7 סיבות למה גברים עוזבים את הזוגיות

ישנן הרבה סיבות למה גברים קמים ונוטשים קשרים רומנטיים והן ממש כמו הסיבות בגינן נשים קמות והולכות. קבלו את 7 הסיבות הנפוצות, בעיני מטפלים זוגיים, שגורמות לגבר לעזוב

בריטני וונג, הפינגטון פוסט

27/07/2016


רוב הגברים שפונים לטיפול זוגי עושים זאת כדי להציל את הזוגיות שלהם אבל כאשר שני הצדדים בקשר מאפשרים לבעיות שלהם להיגרר ולהתעצם, אין הרבה שאפשר לעשות על מנת להציל את היחסים. לטענת אנטוניו בורלו, מומחה לענייני זוגיות, רוב מערכות הנישואין יכולות להינצל מבעיות תקשורת, ריבוי קונפליקטים והיעדר אושר אם מטפלים בהן מהר ומגיעים לטיפול בזמן סביר לפני שהעניינים הלכו והתדרדרו.

רוב הזוגות בעולם מאפשרים לבעיות שלהם להתפתח ולהיגרר למשך תקופה ארוכה. הם באים לבית נטול אושר ומתקשים לתקשר בצורה בריאה ופתוחה ובמצב כזה הקונפליקטים רק הולכים ומתעצמים. אחרי זמן רב קל לצבור כעסים, לפתח אפאתיות או לצבור טינה ומפה הקשר בעצם גמור. כאשר היחסים עכורים על פני זמן, קל יותר לנטוש את הקשר.

בכתבה הזו בורלו, לצד מטפלים זוגיים נוספים, מצביעים על הסיבות הנפוצות ביותר שגורמות לגברים לעשות צ'ק אאוט מהקשר. הסיבות גם תקפות לנשים כמובן.

1. הם לא מרגישים מוערכים

גברים רוצים להפגין ולהביע את האהבה שהם חשים כלפי הצד השני, אבל כאשר גבר חש לא מוערך הוא עלול לפתח טינה כלפי זוגתו. מלבד החיבור הנפשי והמיני, זוגות חייבים להפנים שהקשר שלהם נע גם סביב סוגיות השגרה: מי יטפל בענייני הבירוקרטיה, מי ישלם את המשכנתא ומי ילך לקנות נייר טואלט. גברים שחיים תחת אשליות לא ריאליסטיות סביב הנישואין שלהם ומרגישים לא מוערכים על ידי בנות זוגם ירצו להתגרש.

2. הם מתעצבנים על "בזבזנות היתר" של בת הזוג

הרבה מהגברים הבאים לטיפול כועסים על הגישה הכלכלית של בנות זוגם ועל האופן בו היא מוציאה כסף. עניין זה תקף במיוחד כאשר הגבר הוא זה שמרוויח יותר ומפרנס את המשפחה. מטפלים נוטים לשמוע משפטים כגון "היא מבזבזת את כל מה שאני מרוויח" ומה שבעצם עומד מאחורי הטענה הזו, היא שהגברים המקטרים מרגישים שבנות זוגם לוקחות אותם כמובן מאליו. מטפלים מספרים שמבחינת הגברים בטיפול, זה היה בסדר אם בנות זוגם ימשיכו להוציא מכספם אבל לפחות שהן יגידו "תודה" מדי פעם ויביעו הערכה.

3. מישהו מהצדדים בגד

בגידה נחשבת לאחת הסיבות הנפוצות שמובילות לגירושין אבל לדעת המטפלים שהשתתפו בכתבה, הבעיות התחילו הרבה קודם. לטענתם, הבגידה היא רק הסימפטום למה שלא היה תקין בקשר. כאשר גבר עוזב את הקשר בגלל בגידה, קשה לדעת אם הוא נטש באמת בגלל המעשה עצמו או כי הוא כועס על דברים רבים שקדמו לבגידה. בואו נגיד זאת כך, בגידה לא נוטה לקרות בזוגיות מאושרת.

4. אין להם שום דבר במשותף עם הצד השני

אנשים משתנים ולכן זו בעיה קשה כאשר גבר מצפה שהאישה לצדו לא תשתנה במהלך עשר שנות הנישואין שלהם. חלקם מצפים שהאישה תהיה אותו אדם כמו ביום שהכירו זה את זו, משהו שלא יכול לקרות. האמת היא זו: פרטנרים חייבים לצמוח ביחד אחרת הם ילכו ויתרחקו עד לסוף הידוע מראש.

כאשר גברים יגידו במהלך טיפול "אין לנו נושאים משותפים" כוונתו היא למשל, שהוא היה רוצה לדוג בקאריביים והיא לעשות שופינג בפריז (לא שאי אפשר את שניהם, ברור). כאשר הם לא יכולים למצוא דבר אחד כיפי עבור שניהם אז יש בעיה בקשר. פערי העניין גורמים לצד השני לחוש לא אהוב והוא מרגיש שאין כבוד להעדפות שלו בקשר. בגדול, שני הצדדים לא משדרים על אותו גל ומפה הדרך לפרידה קצרה.

בראד וג'ניפר

5. כשהם מרגישים שמשהו לקוי

רוב הגברים שהולכים לטיפול מרגישים שמשהו לקוי בקשר וכאשר הם מגיבים בצורה מופגנת - צועקים או בוגדים - מה שמנחה אותם הוא פחד עמוק שאולי הם לא טובים מספיק בעיני הצד השני. מפה השניים נשאבים לתוך מעגל אימה. האישה מרגישה בודדה אז היא מתחילה להעביר ביקורת וככל שהיא מעבירה יותר ביקורת עליו, הוא ממשיך להרגיש שמשהו לא בסדר. ככל שהתחושה הזו גוברת, הגבר הולך ומתרחק ובסוף הוא מפתח התנהגות הרסנית שהורגת את היחסים. זה מעגל כואב שקשה לצאת ממנו אבל אפשרי אם מזהים את הדינמיקה השלילית מיד.

6. הם לא מקיימים סקס עם בנות הזוג או שרק במקרים בודדים

כאשר גברים מתלוננים על מעט סקס או היעדרו כליל, הם בדרך כלל מרגישים שהצד השני לא נמשך אליהם יותר. הפחד הוא שהגבר מרגיש שהוא אינו אהוב ורצוי באמת. גם אם הגבר עצמו הוא זה שלא יוזם סקס יותר או דוחה את בת הזוג שבאה אליו, אין זה אומר שהוא לא זה שרואה את עצמו כפגוע או דחוי.

7. הם לא חשים שממלאים את צרכיהם

כאשר הקשר מגיע למצב קשה חשוב להביע אמפתיה וכאשר הגבר מרגיש שהצד השני לא קשוב לבעיות שלו ולא מודע למה שמפריע לו בקשר, הוא מתחיל להתפכח ורוצה להתגרש.אם הזוג לא מצליח להתעלות על עצמו בשלב הזה ולהפגין חיבה ושותפות גורל אז בדרך כלל זה יסתיים כי הגבר כבר מרגיש חסר אונים ומאמין ששום דבר כבר לא ישתנה. חוסר אונים הוא השלב האחרון לפני פרידה.

צילום: גטי