מידות רעות - הבלוג של ארז עמירן

"הישרדות"- אי הנשים

העונה הזו היא העונה של הנשים. הן לא רואות אף אחד ממטר ומשתמשות בגברים של האי כקישוטי סוכה. ביקיני שולטטטטט!!

ארז עמירן

13/12/2015


ג'ני צ'רוואני הישרדות. צילום: מיכה לובנטון

האי של "הישרדות" הפעם הוא אי של נשים. בלי תחרות, בלי הסחות דעת . הגברים שמסתובבים שם בין הרגליים הם צל עובר, פריטי תפאורה מתחלפים, או הפוגות קומיות. אז בנים יקרים, קחו את הטסטוסטרון שלכם, תעשו מקום, ותפסיקו להסתיר לנו את הדבר האמיתי.

בואו נשים את החוטינים על השולחן – המטרה העיקרית של "הישרדות" היא יצירת חומר ויזואלי לקישוט קירות של מוסכים. גם העונה מנפקת לנו התכנית את ה- בייב התורנית לתבל בה את בנק הפנטזיות שלנו. ותתפלאו, זו לא האופציה המתבקשת-  רוסלנה-של-איל, שנותנת פייט בגזרת החוטיני אבל מחרבת את המושג "אהבת אם"(כך על פי צקצוקי הרשת). המגה-בייב שלנו היא דווקא ג'ני. ג'ני של רוני מאנה.

גני צ'ראוווני היא דוגמנית בדימוס לא-הכי-מצליחה שנישאה לרוני מאנה, החבר-לשעבר של ביבי ושרה ומי שנודע כ-דייטר סדרתי של מלכות יופי. בינתיים עברו הרבה "כולכן יפות וכולכן חכמות" במועדון המעריצות של רוני עד שהתביית על הג'ני שלו. ועכשיו היא שולטת באי. ובלבנו (יאללה, נקרא לזה לב...). למתמידים יש גם בונוס מיוחד של צילומים באפילו-פחות-מביקיני-קטן במגזין המריירים הרשמי "בלייזר". כי ג'ני יודעת להכות בברזל בעודו לוהט.

גם רוסלנה-של-איל מכה בברזלים. היא כל מה שאתם מדמיינים כשאתם חושבים על הטייטל "בת הזוג של איל גולן". מדובר במעיין מפכה של קלישאות "אשתו-של" שמדברת רק בכותרות מ'פנאי-פלוס' - פמיניזם זה לא בשבילה, ואיל הוא אבא מושלם, ולידה זה הכי חוויה, וכבוד זה חשוב, ויופי הוא לא הכל בחיים. ברור. היא כאן בגלל האופי.

רוסלנה רודינה הישרדות. צילום: מיכה לובנטון

בינתיים על האי, ג'ני ממצבת את עצמה כ-נמסיס הראשית של רון שובל. יש לה מתחרות ראויות על התואר, אבל רק היא מעיזה לקרוא לו 'אפס' בפנים (ואז להכחיש, כאילו האנשים עם המצלמות שמסתובבים שם ומקליטים הכל, לא באמת קיימים.)

לג'ני מותר כי היא בלונדינית, יפה, ונשואה למיליונר. וגם אוחזת בביקיני קטן, כבר הזכרנו? אז היא סוג של מלכה-של-אי, לפחות עד שאחת הבדיחות שמדברות על עצמן בגוף שלישי וזורמות עם האמת שלהן, תארגן לה הדחה צורבת.

גם דנה ברגר היא בלונדינית, אבל מסוג אחר לגמרי. בלונד-של-פעם, אם תרצו.  למה היא הסכימה להשתתף במסע ההשפלות הזה? לאלוהי הרוקנרול-של-האייטיז פתרונים. בינתיים היא עסוקה בלהעביר את הזמן במקסימום חיוכים עצובים, ובמינימום היקלעות למצבים מבישים-ממש, שזה, כשלעצמו, הישג אדיר.  גם דנה היא אויבת של רון שובל (מי לא, בעצם?) ולכן הוא קורא לה דנה גרבר וחושב שזה הורס מצחוק, והיא לא קוראת לו, בכלל. שזה אחלה בסיס ליחסים ארוכי טווח, אמא ואבא שלי חיו כך שנים.

דנה אחראית גם על שיר הנושא "הישרדות זה לחיות או למות" החפרני שהורג בלי רכות את כל הזיכרונות הטובים שיש לי ממנה וממשנתה המוזיקלית. נו, ממילא זו הייתה חמימות חולפת...

דנה ברגר הישרדות. צילום: מיכה לובנטון

מי שהשאירה את דנה בחיים, זאת אומרת על האי, היא טיטי, שהצילה אותה מהדחה (מה פתאום התערבות של ההפקה? תתביישו לכם, חושדים בכשרים...) וגם מיתגה את עצמה, בהינף פסלון חסינות, כהפתעה של התכנית. הפתעה ראשונה היא העובדה שטיטי היא מלכת יופי לשעבר, ובכל זאת -לא היא בת הזוג של רוני מאנה. וההפתעה השנייה היא שטיטי היא אחת הדמויות הבודדות שצולחת בשלום את הסטריאוטיפיזציה המקובלת של "הישרדות" לדורותיה . היא מנצחת את כל התדמיות הקלושות שעומדות בתור – כאתיופית, כמלכת יופי, כדוגמנית.

אז מהפן החיובי יש לה אינטליגנציה, רגישות, וזוג רגליים נהדר. מהפן השלילי יש לה את רון אלוף.

טיטי איינאו הישרדות  צילום: מיכה לובנטון

רון אלוף אוהב את רון אלוף (ממש ממש אוהב), לא מכיר בהיתכנות של דיבור בגוף ראשון, ובאופן כללי הוא ממתק לעיניים. לטיטי זה הספיק. גם אמזונות נשברות, מסתבר.

יש נשים נוספות על האי, אומרים. אני לא מצליח להיזכר באף אחת שמתבלטת מעל תפאורת הג'ונגל. בראש שלי הן הודחו עוד לפני שהשבט אמר את דברו לראשונה. זה לא אתן, זה אני. אני בטוח.

"יש חיים אחרי התכנית" הבטיחה-איימה ג'ני צ'ארווני לרון שובל. אז יאללה, שיתחילו כבר.