מג'נגלת - הבלוג של Ya'arit Trabelsi

אי המטמון

"אי המטמון"- ההצגה החדשה לילדים מבית אורנה פורת היא הצגה מקסימה ומרתקת, שמשלבת הפעם גם חדשנות טכנולוגית.

Ya'arit Trabelsi

08/12/2015


ההצגה החדשה של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער- "אי המטמון" משלבת בין האיכות הבלתי מתפשרת של התיאטרון הזה, לבין חדשנות טכנולוגית.

853_br_pic

ההצגה, של אפרים סידון, מבוססת על ספרו הקלאסי והמוכר של רוברט לואיס סטיבנסון:
ג'ים, ג'ני וטוני הם שלושה חברים שמבלים הרבה בסביבת הפונדק השייך לאימו של ג'ים. יום אחד מגיע לפונדק "קפטן" קצת מוזר ומפחיד שמת באופן פתאומי ומשאיר אחריו תיבה, בה מגלים הילדים מפת אוצר.

הם מבינים שהאוצר הטמון יכול לגאול אותם מחיי העוני ולשמש לטיפול באימו החולה של ג'ים, ומחליטים לקחת את הסיכון ולצאת למסע המסוכן אל האוצר. הם משתפים בתוכניותיהם את רופא המשפחה הטוב, ד"ר ליפסי שבתחילה מתנגד ולבסוף משתכנע, וחוברים לרב החובל ג'ון סילבר וצוותו.

photo_by_Kfir_Bolotin_02

הכל מסתבך (כמובן) כשבלב ים מגלה החבורה כי ג'ון סילבר הוא פיראט תאב בצע וחסר מוסר, שכל מטרתו היא להגיע לאוצר, לקחת אותו לעצמו ולהשאיר אותם על האי. כל זאת, תוך שהוא מצליח לשטות בטוני ולשכנע אותו כי חבריו בוגדים בו.

photo_by_Kfir_Bolotin_16

את מה שקרה בסוף, תצטרכו לגלות בעצמכם...

החידוש הפעם היתה הטכנולוגיה שהתווספה לתפאורה. מעבר לתפאורה עצמה, נעשה שימוש בהקרנה של רקעים שונים, על גבי המסך האחורי (כמו גלי ים או ג'ונגל). השילוב של החלק המוקרן יחד עם התפאורה והשחקנים מתמזג באופן מושלם (עומר אפילו לא שם לב שהיה משהו שונה) ומעניק תלת מימדיות ועוצמתיות אחרת להצגה (שלא לדבר על חדשנות). אבל אני מודה שלי זה קצת פגם. יש משהו קסום כל כך בתיאטרון בכלל ובהצגות הבאמת איכותיות של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, שהשאיר את הטכנולוגיה בחוץ והכיר לילדים תיאטרון אוטנתי ואיכותי שעומד בזכות עצמו. משהו בכל הטכנולוגיה הזו קצת הרס (לי) את האותנטיות והפשטות שמאפיינת כל כך את התיאטרון. אבל זו רק דעתי האישית... הילדים כאמור, נהנו מכל רגע והיו מרותקים לאורך כל ההצגה.

לדף ההצגה עם כל הפרטים באתר אורנה פורת