להכניס צבע: כך תשלבו צבע בעיצוב הבית

זה כבר מזמן לא לנועזים בלבד. אם אתם רוצים להוסיף קצת פלפל לעיצוב הבית צבעים הם הדרך לעשות זאת. בקיר כוח, באקססוריז, או כקונספט שלם - כנראה שגם אתם מוכנים לעיצוב הבית בצבעים

שני רז

10/07/2017


גווני לבן ושמנת הן קלאסיקה על- זמנית שכבודה במקומה מונח אבל חדי העין מביניכם ודאי כבר הבחינו ששילובי צבע עזים כובשים את סצנת העיצוב ומככבים בטרנדים הלוהטים לעיצוב הבית. אם אזרתם אומץ ובחרתם לאמץ לביתכם את הטרנד הססגוני אנו מבטיחים לכם שלא תצטערו, ומלבד עיצוב יחודי תזכו גם בבונוס של אנרגיות חיוביות ומעוררות לאורך כל היום ומחמאות מקיר לקיר. רגע לפני שאתם משתוללים עם הצבעים, איך להתחיל?

כשהצבעים במיטבם. היכונו למחמאות מצד האורחים (צילום: Shutterstock)

שוקולד, מנטה מסטיק

בשלבי התכנון המוקדמים מומלץ לבחור פלטת צבעים שבבסיסה 3 גוונים ולדבוק בה לאורך כל העיצוב. היא תכלול צבע נייטרלי כמו לבן, שמנת או אפור, שיתן קונטרה מאזנת לכתמי הצבע העזים בהם תשתמשו. שני הגוונים הנוספים יכולים להיות גוונים "אחים" מאותה משפחת גוונים או לחלופין גוונים קונטרסטיים זה לזה (לדוגמה צהוב וכחול). העבודה עם קבוצה מהודקת של גוונים תקל עליכם בבואכם להעתיק את הצבעוניות לשאר אזורי הבית ומייצרת בסיס מאוזן שעליו אפשר להתפרע פה ושם עם נגיעות של צבע נוסף.

מטבח בעיצוב תכלת אפור וצהוב - דברים טובים באים בשלשות (עיצוב: מטבחי זיו)

צאו לדרך עם בסיס מהודק של שלושה גוונים והעשירו אותו בנגיעות של גוונים נוספים (צילום: Shutterstock)

צבעים מדברים

הם אולי לא ממש מנהלים שיחה פעילה, אבל נוכחותם מעוררת רגשות, זכרונות, אסוציאציות ונקשרת בסמלים ודימויים אוניברסליים. פלטת הגוונים שבחרתם לביתכם תכתיב במידה רבה את האווירה בו ויש ביכולתה לעורר תחושות חיוביות ובמקרה הפחות טוב - חוסר נוחות. חשוב שהצבע הדומיננטי שבחרתם לחלל המרכזי והציבורי של הבית יהיה מקובל ואהוב על כל בני הבית. אפשר ורצוי לשתף את כל הנוגעים בדבר בתהליך ולהפוך את זה אפילו למשחק אסוציאציות נחמד, מוטב לגלות בשלב מוקדם של התכנון שבן זוגכם נתקף צמרמורות למראה ירוק תפוח.

מטבח בצבעים עזים, אם תהיו בשקט תוכל לשמוע אותם מדברים (עיצוב: מטבחי זיו)

זה מה זה בסיסי

שימוש בצבעי היסוד כחול, אדום וצהוב מומלץ לעשות במינונים נמוכים ושילובם כקבוצה מתאים לעיצוב בסגנון פופ-ארט בעיקר. זה לא שאנחנו לא מתמלאים בשמחה למראה אחד משלושת הגוונים הכי מוכרים בעולם, זה פשוט שמניפת הצבעים כוללת כל כך הרבה גוונים מפתים שמותאמים הרבה יותר לסביבה הביתית. כיום הנטייה היא לשימוש בצבע עם נגיעה של אפור מה שיוצר תתי גוונים מתוחכמים ועשירים יותר.

שימוש בצבע בסיסי: מעורר השראה - אבל לא מתאים לכולם (צילום: Shutterstock)

כוח הצבע

אדריכלים ומעצבי פנים אוהבים להשתמש בביטוי "קיר כוח" ככינוי לקיר דומיננטי ועוצמתי בבית שזכה לצבע, חיפוי או אלמנט דקורטיבי בעל נוכחות. זה יכול להיות פתרון נפלא למי שרוצה לצאת מהקופסה ולעצב בצבע אך עדיין חושש מהמהלך. אפשר לבחור את מיקומו במרכז הבית, או באיזור צדדי יותר וכדי לקשר אותו לשאר העיצוב נדאג לאיזכור ושימוש בגווניו גם בשאר חלקי הבית באביזרים דקורטיבים וטקסטיל.

קיר אחד שעושה את העבודה עם ארון סטייטמנט שהוא יצירת אמנות בפני עצמה (עיצוב: מטבחי זיו)

ללכת בלי להרגיש עם

מדגדג לכם באצבעות להכניס קצת צבע לחיים? לא חייבים לחכות לשיפוץ הבא. אפשר להתחיל בקטן ולשלב כתמי צבע באביזרים כמו כלי מטבח, כריות שטיחי, ריפודים או גופי תאורה. כיום גם חברות למוצרי חשמל מיישרות קו עם הטרנד ומציעות דגמים מסוימים של מכונות קפה, מעבדי מזון ואפילו מקררים צבעוניים. באופן הזה תוכלו בקלות יחסית לשנות מפעם לפעם את סקאלת הגוונים השולטת בבית מבלי להתחייב למערכת יחסים ארוכת טווח.

להעז בכיסאות. מטבח לבן עם אקססוריז שהם זריקת צבע (עיצוב: מטבחי זיו)

כשהמעטפת נייטרלית אפשר להשתולל עם הצבעים (צילום: Shutterstock)

לפתוח דף לבן

כולנו גדלנו על מיתוסים שונים שקשורים בצבע בבגדים, בעיצוב ובטיפוח. רגע לפני שאתם יוצאים לתהליך עיצוב הבית והמטבח בצבע העצה שלנו היא להיפרד מהם יפה לשלום. גוונים כהים בבית, אינם בהכרח מקטנים את החלל כמו שמקובל לחשוב, ובהתאמה גווני לבן לא מרחיבים אותו, ואותו הדבר ביחס לרצפה ותקרה כהה או בהירה.הכל תלוי באופן התכנון, תנאי החלל, המבנה והתאורה.