נבחרי ציבור או טוקבקיסטים בשירות ראש הממשלה?

נאווה בוקר מצייצת כאחרונת הטוקבקיסטים בעוד חבריה לסיעה מטיחים האשמות לכל עבר במקום שיטפלו בבעיות של המדינה. הגיע הזמן שהם יפנו את הכסאות וילכו הביתה

תמר זנדברג

10/01/2017


"לך תחלק ממתקים בעזה יחד עם המחבלים"; "בושה שאתה עדיין פה בארץ ישראל", "עכשיו מבינים למה צריך לתת גיבוי לחיילים? ולמה כל מחבל צריך לחסל??"

ציוצים בטוויטר של נאוה בוקר

אלה לא טוקבקים אקראיים מהאינטרנט. אלה פנינים שיצאו מחשבון הטוויטר של חברת כנסת. נבחרת הציבור נאוה בוקר. עכשיו, ברגע הראשון זה עובר ליד האוזן. התרגלנו. דברים גרועים מאלה עוברים מול העיניים כל יום למי שקורא סטטוסים בפייסבוק או חדשות באינטרנט. ברגע השני זה מתחיל קצת להדאיג. כלומר, בכל זאת, מדובר בנבחרת ציבור. אם היא מרשה לעצמה לירות רפש כזה בלי להתבלבל, מה הפלא בעצם שאנחנו קוראים ביטויים כאלה וגרועים יותר מכל עבר. ברגע השלישי פתאום קולטים. כאילו, מה? להשוות ישראלים שוחרי שלום למחבלים?? שחברת כנסת תייחל לכך שישראלים לא יהיו פה במדינה??? הלו!! מה קורה פה?

והאמת, בוקר לא לבד. בליכוד מאד עסוקים עכשיו. חלק צריכים לרוץ ממצלמה למצלמה ולהגיד על הקלטות מפלילות של ראש הממשלה: "בושה שמקליטים אותו" (דוד ביטן), חלק צריכים לעבור ממיקרופון למיקרופון כדי להגיד "אז מה אם זה אסור" (דוד אמסלם), ומי שלא עסוק בהדיפת חקירת נתניהו והאשמת התקשורת והשמאל בזה, עסוק בלהאשים את בית המשפט והשמאל במצב הביטחוני.

אז בואו נגיד פעם אחת ולתמיד את האמת: המצב הביטחוני הוא במשמרת שלכם, והעובדה שאנחנו עדיין כלואים בסכסוך אלים שגובה עוד ועוד קורבנות כל הזמן הוא אחריות שלכם. אתם לא רוצים לעבוד לקראת הסדר מדיני והסכם שלום? נניח. אבל אתם בשלטון כל כך הרבה זמן ועוד לא סיפחתם, לא הכרעתם, לא הכנעתם את חמאס ועוד לא פירקתם את הרשות. אתם מברברים בלי סוף ומאשימים את כולם, אבל הדבר היחיד שיש לכם להציע זה ניהול סכסוך עקוב מדם ללא שום פתרון, ללא שום מדיניות. כבר שנתיים משתוללת בחוץ אינתיפאדה, מי יודע איזה מספר, ואתם עסוקים בתקשורת ובשמאל ובמי לא. מוצאים כל טיפת דם שנשפכת כדי לרקוד עליה במקום לקום בבוקר ולעבוד כדי למנוע את טיפת הדם הבאה שתשפך.

עכשיו התחלתם להאשים גם את בית הדין הצבאי ואת הרמטכ"ל, כאילו בגלל שהעמידו לדין את אלאור אזריה הצוערים לא ירו. איזה שקר ואיזו חוצפה. הצוערים מילאו פקודה שקיבלו ותפקדו למופת ובכלל, השוואה בין משאית דוהרת במאה קמ"ש לעבר בני אדם לבין מחבל שרוע על הריצפה, ללא מסוכנות, מדמם במשך 11 דקות היא השוואה שלא רק מעליבה את האינטליגנציה של כולנו אלא מעליבה את כל אחד מאותם צוערים שהיו שם אמש ושרדו פיגוע טרור.

כשאתם חובטים בשמאל, בערבים, בבית המשפט ובתקשורת אחרי פיגוע זה בסדר, אבל אם אנחנו נגיד אחרי פיגוע שאתם צריכים ללכת הביתה, שדרדרתם את המצב הביטחוני עשרות שנים אחורה - תגידו לנו שזו פוליטיזציה וזה לא הזמן. אז אני מצטערת, אבל זה לגמרי הזמן, אין זמן טוב מזה. ישראל צריכה הכרעה, והיא צריכה אותה עכשיו. יש לכם איך לפתור את המצב בדרך שלכם? אנחנו נתנגד לה לאורך כל הדרך - אבל לפחות תנסו ותנו דין וחשבון לציבור. אין לכם דרך כזאת? פנו את הכסאות ולכו הביתה.

.

תמר זנדברג (צילום: גיל לביא)

.

** לקוח מתוך דף הפייסבוק של ח"כ תמר זנדברג