סיגליות ועוד - הבלוג של סיגלית בן-ישראל

בני החורין הקטנים / טרי פראצ'ט

בני החורין הקטנים הוא ספר מצחיק. יש בו מתח משולב בהומור. ספר עשיר בדמיון.

סיגלית בן-ישראל

28/04/2016


בני החורין הקטנים

הוצאת קדמת עדן 2008, 251 עמ'
תרגום: יונתן בר
 

טיפני אייקין הצעירה היא מכשפה, כך מסתבר. אחיה נחטף ע"י מלכת האלפים והיא חשה שעליה להצילו. היא יוצאת לדרך כשבאמתחתה קרפד, מחבת ומילון.טיפני לא בטוחה שהיא אוהבת את אחיה, אבל הוא אחיה ולכן צריך להצילו בכל מקרה. כשהתחילה במסעה, היא לא שיערה את גודל המשימה הניצבת בדרכה. היא לא ידעה שהיא צריכה להציל גם את ביתה מפלישת המפלצות של ארץ הפיות.

מלוים אותה במסעה אנשי שבט הנאק מאק פיגלי - בני החורים הקטנים. אנשים קטנים מאד שגובהם כ- 15 סנטימטר לכל היותר . הם כחולים, מכוערים, פראיים וחמושים בחרבות. הם גונבים מכל הבא ליד, אבל בעיקר כבשים. הם מכירים את ארץ הפיות, כי הם נזרקו ממנה בגלל היותם פראיים ושיכורים. שיכורים בהחלט. הנאק מאק פיגלי יודעים רק איך להכנס לפאב, אבל לא יודעים איך או מתי לצאת ממנו. יש להם צורת דיבור משונה,הם אוהבים קטטות מרובות משתתפים, הם חושבים שהם מתים וכשכשהם מתים במובנים שאנחנו מתים אז בעצם הם חוזרים לחיים, לפחות למיטב הבנתם. אבל הכי חשוב, הם מהירים, אמיצים ועשויים ללא חת.

סבתא אייקין היתה רועה ומרפאה. היא היתה אישה מכובדת מאד בכפר ושימשה גם כשופטת, בעצם היא היתה מכשפה וכשסבתא אייקין הלכה לעולמה, בני שבט הנאק מאק פיגלי שכיבדו אותה ועזרו לה תמיד לא ידעו מי תהיה המכשפה שתחליף אותה, אבל טיפני הכתה את המפלצת של הנהר עם מחבת וגרמה לה להסתלק. רק מכשפה מסוגלת לעשות את זה ולכן הנאק מאק פיגלי הבינו שטיפני היא המכשפה שתמלא את מקומה של סבתא אייקין  והתגייסו לעזרתה.

בני החורין הקטנים הוא ספר מצחיק. יש בו מתח משולב בהומור. צריך להתרגל לשפתם של בני החורין הקטנים ובהתחלה מצאתי את עצמי חוזרת על חלק מהמשפטים עד שבהמשך זה נהיה פשוט ברור מאליו. תאורי הקטטות של היצורים הקטנים גרמו לי לפרצי צחוק לא פעם במהלך הקריאה. הם תמיד נופלים על הראש ולעולם לא נפגעים.

אהבתי ואני ממליצה. ספר עשיר בדמיון.

 

כובע מלא שמיים