מחוץ למסגרת: איך בוחרים משקפיים?

איך בוחרים את המסגרת המושלמת ומה הטרנדים המובילים היום בשוק? מה אומר צבע המסגרת על האישיות שלכם ואיזה משקפיים מומלצים אם את עורכת דין? כך תבחרו את המשקפיים המושלמים

תוכן מקודם

25/12/2016


אפילו אנשים ללא קוצר ראיה מגיעים אלינו להתחדש במסגרת טרנדית (צילום: אופטיקנה)

עד לפני כשני עשורים משקפיים היו אביזר שימושי עם קשר קלוש לאופנה. אלא שמאז, הרבה מסגרות נוספו לארונות הויטרינה של האופטומטריסטים, משקפיים הפכו לאקססורי אופנתי, מסגרות צבעוניות, מסגרות גדולות ומוגזמות, משקפיים משובצים אבני חן ומה לא, הפכו להיות טרנד לוהט עד שאפילו אנשים ללא קוצר ראייה רוצים להתחדש במסגרת טרנדית. אז איך בוחרים משקפיים שגם יתאימו למבנה הפנים, ישדרו את המסר הנכון ויספקו את חווית הראייה הטובה ביותר? יובל טוכשניידר אופטימטריסט ותיק ברשת אופטיקנה עם כל מה שכדאי לדעת לפני שמתחדשים בזוג משקפים.

 

1. כל רכישה מתחילה בבדיקת ראייה

כמובן שאם אתם מרגישים ירידה בחדות הראייה, קושי לקרוא כתוביות או לנהוג בלילה, גשו להיבדק ולוודא את מרשם העדשות החדש, אבל גם אם לא מרגשים ירידה באיכות הראייה ממליץ טוכשניידר על בדיקה שנתית למבוגרים, ולילדים בדיקה אחת לחצי שנה עד תשעה חודשים,"מה שמשפיע על שינוי המספר הם גורמים גנטיים לצד גורמים סביבתיים, למשל המסכים הרבים שמקיפים אותנו גורמים לעלייה במספר הילדים הזקוקים למשקפי ראייה". גם אם מרשם העדשות נשאר יציב לאורך שנים, ישנם גורמים שיכולים להשפיע על איכות הראייה כמו לחץ דם גבוה, סכרת, חוסר איזון בבלוטת התריס, הריון ואפילו נטילת גלולות.

 

2. הרגע הגדול: בחירת המסגרת

בחירת המסגרת היא בוודאי השלב הכי משמעותי בקניית משקפיים, בייחוד אם אתם מרכיבים משקפיים לאורך כל היום. סגנון המסגרת שתבחרו מעיד לא פעם על האישיות ועל האופי שלכם והופך לסימון היכר של ממש, "מנסיוני, אנשים שהמקצוע שלהם משדר יוקרה ועוצמה, כמו עורך דין או רואי חשבון יבחרו מסגרת ממותגת של בית אופנה ידוע. נשים בדרך כלל יעיזו יותר ויבחרו מסגרת צבעונית ומעניינת", מגלה טוכשניידר, " לגבי צבעוניות, צבעים בהירים בדרך כלל משדרים רכות ועדינות לעומת צבעים כהים שמשדרים עוצמה. אגב, בחורף אנשים בוחרים יותר צבעים כהים". כדי לבחור מסגרת שתהלום אתכם מומלץ לבחור במסגרת שמתאימה לא רק לפנים אלא גם למרשם העדשות, "לאנשים עם מספר גבוה הייתי מתאים מסגרת קטנה כדי למזער את העיוות שנוצר דרך העדשה, העיוות גובר ככל שהעדשה גדולה יותר".

 

סגנון המסגרת שתבחרו מעיד לא פעם על האישיות ועל האופי שלכם והופך לסימון היכר של ממש (צילום: אופטיקנה)

 

3. עברתם את גיל 42?

גם אם כל חייכם הרכבתם זוג משקפי ראייה אחד שאיתו יכולתם לראות מרחוק ומקרוב, לרוב מגיל 42 ומעלה תיתכן ירידה באיכות הראייה מקרוב ותזדקקו למשקפי קריאה,"למי שזקוק למשקפי קריאה אני ממליץ בחום לשקול עדשות מולטיפוקל", מסביר טוכשניידר, "אם פעם אנשים היו זקוקים למשקפי קריאה רק בערב כשקראו את העיתון, היום אנחנו מסתכלים על מסך הסמארטפון עשרים פעמים בשעה לפחות, ולכל הצצה כזאת בווטסאפ, צריך את משקפי הקריאה כדי לראות". טכנולוגיית המוליטפוקל החדשנית ביותר מביאה את ליטוש העדשה לרמת גימור גבוהה במיוחד, "אין שום הבדל בעדשה כלפי חוץ, וגם ההסתגלות לעדשה היא מהירה מאוד בהשוואה לעבר, אני יודע שיש מיתוס שקשה להתרגל למולטיפוקל אבל היום אין כמעט הבדל בין עדשות מולטיפוקל לעדשות רגילות".

 

4. איפה הכסף? לא רק במסגרת

באופן טבעי הבחירה שלנו מתרכזת בעיקר במסגרת, שתהיה יפה, אופנתית ואולי אפילו ממותגת, אבל לפני שאתם ממהרים להשקיע את הכסף שלכם במסגרת כדאי לזכור שאת המשקפיים מרכיבים קודם כל כדי שנראה טוב, ועל החלק הזה אחראיות העדשות: "היום רוב העדשות בשוק הן עדשות פלסטיק שהן קלות יותר, פחות שבירות. לעיתים נדירות משתמשים גם בעדשות זכוכית", מסביר טוכשניידר, "הדבר שהופך את העדשות לאיכותיות במיוחד הוא ראשית רמת הגימור והלישוט, לכל עדשה יוצרת עיוות קל בראייה, למשל, בעלי מרשם עדשות מינוס יראו הכל קטן יותר מבעד לעדשה וגם העיניים שלהם יראו קטנות יותר מבעד למשקפיים. כאשר רמת הליטוש והגימור גבוהה במיוחד העיוות יורד. נושא חשוב נוסף הוא ציפוי העדשה, ישנם ציפויים נגד שריטות, נגד חזרה של אור וכדומה, הציפויים גם משפרים את חווית הראייה וגם משפרים את עמידות ואיכות העדשה".

 

Ritush_0010279