מידות רעות - הבלוג של ארז עמירן

המלכוד האופנתי של השמאל

קבלו תובנה - כל השוות בשמאל, אבל להתלבש - הם לא יודעים שם. בגלל זה, ורק בגלל זה, לעולם הוא לא יחזור לשלטון. הנה, אמרתי את זה

ארז עמירן

11/11/2015


בזמן שצפיתי בהמון-אנשים-טובים שמילאו (חלקית) את הכיכר בעצרת לזכר רבין, נחתה על ראשי לפתע  התובנה הבאה – הסיבה שאנחנו, ה"סמול", לעולם לא נגיע לשלטון, נעוצה באופן שבו אנחנו מתלבשים. זאת אומרת, בואו נשים את הבגדים על השולחן – אנחנו לא יודעים להתלבש. בכלל.

פלח אוכלוסייה שחושב שקרוקס הוא מנעל לגיטימי, לא ראוי להיות בצד שאומר לאנשים אחרים מה-טוב.

זה לא סתם טעם רע. זה סימון האסתטיקה כדבר שאין בו חשיבות. כי מה הוא ג'קט גזור היטב לעומת אידאולוגיה, או אג'נדה, או "אכיבוש" (או משהו אחר שמתחיל ב-א' ונגמר בתלתלים מיוזעים ושרוואלים).

גם אם אתם יפי הבלורית והתואר (כמאמר המשפט הידוע "כל הכוסיות בשמאל"), למה לכסות את כל הנוי הזה בסמרטוטים?

אז בבקשה, תתחילו להפנים -  "מרושל" זה לא שם של סגנון מקובל, "מקומט" זה לא מצב צבירה תקין של חולצה, ו"דהוי" זו בדיוק התכונה שתרחיק אתכם משולחן הממשלה.

ג'קטים מפוליאסטר (עם או בלי פסי סיכה) ישאירו אותכם בכיכר לעוד מאה שנות אופוזיציה, ובנות עם פונצ'ו  של "ואם יהיה קריר"- זה אולי מחמם, אבל ממש לא שלטוני. 

אין לי דרך קלה לומר זאת - הבחירות האופנתיות, הן של המלרלרים על הבמה, והן של המתגודדים ברחבה, זועקות לשמים - "אנחנו לא רלוונטיים".

אז הנה ההבדל כולו בקליפת אגוז -

עצרת-גבעות1

את ההיפסטרים החדשים תמצאו על הגבעות. כיפות, פאות, וציציות שולטותתתת!! הם לא נראים הכי נקיים בעולם, אבל הייי, גבעות זה מלכלך ,

בוזואים

ומנגד. ליד השולחן של "הכי-לא-מגניבים" - הבוז'יס. עם המכופתרות הלא-משילות. לא-סקסי, לא-סחבק, לא מנצח.

עצרת - בנות

וגם השולחן של ה"בנות"- כמה עצוב וכמה משעמם. העין מתחננת לאיזה כתם של צבע, צעיף, סיכת ראש, משהו...אבל כלום. נאדה. הפיהוק שמפהק הפיהוק.  כל כך הרבה "צדקת הדרך" וכל כך מעט טעם-אופנתי-משובח. ככה לא בונים קואליציה. (וגם לא קולקציה, אם כבר...)

**

אז אני אומר – אתם רוצים להיות צודקים? תמשיכו ככה. אתם רוצים לעשות שינוי, אמיתי, שלטוני? להחליף את שרפרפי האופוזיציה בכורסאות המפנקות של השרים? תתחילו להתלבש כמו שצריך.