת קרופורד? את כל התשובות תמצאו ברומן ההיסטורי המשובח הזה!

lealand

27/02/2019


בית הסחלבים / לוסינדה ריילי

517  עמודים

תרגום: דפנה לוי

הוצאת מודן

שנת הוצאה: 2019

52823446_772682463103594_5537267555367911424_n

העלילה מספרת על ג'וליה פורסטר, פסנתרנית מפורסמת שאיבדה את בעלה ובנה הקטן בתאונת דרכים טראגית. לאחר התאונה, ג'וליה התבודדה בדירת קוטג' קטנה ומוזנחת באנגליה. אחותה הגדולה ניסתה לנחם אותה, הציעה לה כתף לבכות עליה, וניסתה לעטוף אותה בחום ואהבה, אך ג'וליה השבורה דחתה אותה שוב ושוב, היא סגרה והקשיחה את ליבה כלפי כל הסובבים אותה.

זאת הפעם השנייה שג'וליה איבדה אדם קרוב אליה. כשהייתה בת 11 בלבד, אמה נפטרה וגם אז, אחותה ניסתה לנחם אותה וטיפלה בה ככל יכולתה.

כבר בילדותה, ג'וליה אהבה בכל ליבה לבקר באחוזת וורטון פארק שבה התגוררו במשך 300 שנה משפחת קרופורד על דורותיהם. סביה של ג'וליה עבדו בבית המשפחה במשך שנים. סבתה אלזי הייתה משרתת בבית וסבה ביל, טיפל בחממה המטופחת של האחוזה. ג'וליה נהנתה לבלות בחממה ואהבה בכל ליבה את הפרחים והצמחים על מגוון הסוגים ואת ניחוחם הממכר. היא במיוחד נדהמה משלל זני הסחלבים היפים שהיה נדיר למצוא אותם באנגליה.

כשג'וליה הגיעה לאחוזה לאחר הטרגדיה שחוותה, היא פגשה את קיט קורפורד, בעל האחוזה הנוכחי שאותו כבר הזדמן לה לפגוש פעם אחת בילדותה בעת שביקרה באחוזה.

קיט מוסר לידיה יומן שהתגלה בדירת הקוטג' הקטנה במתחם האחוזה, שבה נהגו להתגורר סביה. ג'וליה הייתה סקרנית לגלות פרטים על היומן שנכתב לכאורה, ע"י סבה ביל, ולכן, נסעה לבית סבתה, אלזי, על מנת לקבל ממנה תשובות. בביקורה, ג'וליה שמעה מפי סבתה על מה שהתרחש באחוזה לפני שנים רבות, בתקופה של לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה.

סבתה אלזי שירתה אז בחורה צעירה בשם אוליביה שהגיעה לאנגליה עם משפחתה מהודו, ומשפחתה רצתה למצוא לה שידוך הולם. אוליביה שביקרה באחוזה, התאהבה בהארי קרופורד, היורש המיועד של האחוזה. והוא, בכדי לרצות ולשמח את אמו השברירית, הציע לאוליביה נישואים, למרות שכלל לא היה בטוח ברגשותיו. בגלל המלחמה ולאחר נישואיהם, הארי נאלץ לעזוב את אנגליה לעבר ארצות המזרח והוא נתפס בשבי ע"י היפנים. לאחר שחרורו, הוא הכיר בתאילנד בחורה צעירה שכבשה את ליבו. הוא היה צריך להגיע להחלטה, האם לבחור באהבה או במחויבותו כיורש האחוזה? 

ג'וליה הקשיבה לסיפור של אלזי בסקרנות ובהתעניינות רבה, וגילתה כי חשיפת העבר של משפחת קרופורד תוביל לחשיפת סודות משפחתיים שלה שעד כה היו קבורים מתחת לפני השטח, וחשיפתם עלולה לטלטל את חייה ואת חיי הסובבים אותה.

איך העבר באחוזת קרופורד מתקשר לג'וליה ולמשפחתה? ואילו סודות חבויים יחשפו בעקבות חשיפת העבר? 

את כל התשובות תוכלו למצוא ברומן ההיסטורי הסוחף והמרגש: "בית הסחלבים"! 

איזה ספר נהדר! כבר בעמודיו הראשונים מצאתי את עצמי נשאבת לעלילה ונהנית לקרוא פרק אחרי פרק בלי רצון להפסיק. הכתיבה טובה ומרתקת והסיפור כל כך מקסים ומרגש. למעשה, לא מדובר בסיפור אחד אלא בשניים, האחד מהעבר הרחוק, והשני בהווה. וכך, קיבלנו שני סיפורים נהדרים בספר אחד! אהבתי מאוד את הדרך שבה עלילת העבר וההווה נשזרו זה בזה. הכל בעצם התחיל ונגמר באחוזת וורטון פארק, וההיסטוריה מהעבר חוזרת על עצמה בהווה.

אי אפשר לטעון כי העלילה סיפקה הפתעות בלתי צפויות או טוויסט בעלילה. כמעט בכל החשיפות, היה אפשר לנחש את העומד להיחשף עוד בטרם נחשף, אך זה לא פגע כלל בחוויית הקריאה שהייתה נהדרת.

בסיום הספר "בית הסחלבים" , לאחר התודות ומידע על הסופרת, ישנו פרק ראשון מתוך הספר הבא של הסופרת. מאחר וטרחו לפרסם אותו בסוף הספר, אני מניחה שהוא גם יצא לאור בעברית בהמשך. כך שלמרות שלספר 535 עמודים, בפועל, העלילה מסתיימת בעמוד 517.

זהו סיפרה הראשון של הסופרת לוסינדה ריילי שתורגם לעברית. אני כבר מצפה לספר הבא בתקווה שיהיה לא פחות מוצלח מ"בית הסחלבים" המעולה.