הוריקן - הבלוג של אורלי ברג

עוד נקודת מבט על קנאביס והחבר'ה...

לגלגל ג'וינט זה לא קאנביס רפואי !!! קאנביס מתקשר בדרך כלל למילים "אל" ו-"לא".... זה לא נייר עמדה של עוד משרד...זה מטעם נייר של הלב שלי. אני כנראה מאד נאיבית , אבל...בתוך כל מלחמות העולם על לגליזציה לקאנביס הרפואי, מתן אישורים, וועדות, אינטרסים כספיים, בין הדיונים והאישורים וההתנגדויות נמצאים אנשים חולים שיכולים להקל על עצמם. כאלה שיודעים שעוד לילה נטול שינה, יום של הקאות, וכל מה שאני מבקשת הוא שתקראו את הפוסט ותחשבו קצת לפני שאתם מגלגלים את הג'וינט הבא... אני כבר אומרת תודה.

אורלי ברג

07/10/2013


כמה זה טרנדי או נורמטיבי לדבר על הקאנביס,קאנביס רפואי. כמה מנהלים על זה שיחות, דיאלוגים וסוגים שונים של מחאות. אפילו דיונים בבית המחוקקים של מדינת ישראל.  כמה זה כבר לא משנה כמעט לאף אחד לומר שהשתמשתי או שאני משתמשת או שאני מכירה את ההוא שהשתמש. כמה זה מטומטם נדמה לי שאף אחד לא עצר וחשב.  בכמה אנשים זה פגע - זה גם לא ממש היה מחשבה ולא צו השעה .

קנאביס, מרחיאונה, חשיש וכל המשפחה הזו - היא אולי חלק מהכייף של החבר'ה ואני לא באה בתור המחנכת הלאומית או אמא, מערכת החוקים או קובעת עמדה אבל - וחשוב לי נורא שתזכרו את זה : הרבה מאד ב"זכות" אלה שמשתמשים בזה בשביל צרכים שלא מוגדרים כצרכים רפואיים - חלק גדול ממי שצריך את זה *באמת באמת* - אתם מונעים את השימוש בו.

אולי (ואני לא אומרת את זה בגרם של ציניות) זה באמת עוזר ליצירתיות, להרפיה, להנאה מוגברת של מיליון דברים אחרים שחשובים גם הם, אבל היום - מהמקום שלי אני רוצה שתדעו שדווקא בגללכם או חלק מהסרבול ומהקשיים שמערימים על מי שנמצא בקטיגוריה של צורכי קנאביס רפואי מקבל אישורים רק אחרי שבדקו שזה לא לצרכים אחרים ועכבו את זה בחתימות שונות כדי לבדוק שאני "לא" משתמשת...

אני צריכה להוכיח שאני לא - לפני שייאשרו (בלי קשר למציאות אם אני משתמשת או לא ...).

אני לא רוצה שמישהו ייקח את זה כנייר עמדה על דעתי בנושא השימוש בקנאביס באופן כללי כי זה לא העניין. אני לא באה להטיף שכן / לא תשתמשו. זה כן / לא  - טוב ולמי (אולי למי שרוצה), אבל אני רוצה שמי שצריך היום ולפי הקטיגוריות הרפואיות היום רשאי לקבל כדי למזער את כמות הבחילות וההקאות והכאבים הוא לא יצטרך לעבור את המסלול הנורא הזה של הביורוקרטיה. של הטפסים, של החתימות של האונקולוגים, של וועדות - ואחר כך הוא יקבל את זה אחרי שלושה שבועות (במקרה הטוב).

נכון, תגידו לי שזה לא בגלל השימוש האישי, שזה בגלל שזה לא חוקי עדיין בארץ, שזה חוקי בארצות אחרות, שזה טוב לבריאות וכו' - אולי כן ואולי לא (שוב, זה לא שייך לדעתי האישית).  תגידו לי שזה בגלל שזה מונופול וחברות התרופות מרוויחות הון - עתק בפורמט שזה קיים היום, אני מסכימה אתכם בקטע הזה, אבל בשם אלוהים (או בודהא או אללה או מישהו אחר שתבחרו..) - תנו לי למזער את אלה שבבירור לא תורמים למאבק.

תנו לחוק לעבור ואז תנהלו את כל "מלחמות העולם"...אל תעשו את זה על גבם של חולי הסרטן וכל החולים האחרים שמגיע להם היום על-פי חוק קנאביס רפואי. אתם מעמידים אותי במצב כמעט בלתי - אפשרי. אתם שמים אותי במקום שבו גם אם הייתי בעד שימוש חופשי ואישי - אני היום כועסת. אני כועסת על המשתמשים האישיים כי הם בין אלה שמהווים כביכול לסיבה למניעת הלגליזיציה לקנאביס וכמובן מקשים מאד על אלה שצריכים את זה שנקרא קאנביס הרפואי.

לא, משרד הבריאות לא מונע ממני לקבל על-פי חוק קנאביס רפואי שכל-כך עוזר לי, כי אני שייכת לקטיגוריית חולת סרטן, אבל אתם מעמידים אותי במצב שבו אני צריכה לכעוס עליכם כי כל בקשה כזו צריכה לעבור מיליון רופאים ותשע וועדות...

אני בין אלה שקיבלו מהר יחסית - כי אושפזתי בגלל טיפול כימו'  לפני שקיבלתי את הקאנביס הרפואי. אני "ברת מזל" - אני כותבת על אלה שלא "ברי מזל". אני כותבת כי זה מקל עליי מאד, כי הבחילות פחתו, כי כואב לי קצת פחות, כי עוזר לי, אבל אני רוצה לעזור למי שקשה לו יותר ומגיע לו לפי הקריטריונים אבל מעכבים את זה בגלל כל הסיבות שכתבתי עליהן....לי כבר יש אישור. עצוב נורא שככה זה היה צריך לקרות.

לא ערכי ולא נכון (בעיניי לפחות) לנהוג כך -  בשביל כל אותם חולים שזקוקים לקאנביס הרפואי ומקבלים אותו אחרי עיכובים וועדות. נשבר לי הלב כשאני יודעת  והרגשתי כמה סובלים מי שיכולים להקל על עצמם ואתם מקשים עליהם - לפחות עכשיו.

אל תהיו צודקים - תהיו אנושיים וחכמים !!! את ענייני "המסביב" / בכל העולם זה חופשי /  מגיע לי/ זה ענייני הפרטי/ זה יצירתי / זה עניין של עסק כלכלי - הכל אולי נכון (שוב, זה לא נייר עמדה) - כל מה שאני מבקשת הוא שלפני שאתם מגלגלים ג'וינט - תחשבו שיכולתם לחסוך למישהו קצת כאב ואולי איזו בחילה או לקבל את האישור מהר יותר.

אני לא נאיבית ו"בתוך עמי אני חייה" - אבל אם הפוסט הזה הזיז רק לכמה אנשים - אני יכולה רק לומר להם תודה על ההבנה.