רק אוכל - הבלוג של אוכל ורק אוכל :)

3 עוגות מיוחדות וקלות להכנה שיעשו לכם טוב על הלב

אם גם אתם אנשים של מתוק בכלל ועוגות בפרט, אתם בטוח יכולים להבין את החשק העז הזה שפשוט אי אפשר לעצור, אני מדברת על החשק לעוגה טובה כמובן. לפעמים זה לא ממש משנה אם מדובר בעוגה בחושה, שוקולד, קצפת וניל או כל דבר אחר - כשזה מגיע לעוגות קלות להכנה, צריך לנסות את כולן! גיזרו, […]

אוכל ורק אוכל :)

14/01/2015


אם גם אתם אנשים של מתוק בכלל ועוגות בפרט, אתם בטוח יכולים להבין את החשק העז הזה שפשוט אי אפשר לעצור, אני מדברת על החשק לעוגה טובה כמובן. לפעמים זה לא ממש משנה אם מדובר בעוגה בחושה, שוקולד, קצפת וניל או כל דבר אחר - כשזה מגיע לעוגות קלות להכנה, צריך לנסות את כולן!

גיזרו, שימרו, תעשו עם זה מה שבא לכם - אבל אני ממש ממליצה פשוט להכין את כולן! הנה 3 מתכונים לעוגות קלות להכנה שפשוט יעשו לכם טוב על הלב (ועל הדרך יעשו לכל בני המשפחה מתוק בפה).

#1 עוגת סברינה קלה ומושלמת

סברינה
ראשונה, וגם במקום הראשון! כן, הסדר הולך לפי כמה שהעוגה טעימה!
בכל מקרה, במקום הראשון, מככבת לה עוגת סברינה קלה כל-כך שאי אפשר לטעות איתה.
בסיס עוגה ספוגי פשוט פשוט שסופח אליו את תמצית הרום או מי הורדים (מה שתבחרו), מעל באה קצפת יציבה שמשתלבת באופן מושלם עם הקונספט של הסברינה. את כל זה מקפיאים (כן, אני מקפיאה) עד שהאורחים או החשק העז שדיברתי עליו מגיעים, מוציאים רבע שעה לפני וכל-כך נהנים!
לא לוותר: על פסי הסירופ שוקולד שנותנים לעוגה לוק "זברתי" מיוחד.

למתכון המלא: עוגת סברינה רכה (ומדהימה)

#2 עוגת בסבוסה סולת עם מילוי מפתיע

22
בפעם הראשונה שקראתי את הוראות ההכנה לא ממש הבנתי על מה מדובר, אבל זה רק גרם לי לרצות להכין אותה יותר. מדובר על עוגת סולת פשוטה, רק שבאמצע העוגה מתחבא לו קרם עדין וטעים במיוחד שרק מחכה שיגלו אותו. לפני-כן לא הכרתי עוגות סולת מיוחדות ושונות, ואני יכולה להגיד בביטחון שזאת אחת מעוגות הסולת הטובות ביותר שטעמתי.
לא לוותר: על אבקת החלב! במתכון כתוב שניתן להמיר בחלב, אבל אתם רק תפסידו מזה..

למתכון המלא: עוגת בסבוסה סולת עם מילוי קרם (מעולה!)

#3 עוגת גלידה / גבינה קפואה

33

האמת? התאהבתי בפרץ היצירתיות שהיה לבחורה שהמציאה את העוגה הזאת! או שאולי זה היה מעצלנות - בכל מקרה, התוצאה מדהימה וכל-כך קלה להכנה. עוגת גבינה פירורים פשוטה שעברה הסבה והפכה לעוגת גלידה קפואה שעוד יותר קל להכין. פשוט רעיון כל-כך מגניב ומקורי, מוסיפים עוד קצת פודינג שוקולד, מערבבים טוב טוב ומקבלים עולם ומלואו!
לא לוותר: על הפודינג שוקולד שנותן לעוגה טעם "מוקתי" ומיוחד.

למתכון המלא: עוגת גלידה / גבינה קפואה (מקורית)