הכי חשוב להיות מאושרים :) - הבלוג של galgil

לדעת איפה לקחת סיכונים

תמיד הערצתי את אחי הגדול. מאז שהייתי קטנה אמא שלי מספרת שהייתי מסתכלת עליו במבט יוצא דופן של הערכה. למרות שהפרש הגילאים ביננו הוא בסה"כ שנה הוא עדיין איכשהו הצליח לעשות הכל בצורה הכי טובה ומעוררת השראה שיש לפני. השבוע נסעתי איתו להורים. הוא בדיוק קנה רכב חדש מהניילונים ורצה להשוויץ. באמת התרשמתי, אלפא רומיאו […]

galgil

22/10/2013


תמיד הערצתי את אחי הגדול. מאז שהייתי קטנה אמא שלי מספרת שהייתי מסתכלת עליו במבט יוצא דופן של הערכה. למרות שהפרש הגילאים ביננו הוא בסה"כ שנה הוא עדיין איכשהו הצליח לעשות הכל בצורה הכי טובה ומעוררת השראה שיש לפני.

השבוע נסעתי איתו להורים. הוא בדיוק קנה רכב חדש מהניילונים ורצה להשוויץ. באמת התרשמתי, אלפא רומיאו חדשה ונוצצת, מרגישה כמו מטוס קטן. שמחתי בשבילו. פחות התרשמתי מתרבות הנהיגה הנוראית שלו- נון סטופ מיילים, התכתבויות וסמסים במהלך הנסיעה. אני מודעת לעובדה שיש לו עסק על הראש שמצריך לא מעט תשומת לב, אבל למה לסמס במהלך הנסיעה?! הערתי לו וזה לא מצא חן בעיניו. הוא אמר לי בעדינות לרדת ממנו אבל תחושת הבטן שלי לא הייתה טובה בכלל. הרגשתי כמו ברולטה רוסית. תחושות הבטן שלי לא הטעו אותי. בדרך חזרה אחי סטה מהנתיב וגרד רכב אחר. למזלנו ה"תאונה" הסתכמה במכה לא רצינית לפח בדלת האחורית.

כשחזרתי הביתה עדיין הייתי נסערת מהאירוע (אפילו שלא קרה שומדבר רציני). החלטתי לדבר איתו על זה, אבל בתור אחת שמכירה את אחי היטב, הייתי חייבת לזעזע אותו. שיחה לא הייתה מספיקה. תכננתי מייל מפורט כהלכה שיגע בו יותר משיחה מחנכת באמצע היום. חיפשתי סרטונים מזעזעים ביוטיוב שיוכלו להמחיש לו יותר את המצב. הנחתי בפניו נתונים סטטיסטיים של מספר ההרוגים והפצועים כתוצאה מסימוס בזמן נהיגה. וצרפתי לו גם את הכתבה הזו, הנקראת, כמה מתאים: סימוס גורלי.

עשיתי לו רשימה של כל הדברים שהוא אוהב בחיים האלה ועלול לאבד אם ימשיך (רשימה מאוד אישית שאני בטוחה שעוררה בו משהו) ובסוף מניתי מס' דרכים שיכולות לעזור לו להיגמל מההתנהגות החסרת אחריות הזו.

1. בכל תחילת נסיעה לשים את הטלפון על שקט.

2. לשלוח אסמס 'בנהיגה' מוכן מראש לרשימת תפוצה שעלולה לחפש אותו

3.להניח את המתקן של הטלפון רחוק מהישג יד.

4. ללמוד את הדרך לפני כדי לא להתעסק עם הווייז בזמן נהיגה.

6. לנתק את ההתראה של המייל ישירות לפלאפון

ועוד כמה דרכים שאני לא זוכרת כרגע

בסוף המייל צרפתי קישור לאתר של מערכות התראה של איווקס .רשמתי לו שאם הוא בכל זאת מתעקש "שלא יקרה לו כלום" אז לפחות שיתקין מערכת שתתריע בפני סטייה מנתיב, שמירת מרחק והתנגשות חזיתית. מערכת כזו אגב הייתה יכולה למנוע את המכה המיותרת ברכב ובמקרים יותר קשים גם להציל לו את החיים.

את כל מה שרשמתי לו אני בעצמי מיישמת ממזמן, לא בגלל שהחיים חשובים לי יותר, לכולנו הם חשובים, פשוט אני בניגוד לאחי לא לוקחת סיכונים. אמנם עד היום בעולם העסקים זה הלך לו יפה מאוד, אבל אף אחד לא מבטיח שזה יהיה אותו דבר גם על הכביש...