''קיבלתי זריקה והתעוררתי במזוודה''

הדוגמנית קלואי איילינג הגיעה למילאנו לצילומים שהתבררו כמלכודת והיא הוחזקה כמעט שבוע בשבי, כשחוטפיה מנסים למכור אותה ברשת. "קשרו אותי בידיים וברגליים, הייתי בתא מטען וצרחתי. חששתי לחיי כל שנייה"

יסמין לוי

07/08/2017


מזמן הבנו שהעולם יכול להיות מקום אכזר אבל סיפורה של קלואי איילינג מזכיר לנו עד כמה אין לנו מושג מה מחכה לנו מעבר לפינה. הדוגמנית הבריטית בת ה-20 הגיעה בחודש שעבר למה שהיא חשבה שהם צילומים במילאנו, שהתבררו כמלכודת. במקום לדגמן היא נחטפה והוחזקה כמעט שבוע בשבי כשחוטפיה ניסו למכור אותה כשפחת מין ברשת.

עדותה של איילינג פורסמה באיטליה ובבריטניה, לאחר ששבה לבני משפחתה בלונדון. הכל התחיל ב-11 ביולי, כאשר היא הגיעה למה שהאמינה שהוא סט הצילומים - חנות נטושה במילאנו. "אדם עם כפפות שחורות הגיח מאחורי ושם יד מתחת לפה שלי. אדם שני, רעול פנים, נתן לי זריקה ביד ימין". איילינג סוממה על ידי החוטפים והוכנסה למזוודה. משם הם נסעו לכפר בורגיאל ליד טורינו.

הדוגמנית קלואי

"חשבתי שאני מאבדת את ההכרה", היא סיפרה על הרגעים אחרי החטיפה. "כשהתעוררתי לבשתי בגד גוף ורוד. הבנתי שאני בתא מטען של מכונית עם כיסוי על הפה, קשורה בידיים וברגליים. הייתי בתוך מזוודה עם חור קטן שאפשר לי לנשום". איילינג מתארת סיוט מתמשך, בו צרחה כל כך חזק במהלך הנסיעה עד שהחוטפים עצרו את הרכב שלוש פעמים.

"הכריחו אותי לישון בשק שינה על הרצפה. חששתי לחיי כל שנייה, כל דקה, כל שעה". החוטפים יצרו קשר עם הסוכן שלה ודרשו כופר של כ-300 אלף אירו תמורת שחרורה. הסוכן הנדהם הודיע למשטרה שמיד פעלה על מנת למצוא אותה. בדיווחים בחו"ל פורסם שהחוטפים אמרו לה שהם ימכרו אותה לגבר ערבי "שייתן לנמרים שלו לטרוף אותה כשהיא תימאס עליו". התוכנית המקורית שלהם לא יצאה לפועל. לא ברור מה בדיוק גרם להם לשנות את דעתם (אולי הגילוי שיש לה ילד) אבל הם השאירו אותה ליד הקונסוליה הבריטית במילאנו.

קלואי דוגמנית

"זה יכול להיות מסוכן מאוד עבור בנות אחרות", אמר ורך דינה של קלואי, פרנצ'סקו פסקה. "היא סבלה ולא האמינה שתראה שוב את משפחתה. עכשיו היא בחזרה בבית". החשוד בחטיפתה הוא פאבל לוקאש הרבה, פולני בן 30 שמחזיק גם באזרחות בריטית וההערכה היא שהוא משתייך לארגון הפשע האינטרנטי ''Black Death''. איטליה, בריטניה ופולין משתפות פעולה ביחד בחקירה ומחפשות חשודים נוספים.