shirlysofer - הבלוג של שירלי סופר

למלאך הפרטי שלי- רק רציתי שתדע... מאמא שלך

עמית, מלאך יקר ואהוב שלי. שנה וחודשיים עברו מהיום בו איבדתי אותך, היום הנורא בחיי. עד היום לא הצלחתי למצוא את המילים המתאימות או את האומץ שנדרש כדי לכתוב לך ויש לי כל כך הרבה לומר. אני מתגעגעת אלייך כמו שלא האמנתי שאפשר. אין יום שאני מצליחה לסיים בלי לבכות לפחות פעם אחת. לפעמים אני […]

שירלי סופר

24/06/2015


עמית, מלאך יקר ואהוב שלי. שנה וחודשיים עברו מהיום בו איבדתי אותך, היום הנורא בחיי. עד היום לא הצלחתי למצוא את המילים המתאימות או את האומץ שנדרש כדי לכתוב לך ויש לי כל כך הרבה לומר. אני מתגעגעת אלייך כמו שלא האמנתי שאפשר. אין יום שאני מצליחה לסיים בלי לבכות לפחות פעם אחת. לפעמים אני שואלת את עצמי אם אמרתי לך את זה מספיק בחייך- אני אוהבת אותך כל כך!!!

אתה הילד הכי מושלם שיכולתי לבקש לי, הכי מוצלח הכי יפה הכי חכם והכי אהוב. מאז לידתך נלחמת, נלחמת מוטורית תקשורתית ושפתית, כל צעד התפתחותי שלילדים אחרים הוא בסיסי ומובן מאליו- לך היה קשה ודרש עבודה והשקעה רבה. אתה גיבור כי תמיד על אף הקושי נלחמת! נלחמת להשיג את המטרות שהצבנו לך וניצחת! אני גאה בך בכל ליבי ומאודי.

רציתי שתדע שאין חודש שאני לא נוסעת לקבר לפחות פעמיים להדליק לך נר ולדבר איתך, לנקות את המצבה ולהחליף את הפרחים וגם לשים לך מוצצים חדשים.  רציתי שתדע שאין חג שאנחנו לא מגיעים כולנו אלייך. על המצבה שלך מונחים דגל המדינה מיום העצמאות, רעשן מפורים וסביבון מחנוכה. רציתי שתדע שאני ואבא עונדים שרשראות זהב עליהן חרוטה תמונתך וחרוט שמך, כדי שתלך איתנו תמיד- קרוב ללב.רציתי לספר לך שעידו זוכר אותך, שכששואלים אותו איפה עמית הוא מייד מצביע על השרשראות שלנו וצועק את שמך.

רציתי שתדע שהחיים בלעדייך קשים לי מאוד, עצובים, כואבים. שואלת את עצמי שאלות, האם אתה איתנו לפחות בנפשך? האם כשאני מדברת אליך אתה שומע? ואם כן- מה אתה עושה? קר לך? חם לך? מטפלים בך יפה? לפעמים אני חושבת שהיה עדיף לו הייתי יודעת בוודאות שאין עולם הבא, אז אולי הייתי דואגת לך פחות.. ואז מתחרטת מיד ומשכנעת את עצמי שהעולם הבא קיים ואתה מחכה לי שם שאגיע.

עילי כל הזמן שואל עליך וכשסיפרתי לו שהנשמה שלך מחכה בעולם הבא ושכשכולנו נמות בשיבה טובה נפגוש אותך שם הוא התחיל לשאול אותי איך תזהה אותו? איך הוא יזהה אותך? איך תיראה עוד עשרות שנים שם? ואני לא יודעת מה לומר לו!!! אני מתאמצת נורא לחלום עליך בלילות אבל זה לא קורה. הייתי נותנת כל מה שיש לי כדי לחבק ולנשק אותך עוד פעם אחת!!!

רציתי שתדע שבבית החולים התפללנו שתתעורר. ביקשנו מהרופאים שישאירו אותך בחיים אפילו בתרדמת העיקר שלא תמות, כדי שנוכל לחבק אותך לגעת בך, העיקר לא לקבור אותך!!! אני לא כועסת עליך לרגע, יודעת שרק רצית לגעת במים ונפלת, הרי היית סקרן. אני לא כועסת על זה שלא החזקת מעמד כי אני יודעת שנלחמת בכל הכוח עד שאפסו כוחותייך וכל מערכות הגוף קרסו. הרי ביקשנו לתרום את איברייך וכלום לא נשאר.. .הרופאים אמרו שכל מערכות הגוף קרסו במכה והכל מת איתך.

אני לא מצליחה לעצור את הדמעות כי הן זולגות מעצמן. אם אתה רואה את אמא בוכה זה לא מאכזבה ולא מכעס זה רק מגעגועים אלייך אהוב יקר שלי.

רציתי שתדע הכל על האחים המדהימים שלך. על עילי שמתגעגע אליך בכל ליבו, שתמיד כשמזכירים אותך עולות דמעות בעיניו. עידו הקטן איתו זכית לבלות זמן יקר רק 8 חודשים, הוא היה קטן כשהכול קרה. היום הוא כבר בן שנה ועשרה חודשים, מדבר רץ ומשחק כמו גדול והכי חשוב מזהה אותך, זוכר אותך! ומתן- אחיך הקטן שלצערי כבר לא תזכה להכיר, שדומה לך קופי. אני מבטיחה לך שהוא יכיר אותך. אנחנו נספר לו עליך ונראה לו תמונות וסרטונים.

רציתי שתדע שאני עושה הכל כדי שיזכרו אותך, ערבי התרמה ומופעי התנדבות על שמך ולזכרך, מלגות ותרומות שונות להנצחתך. אני לא אתן שאף אחד ישכח אותך אי פעם. אני אמשיך ואנציח בכל צורה או דרך שרק תעלה בדעתי כי אתה ראוי כבוד הזה!

ועוד דבר קטן- אני רוצה לבקש ממך סליחה! על כל הפעמים שכעסתי עליך, שהרמתי את הקול. אני רוצה לבקש סליחה שכשעידו נולד ביליתי איתך פחות. אני רוצה לבקש סליחה על שלא בכל יום הייתי מקדישה לך זמן איכות אישי של שנינו, על שלא תמיד הבנתי אותך. אני מתנצלת שלא הגעתי בזמן להציל אותך כשנפלת לבריכה. שלא הייתי שם לתפוס אותך או אפילו לשמוע אותך מנסה לקרוא לעזרה! אני אכעס על עצמי כל חיי שמאז שנולדת היית שם בשבילך תמיד, חוץ מפעם אחת- עליה שילמת בחייך ואני אשלם כל חיי.

אני אוהבת אותך ומתגעגעת אליך כל יום יותר ויותר. אתה בליבי ובנשמתי ותמיד תישאר. אוהבת הכי בעולם- אמא.

P1100367_600x800