mypoeticfactory - הבלוג של אילנית שמיע / my_poetic_factory

5 החנויות הכי שוות בתל אביב לקניית מתנות (שירגשו אתכם גם ביום שאחרי)

נאמר שאתם בדיוק בדרך לטיול קטן בעיר, מחפשים מתנה למישהו אהוב, אולי לעצמכם. לא באמת משנה אם  קטן או גדול, בעיקר חמוד, שונה, מיוחד. לא דווקא משהו יקר, לאו דווקא תכשיט או בגד, משהו אחר. לאן ממשיכים מכאן? מרכזי ומתחמי הקניות והרחובות שפעם נחשבו מרכזיים לקניות ובילוי מלאים בעיקר בסניפי רשתות ענק מסחריות ותחושת הדז'ה […]

אילנית שמיע / my_poetic_factory

14/12/2015


נאמר שאתם בדיוק בדרך לטיול קטן בעיר, מחפשים מתנה למישהו אהוב, אולי לעצמכם. לא באמת משנה אם  קטן או גדול, בעיקר חמוד, שונה, מיוחד. לא דווקא משהו יקר, לאו דווקא תכשיט או בגד, משהו אחר. לאן ממשיכים מכאן? מרכזי ומתחמי הקניות והרחובות שפעם נחשבו מרכזיים לקניות ובילוי מלאים בעיקר בסניפי רשתות ענק מסחריות ותחושת הדז'ה וו משתלטת על החוויה, כמו גם יאוש קל. בסופו של דבר, את החנויות השוות באמת צריך לגלות או לבצע תחקיר מראש, כולל כתובת מדויקת ושעות פתיחה.  ברוב המקרים, החנויות הללו לא נמצאות על הדרך, אבל כמעט תמיד הם "ממש מעבר לפינה" ונדרשת רק סטייה קלה מהדרך הראשית, כמו גם בצורת החשיבה, כדי להגיע ליעד ולשוב הביתה לא רק עם חפץ, גם עם חוויה.

בקיצור, חפשו חפשו את העסקים הקטנים, העצמאיים, אלו שלא מייבאים, אלא מייצרים, אבל בעיקר יוצרים.

הנה כמה המלצות אהובות במיוחד בתל אביב (לפרטים נוספים וכתובת המדויקת של כל חנות, לחצו על הלינק)

אסופה

שוק הפשפשים, יפו

אסופה שוק הפשפשים oorbo

אסופה הוקמה כיוזמה של ליאור ימין,  שאסף סביבו חבורה של מעצבים עצמאיים וצעירים, אותם הוא מציג בחלל יפה בשוק הפשפשים ביפו, אחד האזורים הפופולאריים והמוצלחים לקניות ובילוי בתל אביב. תוכלו למצוא כאן מבחר רחב של מוצרים עיצוב ואביזרי אופנה, החל מעפרונות ופנקסים ועד מוצרים לבית  וגופי תאורה. חלק גדול מהפריטים המוצגים הם בלעדיים לאסופה, בעיקר כי הם מעוצבים ומיוצרים על ידי מעצבים שאינם עובדים בכמויות גדולות או מפיצים את עבודתם באופן מסחרי, לצידם תוכלו למצוא מותגי עיצוב מקומיים הפועלים בקנה מידה רחב יותר.

טויסים

מרכז העיר

טויסים oorbo

חנות הממוקמת ברחוב ממש במרכז העיר, ששמה נגזר  מהמילה צעצועים, היא חנות ותיקה מאוד בתל אביב, שהוקמה על ידי מי אשר חרטה על דגלה עקרון אחד חשוב והוא, להציג אך ורק פריטים שהיא אוהבת באופן אישי. אמנם טויסים מוגדרת בחנות צעצועים, אבל כדאי להתייחס להגדרה הזאת במובן הכי רחב של המילה. החנות צפופה ועמוסה אבל מאוד מסודרת ומוצג בה מבחר מגוון ועשיר שכולל גם  אביזרים קטנים לבית ואביזרי אופנה. תוכלו למצוא כאן פריטים בעיצוב מקומי, לצד כאלו המיובאים, אבל עינה החדה, הכישרון בבחירת מוצרים, המבחר הגדול ובעיקר האהבה והתשוקה המניעים את אתי, שעומדת מאחורי החנות כבר יותר מעשרים שנה, מבטיחים שלא תצאו מהחנות בידיים ריקות ובשמחה רבה.

נאוטרה

מתחם נגה, יפו

נאוטרה oorbo

נאוטרה זהו שם המותג וגם שם משפחתה של המעצבת. אילנית נאוטרה עובדת אך ורק עם חומר גלם אחד, פנימית של צמיגים. את היריעות הקשוחות שעברו קילומטרים רבים של תנועה וחיים, היא שוטפת, מעבדת וגוזרת לתיקים ואביזרי אופנה נהדרים. הקו הוא נקי ומתוחכם, אפלולי מעט אבל לא רציני מדי. ארנקים קטנים ותיקים גדולים, לנשים ולגברים,  וגם פנקסים ומחזיקי מפתחות, כולם בגוון אחד, גומי שחור, אבל לכל אחד עולם וזהות משלו.

גוטסגנדה

ככר המושבות, ליד גן החשמל

גוטסגנדה oorbo

גוטסגנדה היא חנות קטנטנה שנמצאת על הגבול בין גן החשמל לפלורנטין, בפינה צדדית ונסתרת. במקור מדובר בכלל בחנות לייצור חותמות, מלאכה שהתחילו בשושלת גוטסגנדה לפני שלושה דורות והיא נמשכת עד היום, מנוהלת על ידי בת הדור השלישי ומי שהפכה את חומרי הגלם המסתובבים בחנות למגרש המשחקים היצירתי שלה והיא מעצבת מהחומרים מהם מייצרים חותמות, תכשיטים ואביזרי אופנה, חותמות באריזות מתנה קטנות, פנקסים ועוד. ניתן כמובן גם לרכוש כאן חותמות ישנות, אותיות בגדלים שונים, ששימשו להדפסה לפני שנים רבות ובעיקר, מובטחת לכם חוויה משמחת, מעשירה וייחודית.

הצלמניה

טשרניחובסי, מרכז העיר

הצלמניה oorbo

הצלמניה הוקמה לפני שנים רבות, ב ,1940 על ידי הצלם רודי וייסנשטיין ואשתו מרים. וייסנשטיין תיעד את מדינת ישראל מימיה הראשונים ואף היה הצלם שצילם את טקס הכרזת המדינה. הסטודיו לצילום שהפך עם השנים לארכיון היסטורי עשיר בתצלומים המלווים את רגעיה ההיסטוריים, כמו גם את חיי הפנאי והתרבות במדינה,  מנוהל היום על ידי דור ההמשך של המשפחה ומוצגים בו, לצד תצלומים רבים המוצעים למכירה, גם מוצרים שונים המתבססים על התצלומים ההיסטוריים, כמו גלויות, לוחות שנה, תחתיות לכוסות, מגנטים ועוד. אגב, לפני כמה שנים ביימה הבמאית תמר טל סרט תיעודי על מרים וייסנשטיין, סרט מקסים ונוגע לב המתעד את היחסים בין מרים לנכדה הנאבק על שימור המורשת ההיסטורית של סביו.