שרון רמון, גם מורכב - הבלוג של שרון מיכאלי- רמון

מילים יוצרות מציאות

חמי ורותי רודנר סיפרו על הפרייה הדדית, על אופני חשיבה דומים, על האהבה שהייתה בבית. כזאת אהבה יש ביני ובין דור, אחי, מהרגע שנשאתי אותו בזרועותי, תינוק בן יומו, מבית החולים

שרון מיכאלי- רמון

11/06/2018


יש משהו במרחב לא מוכר, שיכול לייצר קסם. נכנסנו בשני שעבר, בערב למלון בראון ביץ' תל אביב, שם מצאנו ספרים, תאורה מגניבה ושירותים שמקפיצים אותך ישר לקאריביים. עלינו לפאב קטן שמזכיר סרטים משנות התשעים, עם גג מושלם, צמוד לטיילת של תל אביב, ופגשנו את הכוכב הראשון של הערב, יין טפרברג.

WhatsApp Image 2018-06-10 at 22.00.30 (2)
גדלתי עם אבא שיש לו אהבה ליין טוב, והוא קלקל אותי. אני יכולה לשתות רק יין טוב.
טעמנו בלנדד, רוזה ויין לבן. בין לבין, הגנבתי טעימות של כדורי שוקולד מריר - שילוב מנצח. תוסיפו לזה חברה וטובה וחברות של סלונה, והשמיים הם הגבול.

WhatsApp Image 2018-06-10 at 22.02.54

 

כעבור זמן מה נכנסו רותי וחמי רודנר לדיבור על משפחה. והאמת היא שזה קונספט אדיר. קונספט של יקב טפרברג וסלונה, לתת במה למשפחות מעניינות מתחומים שונים.
אחים
יש לי שלושה. אחד מהם, דור, הוא אמן של מילים, מכור למוסיקה ונגינה, מבין ביין ואלכוהול, מתוקף תפקידו כמנהל פאב. אם אני מסתכלת אחורה, הקשר בינינו התחיל כבר כשדור נולד, 12 שנים אחרי, ומהרגע שנשאתי אותו החוצה מבית החולים (כן, אני, אבל זה נושא לפוסט אחר), התחיל הקשר בינינו. שיחות של שעות, שאלות על העולם, יחסים.

 

WhatsApp Image 2018-06-04 at 23.48.41 (1)

במפגש "משפחה אמיתית", של יקב טפרברג וסלונה, חמי ורותי סיפרו על הפרייה הדדית, על אופני חשיבה שמלווים אותם מילדות, על כמה אהבה הייתה בבית שלהם, ששבר מוסכמות. בראש שלי אני כבר מספרת לדור על איך רותי דיברה על תהליכי הכתיבה והפחד מביקורת, ועל חמי שדיבר על רוק, ועל מילים. כי דור ואני, לפעמים במשך ימים מחליפים טקסטים של משוררים ולינקים לשירים ביו טיוב, ורעיונות, וטיוטות. בחודש האחרון אנחנו סובבים סביב בוקובסקי, ומדברים הרבה על דמות הכותב; או יותר נכון על איך אנחנו, שנינו, לא מפחדים לחשוף ולכתוב החוצה.

אולי, כמו בוקובסקי, וויסקי זו התשובה ואולי דווקא יין אדום. אבל ברור לנו שיש צורך ביותר מזה; אולי, כמו שאמרה רותי רודנר, אנחנו צריכים להבין שמותר לנו לרצות ופשוט לעשות.
אז החלטתי שהצעד הבא שלי הוא להעז ולעזור לדור להעז. להוציא החוצה, לפרסם, לקחת סיכונים בדרך אל הגשמה עצמית. אולי היא לא תבוא במקום מה שאנחנו עושים, אבל כדי לגלות, חייבים לצאת לדרך.
אבל לא רק סיפור משפחתי היה שם, היתה גם הקשבה לאנשים שעושים דברים שאני אוהבת. את חמי רודנר אני אוהבת מגיל הנערות, מתקופת "איפה הילד", ועם השנים אני חושבת שהוא מכשף של מילים שתופס רגעים בזמן.

גאולה

"הברית בינינו אחותי
אהובתי יפה שלי אישה שלי
יש בה כובד ראש וצחוק בזויות
וריח כריות ויש אמת גדולה
ואהבה"

וגם מבצע נפלא, לדוגמה את השיר של מאיר אריאל

מים מתוקים 

"היא בטח לא שוכחת
ועדיין לא סולחת
לימים ארוכים ארוכים
כבר מזמן היתה עוזבת
אלמלא היתה חושבת
שתמצא בי מים מתוקים"

לחיים מלאי שירים, משמעות, אהבה ויין טוב.

 

WhatsApp Image 2018-06-10 at 22.00.30 (1)