סטייליסטית אישית. צאלה הילרוביץ - הבלוג של The stylist

מידת חזייה המדריך המלא / צאלה הילרוביץ סטיילינג אישי

המסע למציאת החזיה הנכונה כל סטייליסט אישי יעיד, כי תחום ההלבשה התחתונה הוא סוד הקסם של עולם הסטיילינג ובראשו עומדת המלכה האם; החזיה. הלבנים שאת בוחרת יום יום הם החלק שאוסף ומעצב את גופך לפני שאת בכלל מתחילה לבנות את הלוק, ובכוחם לשנות לחלוטין את הצורה בה הבגד יונח ויחמיא לך - מה שאומר שבעזרת […]

The stylist

15/01/2012


המסע למציאת החזיה הנכונה

כל סטייליסט אישי יעיד, כי תחום ההלבשה התחתונה הוא סוד הקסם של עולם הסטיילינג ובראשו עומדת המלכה האם; החזיה. הלבנים שאת בוחרת יום יום הם החלק שאוסף ומעצב את גופך לפני שאת בכלל מתחילה לבנות את הלוק, ובכוחם לשנות לחלוטין את הצורה בה הבגד יונח ויחמיא לך - מה שאומר שבעזרת חזייה טובה, את יכולה להשיל קילוגרמים רבים מהמראה הכללי ללא כל מאמץ. חזייה שמרימה ואוספת את החזה כראוי תגרום לך להראות צרה יותר, גבוהה יותר, סקסית ומרשימה הרבה יותר.

לנשים רבות, נושא החזה הוא נקודה רגישה ועניין מורכב  שלא תמיד פשוט להתמודדות. כולנו יודעות שחזה יכול להשתנות בצורה קיצונית במהלך השנים, בעיקר אם הוא עבר הריונות, לידות ודיאטות. החזה משנה את צורתו, ממדיו וגמישותו, אך גם אם זה המצב, זו עדיין לא סיבה להתעלם ממנו ולהחביא אותו מתחת לבגדים.

חשוב לזכור כי אנו לא מתלבשות בכדי להסתיר את החזה, אלא בכדי להחמיא לו ולהציג אותו בצורה הטובה ביותר. זהו המפתח למראה הנכון ובעזרת הכלים שתקבלי מיד, תוכלי גם את ליהנות מסוד הקסם.

מהי "חזייה נכונה"?

חזייה טובה תהיה כזו שמרימה, אוספת ומחזיקה את החזה בצורה יציבה ובמקביל אינה מכאיבה, חותכת, מועכת או מושכת תשומת לב מיותרת. משימה קשה, אך בהחלט אפשרית. העיקרון החשוב ביותר בחזייה טובה, הוא ההפרדה בין החזה לבטן. החלק שמתחת לחזה הוא האזור הצר ביותר בפלג הגוף העליון, לכן, תמיד תשאפי לחשוף אותו והימנעי מחזה שמונח על הבטן ומסתיר את המותן הצרה. חזה מורם יקנה מראה ארוך וצר יותר לטורסו שלך.

כסטייליסטית אישית, נוכחתי לגלות שנשים רבות מעולם לא מדדו את מידת החזה שלהן והן אינן יודעות את מידת החזייה המדויקת המתאימה להן, דבר הגורם להן להיתלות באופן טוטאלי בשירותן של המוכרות בחנויות וברשתות (שלעיתים מעוניינות יותר במכירה מאשר בהתאמה נכונה ללקוחה). מומלץ מאוד למדוד את מידת החזייה באופן עצמאי לפני שאת מגיע לחנות.

גלי את מידת החזייה שלך

ראשית, נתחיל מהבסיס – מידת חזייה מורכבת משני חלקים:

 1. מהיקף בית החזה = נמדד בס"מ = סימון במספרים.
 2. נפח השד = cup \ כוסות החזייה = סימון באותיות.

על מנת לגלות את מידת החזייה שלך עליך לערוך מדידה  של היקף החזה המתבצעת בשני שלבים:

 1. 1. מידת ההיקף

קחי סרט מדידה פשוט והקיפי בו את בית החזה שלך, מקמי את הסרט מסביב לבטן, בצמוד ומתחת לחזה. המידה שתקבלי היא מידת ההיקף שלך.

בחזיות הקפיצות בין המידות הם בחמישה ס"מ (75,80,85 וכו') לכן אם המספר אליו הגעת אינו עגול, עגלי אותו כלפי מטה. לדוגמא: אם היקף בית החזה שלך הוא 82 או 83 ס"מ, מידת החזייה שלך תהיה 80.

 1. 2. מידת ה Cup
 2. בכדי לדעת את מידת ה cup שלך עליך למדוד את היקף החזה שוב, רק שהפעם מקמי את סרט המדידה באזור הרחב ביותר של החזה (בדרך כלל זה יוצא על הפטמה). חשבי את ההפרש בין שתי המידות (הרחבה ביותר והצרה ביותר) וגלי את מידת ה cup שלך על פי הטבלה הבאה:
מ – 2.5 ס"מ עד 4.9 ס"מ מידת ה cup שלך היא A
מ – 5 ס"מ עד 7.4 ס"מ מידת ה cup שלך היא B
מ – 7.5 ס"מ עד 9.9 ס"מ מידת ה cup שלך היא C
מ – 10 ס"מ עד 12.4 ס"מ מידת ה cup שלך היא D
מ-  12.5 ס"מ עד 14.9 ס"מ מידת ה cup שלך היא E
מ – 15 ס"מ עד 17.4 ס"מ מידת ה cup שלך היא F
מ- 17.5 ס"מ עד 19.9 ס"מ מידת ה cup שלך היא G

 

עשרת הדיברות לקניה מוצלחת של חזייה נכונה

 1. לכל יצרן מידות וגזרות משלו, לכן, בכל פעם שאת רוכשת חזייה עליך למדוד ולבדוק ע"פ כל הפרמטרים (בכל פעם מחדש).
 2. אל תתעקשי על המידה הרשומה. בכדי לבדוק האם אכן מדובר בחזייה שמונחת היטב, יש למדוד מגוון גזרות ולבצע מספר בדיקות כשההכרעה הסופית תהיה הגזרה המתאימה ביותר למבנה החזה שלך, ולא בהכרח המידה.
 3. החלק החשוב ביותר בתמיכה של חזייה הוא האחיזה סביב היקף הגוף. היקף החזייה הוא החלק שקובע ומשפיע על הרמת החזה לגובה הנכון. חזייה צריכה לעטוף ולהיצמד באדיקות אל הגוף (חזייה בעלת היקף גדול מדי, לעולם לא תצליח להרים חזה גדול כראוי).
 4. בסגירת החזייה רכסי אותה על הקרס האחרון מבין השלושה, כך שבמשך הזמן, כאשר נוצרת מתיחה ובלאי של אלסטיות הבד, תוכלי לעבור לקרס השני ולבסוף לראשון ולנצל את החזייה למשך זמן רב יותר כשהיא מפיקה את התוצאה המרבית.
 5. מתחי את הכתפיות וכווני אותם לאורך המתאים כך שירימו את החזה בצורה מספקת, אך הקפידי כי הן אינן "חותכות" את הכתפיים ומכאיבות. אם יש צורך, עברי לחזייה בעלת כתפיות עבות יותר.
 6. הרימי את ידיך כלפי מעלה ובדקי שהחזייה נשארת צמודה לגוף ושלא נוצר רווח בין הגוף לבין החזייה באזור החיבור בין שני הקאפים. במקרה בו נוצר רווח, נסי להעביר שם שתי אצבעות - אם הצלחת, סימן שהיקף החזייה גדול מדי.
 7. הסתובבי ובדקי את אזור הגב - חזייה במידה נכונה תישאר במיקום זהה לזה שמלפנים. אם החזייה נמתחת ומתרוממת גבוה מדי באזור הגב, סימן שההיקף גדול מדי וכובד החזה מצליח למשוך אותה כלפי מעלה.
 8. וודאי שהחזה ממלא את גודל הcup  באופן חלק ועגול (את יכולה להיעזר בכף ידך בכדי לחפון את השד ולסדר אותו בתוך ה cup). אם בכל זאת ב cup החזייה נוצרים קמטוטים או חלל ריק, סימן שהמידה גדולה מדי.
 9. היזהרי מחזייה שתכפיל את החזה שלך לארבעה חלקים - אם ה cup חותך את החזה בחלקים מסוימים, סימן שהוא קטן מדי או לחילופין גזרת החזייה אינה מתאימה למבנה החזה שלך. חזה במבנה רך דורש Cup בגזרה שלמה ומלאה יותר.

10.  אם כל הבדיקות עד כה עברו בהצלחה ואת מרגישה שמצאת חזייה נכונה שנוחה לך, הגעת לבדיקה האחרונה; עליך ללבוש בגד עליון ולוודא כי החזייה מתקבלת באופן חלק מתחת לבגד ושהיא אינה מושכת תשומת לב מיותרת מהופעתך.

תתחדשי...

צאלה הילרוביץ - סטייליסטית אישית ומנחת סדנאות סטיילינג לקבוצות.

לפרטים נוספים בקרו באתר שלי: www.zeela.co.il

[email protected] 050-2112666

ובעמוד הפייסבוק: ייעוץ סטיילינג צאלה הילרוביץ