אקטואליה לעצמאים ולבעלי עסקים קטנים - הבלוג של הסתדרות העצמאים

מהפכה - הסתדרות העצמאים יוצאת לדרך!

כבר הרבה מאוד שנים שמצב העצמאים בארץ הולך ומתדרדר. מעמדנו נשחק, הדימוי הציבורי יורד, עסקים קורסים ומתרסקים וחצי מיליון אזרחים עובדים בישראל יודעים שאין מי שדואג להם כאן - לא בהווה וגם לא בעתיד. הסתדרות העצמאים קמה כדי להיות הגוף היחיד בארץ שדואג רק לעצמאים. כן, קיימים גופים שטוענים שהם עושים את זה, אבל בפועל […]

הסתדרות העצמאים

29/05/2016


שאטרסטוק

כבר הרבה מאוד שנים שמצב העצמאים בארץ הולך ומתדרדר. מעמדנו נשחק, הדימוי הציבורי יורד, עסקים קורסים ומתרסקים וחצי מיליון אזרחים עובדים בישראל יודעים שאין מי שדואג להם כאן - לא בהווה וגם לא בעתיד.

הסתדרות העצמאים קמה כדי להיות הגוף היחיד בארץ שדואג רק לעצמאים.
כן, קיימים גופים שטוענים שהם עושים את זה, אבל בפועל אתם יודעים על בשרכם ועל חשבון הבנק והפנסיה שלכם - שאין אף אחד שמייצג עצמאים בארץ.
תראו את להב - גוף שקיים כבר 30 שנה. גוף חזק ועשיר שלא יודע דבר וחצי דבר על עצמאים וגם לא מצמץ לכיוון שלנו עד לפני שנה, ועכשיו טוען שהוא הגוף שידאג לנו.

מה קרה פתאום?
לפני כשנה ורבע קמה מחאת העצמאים בעקבות תחקיר של גל גבאי בתכנית ״המערכת״. תחקיר שהציג את העוולות הבלתי נסבלים כלפי ציבור העצמאים בארץ -
את הבדידות, האפליה, היעדר הזכויות והביטחון הסוציאלי שכל אזרח עובד שכיר זכאי להם, וגם את הקריסה. הוצגו משפחות שקרסו והגיעו למחסור ואובדן בעקבות חוסר האחריות שהמדינה נוהגת בעצמאים.

אבל לא עוד. אותו תחקיר היה יריית הפתיחה לשינוי.
אז קמה תנועה חברתית שקראה לעצמה ״עצמאים עושים שינוי״, שבמשך חודשים ארוכים שמרה את נושא העצמאים בכותרות והביאה אותו למודעות אצל חברי כנסת ואף קירבה אותו לפיתחו של האוצר. אולם מחאה חברתית זקוקה לדלק חברתי, וכשזה אזל התחילו להתגלע בה מחלוקות אישיות ולהתגלות בה אינטרסים פוליטיים ואספירציות לקידום אישי - מה שלא יכול להיות המנוע לייצוג חברתי בועט והולם לציבור העצמאים.

באותו זמן בלהב עשו חיקוי מדויק של מחאת העצמאים - הם למדו להעתיק מסרים, להגיע לכל הוועדות הנכונות ואז להגיד את כל הדברים הלא נכונים.
ולמעשה הוא הגוף האחראי לכך שהאוצר מעביר מתווי חוקים שלמראית עין עושים סדר ותיקון עוולות, ובפועל יהוו משקולות עצומות על צוואר ציבור העצמאים, שלא יפתרו שום בעיה ואף יעמיקו את הפערים לרעתנו.

אבל די, עד כאן!
עכשיו תורנו

במהלך השנה ורבע האחרונות שמענו וקראנו פעמים רבות תגובות מעצמאים שתמכו במחאה וקראו להקמת גוף רשמי שייצג את הציבור שלנו, וייתן לו כוח בפני הכנסת והממשלה. ״למה לעצמאים אין הסתדרות?״ שאלו אותנו לא פעם, והנה, הגיעה שעת כושר ועכשיו אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו כחברים בהסתדרות העצמאים, כדי לעשות שינוי אמיתי.

בימים אלה אנחנו מריצים פרויקט גיוס המון על מנת להפוך לגוף יציג של ציבור העצמאים, בידיעה שממש בקרוב יקום אחד מהגופים הקיימים עם האינטרסים הפוליטיים והעסקיים ויטען לבכורה על ייצוג הציבור הזה, יחייב אותו לשלם לו ולא יוכל להבטיח ייצוג הולם.

עיזרו לנו לקחת את המושכות לידינו ולהיות הקול של ציבור העצמאים - ואנחנו מבטיחים לשרת נאמנה אתכם ואת המטרות והאינטרסים שלכם - בלי אינטרס עסקי או פוליטי, בלי להיות נתונים למרותו של אף פטרון פוליטי.

יש לנו שני דברים חשובים להגיד לסיכום -
לכם ולנו - מהיום עצמאי זה לא לבד.
ולמוסדות המדינה - תתכוננו, אנחנו באים ביחד ככוח גדול ואי אפשר יותר למרוח ולדחוק אותנו  - אנחנו עצמאים, לא מטומטמים!

תמכו בקמפיין והצטרפו להסתדרות העצמאים - ביחד זה כוח

#אנחנו_עצמאים_לא_מטומטמים