lealand - הבלוג של lealand

חטיפה / ליסה גרדנר

פירס קווינסי, פרופילאי לשעבר של האפ-בי-איי, מקבל טלפון באישון לילה ומתבשר על היעלמותה של אשתו, רייני, חוקרת משטרתית לשעבר. היעלמותה מתבררת במהרה כפרשת חטיפה וכעת, על קווינסי והמשטרה לפעול מסביב לשעון על מנת להצליח לאתר את רייני בחיים. מי חטף אותה ומדוע? את כל התשובות תמצאו בספר המתח הנהדר הזה.

lealand

10/02/2019


חטיפה / ליסה גרדנר

406 עמודים

שנת הוצאה: 2019

תרגום: גרשון גירון

הוצאת ידיעות ספרים

51589961_762869960751511_4793630870424518656_n

פירס קווינסי הוא פרופילאי לשעבר שעבד עם האף-בי-איי. הוא נשוי בפעם השנייה לרייני שהייתה חוקרת מוערכת ובעלת שם. היחסים בין השניים התערערו בעקבות בעיות האלכוהול של רייני וחוסר רצונה לשתף את בעלה ברגעים הקשים שהיא חווה. זאת הסיבה שקווינסי החליט לעזוב את הבית, בתקווה שהצעד הדרסטי יגרום לרייני לרצות לצאת מהמצב הסבוך שבו  היא נמצאת, ותרצה לשתף את קווינסי בבעיותיה הלא פשוטות ולחפוץ בעזרתו.

קווינסי שהה במשך שבוע במוטל, ובלילה הוא קיבל שיחת טלפון ששבה הודיעו לו שזקוקים לשירותיו המקצועיים. הוא גילה שהרכב של רייני אותר מונע ועם אורות דולקים בצד דרך אפלה בקרבת יער עבות. מרייני לא היה כל סימן חיים ועקבותיה נעלמו והתעורר חשש כבד לגורלה.

קווינסי הרגיש שחרב עליו עולמו. הוא כל כך פחד לאבד את רייני. תוצאות הנישואים הראשונים שלו הסתיימו בצורה טראגית שממנה הוא הצליח להתאושש רק בקושי. בתו, קימברלי, שהתה עם בן זוגה, מק, מחוץ לעיר וכששמעה על היעלמותה של רייני, היא הגיעה עם מק, על מנת לתמוך באביה ולהצטרף לחקירה. קימברלי המשיכה את דרכו של אביה וגם היא חוקרת בתחילת דרכה באף-בי-איי.

קווינסי הצטרף אף הוא לחקירת היעלמותה של אשתו שכעבור מספר שעות התבררה כפרשת חטיפה והתקבלה בקשת כופר.

המשטרה פעלה במרץ על מנת להצליח לאתר את ריילי בחיים, וניסתה לגלות את זהות החוטף ואת המניע לחטיפה. נשקלה האפשרות שאולי החוטף החליט לחטוף את רייני כפעולת נקם על פרשה מהעבר, ונבדקו כיוונים נוספים, ולמעשה, כל האפשרויות היו פתוחות. בהמשך, החוטף החליט לחטוף אדם נוסף והפרשה רק הלכה והסתבכה.

מי חטף את ריילי ומדוע? מה יעלה בגורלה ובגורל החטוף השני?

את כל התשובות תמצאו בספר המתח המרתק "חטיפה".

אהבתי את דמותו של פירס קווינסי, שלמרות הריחוק מאשתו, אהב אותה באותה עוצמה כמו בימים הטובים שלהם ביחד, וקיווה בכל ליבו שהם יזכו לסוף טוב ולימים שקטים ומאושרים יחד. קווינס הוא אדם שסבל הרבה בחייו, הוא חווה טרגדיה אחר טרגדיה, ולמרות הכל, הוא הצליח לגייס שוב ושוב כוחות ולעמוד על רגליו. הדאגה והאהבה הגדולה שלו לרייני הייתה מרגשת.

גם את רייני מאוד אהבתי, היא הייתה אישה חזקה ואמיצה, שהמראות הקשים של ילדים נפגעים ונרצחים ייסרה אותה וגרמו לה לסיוטים, חרדות עצומות ולאי שקט כבד בחייה. למרות שמתוקף תפקידה היא הייתה רגילה למראות קשים, מקרה שהתרחש כמה חודשים קודם לכן, היה עבורה הסף, הקש ששבר את גב הגמל. ומה שהיא ראתה באותה חקירה, טלטל את חייה, השפיע עליה בצורה ניכרת ודרדר אותה לאלכוהול, בין היתר.

הספר מסופר בגוף שלישי ובחלקים ממנו מתוארת נקודת מבטה של רייני החטופה, שבה הקורא נחשף לתחושותיה, מצוקותיה, ולפעולותיה שמתרחשות במקביל לניסיונות איתורה.

אהבתי את סגנון הכתיבה הנהדר שמושך את הקורא ויוצר עניין רב בחוויית הקריאה. הפרשה מגיעה לפתרונה רק בסוף הספר, מה שמבטיח את הישמרות המתח עד לעמודים האחרונים.