יומני היקר - הבלוג של אורית יפרח

נשים, היזהרו מקבוצות רכישה!

תשמעו קטע מעצבן: לפני זמן מה נפתחה קבוצה רכישה לבדיקות גנטיות לסרטן השד. כן, כן, יש משהו כזה! נו, בתור חברת מועדון, הגם שאני לשעבר ( ותודה לאל על כך!) בטח שהצטרפתי. לאחר תקופה קיבלתי מייל שבו מודיעים לי שהעניין יוצא לדרך ואלה בין היתר תנאי העסקה: "הייעוץ הגנטי ניתן, ללא תשלום, אך ורק לנשים שנרשמו […]

אורית יפרח

26/12/2013


תשמעו קטע מעצבן: לפני זמן מה נפתחה קבוצה רכישה לבדיקות גנטיות לסרטן השד. כן, כן, יש משהו כזה! נו, בתור חברת מועדון, הגם שאני לשעבר

( ותודה לאל על כך!) בטח שהצטרפתי.

לאחר תקופה קיבלתי מייל שבו מודיעים לי שהעניין יוצא לדרך ואלה בין היתר תנאי העסקה:

"הייעוץ הגנטי ניתן, ללא תשלום, אך ורק לנשים שנרשמו לקבוצת הרכישה מראש

הבדיקה הגנטית  תבוצע בטכנולוגיה חדשנית של בדיקת רוק בלבד. זוהי טכנולוגיה מהימנה עם רמת דיוק גבוהה! בדיקה זו לכל 15 המוטציות תתאפשר לקבוצת הרכישה במחיר מוזל של 350 ₪ בלבד המעבדות המבצעות את הבדיקה מאושרות ע"י משרד הבריאות הישראלי ובארצות ה- OECD".

העתקתי חלקים רלוונטיים לתוך הפוסט הטיעוני שלי ולא הזכרתי את שם המקום מכיוון שאינני מתמצאת בעניינים משפטיים ואני לא רוצה להסתבך, אך המייל מצוי, שמור ונצור בתיבת הדואר שלי!

ובכן,  התברר שהייעוץ לא ניתן חינם, אלא בתשלום של 100 ש"ח (והבדיקה הגנטית עצמה מחירה 360 ש"ח במקום 350 ש"ח). ונכון שאמרו לי זאת בטל' כשתזכרו אותי בקשר לתור וכשציטטתי לפקידה הנחמדת את הסעיף הרלוונטי על ייעוץ חינם, היא סוג של סתמה לי את הפה כשאמרה שזאת הייתה טעות, אבל אני הייתי כבר בעסק ונורא רציתי לעבור את הייעוץ ואת הבדיקה ולכן הופעתי בזמן ובמקום שייעדו לי. לפניי בתור הייתה גברת אחרת שנראתה מכובדת ומבינה עניין וגם היא הופתעה כשנדרשה לשלם 100 ש"ח עבור הייעוץ ואני טוענת שהעסק אולי כשר אבל מסריח! נכון שמאה ש"ח לא ימוטטו אותנו כלכלית, אך אני מרגישה שעבדו עליי בעיניים! ניצלו את הרגישות שיש לי ולנשים במצבי ששייכות בדרך זו או אחרת למחלת סרטן השד ופשוט הפילו אותנו בפח, ותחשבו שכמה וכמה עשרות נשים ואולי מאות הגיעו למרכז הזה דרך הקבוצה ותכפילו ב100 ש"ח.

אני לא טוענת שאנשים שעובדים לא אמורים להרוויח, אבל היכן היושרה???

אין לי כוחות וזמן להתמודד משפטית עם העניין הזה, אבל אני מרגישה מרומה ועצבנית!!!

ומציעה לכל מי שרוצה לעבור בדיקה כזו או אחרת דרך קבוצת רכישה לברר היטב את תנאי העסקה ולא לוותר!

גילוי נאות: הרופאה שנתנה את הייעוץ הגנטי הייתה מקצועית, לבבית, סבלנית והסבירה לי באריכות את ה"מצב", אך זה לא גורע מעניין חוסר היושרה של רכישת הייעוץ שאליו הרופאה, כמובן, כלל איננה קשורה!

שנהיה בריאים!!!