המכתב המרגש שקיבלה ג'יי קיי רולינג

סופרת "הארי פוטר" קיבלה את אחד המכתבים המרגשים ביותר שניתן לקבל מאם לילדה חולת סרטן והוא לא ישאיר אף עין יבשה

יסמין לוי

14/03/2016


ג'יי קיי רולינג היא לא רק אחת הסופרות המצליחות והעשירות בעולם, בזכות סדרת ספרי "הארי פוטר", היא גם דמות מעוררת השראה עבור רבים וטובים. היא ידועה כמי שמתייחסת למעריציה ברגישות ומגיבה להם יפה בטוויטר אבל דבר לא הכין אותה למכתב המרגש ששלחה אליה אם של ילדה חולת סרטן, כריסי הארט, אשר שיתפה את רולינג איך ספריה עזרו לבתה להתמודד עם המחלה האיומה. לקרוא ולבכות מרוב התרגשות.

ג'יי קיי רולינג

והנה תרגום המכתב:

לג'יי קיי רולינג היקרה,

אני כותבת לך כאימא של ילדה קטנה ויפהפיה. אני מניחה שאת שומעת כל הזמן מאנשים שהמילים שלך, הדימיון שלך, עזרו להם או לילדים שלהם באיזה אופן. אולי הם נעזרו במילים שלך כדי לצאת מדיכאון או שאולי הם שאבו כוח מכך שנוויל גדל להיות גיבור כנגד כל הסיכויים. אולי לימדת ילד שקורא ספרים שישנם חברים אי שם, שנמצאו בין העמודים של רומן.

אני רוצה לשתף אותך  במה שלימדת את בתי, אשר לאחרונה אובחנה כחולת סרטן. כשאני מקריאה לה את הסיפורים שלך, היא לא מבחינה באופן ברור בין טוב לרע אבל במקום זה היא אהבה את הדמויות האפורות בספר. לימדת אותה שעל כל טיפול כימו שעליה לעבור, תהיה האופציה לעוף מעל אגם עם יצור אגדי. על כל פעם שליבה אחז בפחד מכאב, אני אוכל להבריח אותו עם קסם.

המילים שלך בנו עבורה ארמון כדי לעבור לתוכו כשהטיפולים הפכו לקשים יותר. מיסס רולינג, הסרטן איים לקחת הכל מבתי והספרים שלך התגלו כמבצר שהיינו צריכות באופן כה נואש להתחבא בתוכו. והדברים שלימדת אותי? גרמת לי לקלוט שאומץ הלב של אימא יכול להגיע בצורת דמעות. אולי אין לי את היכולת הפיזית לחסום אותה ממה שיכול לגזול אותה ממני אבל אני יכולה להיות אוהבת ועדינה כמו מולי, סטואית בהפגנת החיבה כמו מינרווה, מגינה ונאמנה כמו הרמוני ומחכה לקבל את פניה כמו לילי.

אבל הדבר הכי חשוב שלימדת את שתינו: סרטן יכול לקחת אותה ממני תוך כמה שבועות. אולי לא אצליח למנוע ממנה את הכאב אבל על כל ילד שנלקח בטרם עת, אנשים יתאחדו, יתחבקו קרוב בקבוצה גדולה ומטות קסם יהיו מורמים גבוה כדי להאיר שמיים חשוכים עם האהבה שהם הרגישו. בנית את "Hogwarts" כבית אליו תוכל לחזור וגם עבורי. ועל כל זה אהיה אסירת תודה לנצח.

קריסי

צילום: גטי