צימרים בצפון - הבלוג של yonatat

10 טיפים חשובים לארגון מהיר ופשוט של החופשה הקרובה בצימר עם הילדים

כאמא ואבא, אתם בוודאי יודעים עד כמה זה מתיש לפעמים לשמש כמפיקים, השוטרים ואמצעי הבידור של החופשה המשפחתית הקרובה, במקביל להכנת הילדים והארגונים שלפני. אז איך שורדים את החופשה בהצלחה ואף משיגים גם את עזרת הילדים? כל התשובות לפניכם. ארגון חופשה יכול להיות מתיש. טקס בחירת המקום, תנאי התשלום, קניות המצרכים שלפני ודרכי ההגעה יכולים […]

yonatat

10/11/2015


כאמא ואבא, אתם בוודאי יודעים עד כמה זה מתיש לפעמים לשמש כמפיקים, השוטרים ואמצעי הבידור של החופשה המשפחתית הקרובה, במקביל להכנת הילדים והארגונים שלפני. אז איך שורדים את החופשה בהצלחה ואף משיגים גם את עזרת הילדים? כל התשובות לפניכם.

ארגון חופשה יכול להיות מתיש. טקס בחירת המקום, תנאי התשלום, קניות המצרכים שלפני ודרכי ההגעה יכולים בקלות להכניע את העוסקים במלאכה, עוד הרבה לפני שבכלל יצאתם לדרך.  אז כדי שתוכלו לארגן את החופשה הקרובה למשפחה שלכם כמו שצריך, קבלו 10 טיפים מנצחים לארגון מהיר, יעיל ואפקטיבי של החופשה בצימר. ונחשו מה? היא גם הולכת להיות הכי טובה בעולם.

  1. בחירת המקום יכולה להיות דווקא בילוי משפחתי נחמד. סמנו לעצמכם מספר מקומות מתאימים והציגו אותם לבני המשפחה. תוכלו לערוך הצבעה, לשאול את כל אחד לדעתו ולבסוף לקבל החלטה משותפת. כך למעשה מלאכת הבחירה מתבצעת בהסכמה כללית של כולם מבלי שהייתם צריכים בכלל להתאמץ.
  2. וודאו טלפונית את כל הפרטים החשובים לכם במקום היעד והקפידו לכתוב אותם כדי לא לשכוח דבר. שאלו על מידת הבטיחות לילדים בבריכה, על גודל החדרים, על מידת הקרבה לבתי מגורים וכו'. את כל הפרטים העבירו לבני הזוג שלכם, על מנת שלא יהיו הפתעות במהלך ההגעה וגם כי שיתוף פעולה הוא מילת המפתח לכל חופשה משפחתית מוצלחת.
  3. שתפו גם את הילדים בהחלטות שאתם מקבלים. למשל, בעת כתיבת רשימת הקניות, ציינו יחד את כל המצרכים הדרושים והגיעו להסכמות עם הילדים בנוגע לכמויות החטיפים והמזון הבריא פחות. סיכום שכזה (ועוד בכתב ידכם) מטמיע בילדים תחושת אחריות מוגברת והסיכוי להתנגדויות בחופשה כי לא קניתם במבה פוחת משמעותית.
  4. בערב שלפני הנסיעה פנו לעצמכם את אחר הצהריים והקדישו זמן לסידור התיקים והמזוודות כפי שצריך. תוכלו לארוז יחד (הילדים אוהבים זאת מאוד!) ולוודא שאינכם שוכחים חפצים חשובים מאחור. בנוסף, הקפידו להכין תיק עזרה ראשונה הכולל פלסטרים, תחבושות, משחה לחיטוי וסירופ לשיכוך כאבים על  כל מקרה. להיפצע או לחלות במהלך החופשה הוא הסיוט של כל ילד. היו ערוכים לתרחיש הזה וטפלו בו בהתאם.
  5. שמרו על אווירה מהנה גם במהלך הנסיעה, שלא פשוטה כלל למרבית הילדים. אם אינכם הנהג, תוכלו להפעיל את הילדים ולהסיח את דעתם מן הדרך הארוכה. אפשר למשל לנסות ולצייר את הצימר או המלון שאליו אתם נוסעים, לקיים שאלוני טריוויה, לספור מכוניות לפי צבעים ועוד.
  6. בעת הכניסה למושב הסבירו לילדים שאין להתרוצץ ולהתפזר, עד הכניסה לצימר. זאת כדי לאפשר לכם לשוחח עם המארחים בשלווה ולבדוק היכן נמצא כל דבר. רק לאחר הכניסה לצימר וההתארגנות, תוכלו לצאת יחדיו ולסייר במקום.
  7. אנחנו יודעים שזה קשה, אך נסו להישאר חיוביים עבור הילדים ובני הזוג. נסו להימנע מריבים (ואם יש אז לנהל אותם בשקט), להשתולל עם הילדים במקום לתת להם להשתעשע לבד, הפעילו אותם דרך משחקי חברה ואפילו עד טיול מחוץ לצימר, כדי שתפיקו כולכם את הערך המוסף מן החוויה הצפונית.
  8. אל תיבהלו מטשטוש הגבולות כמו "מריחת" זמן השינה, השתוללות ושינויים בהרגלי האכילה. זהו מקום הפורקן של הילדים, בדיוק כמו שלכם. אפשרו להם זאת בגבולות החוקים הפנימיים של הבית (למשל, מותר להשתולל אך אסור לצעוק בקול רם). וככל שתאפשרו להם זאת יותר, כך הם יחזרו רגועים ומסופקים הרבה יותר הביתה. ויודעים מה? הם אף יירדמו במהלך כל הנסיעה חזור.
  9. בבית, בקשו מהילדים עזרה בפריקת התיקים. כך אתם יוצרים סיטואציה שבה הבילוי המשפחתי נמשך גם בבית ובונים את הבטחון והשלמת החווייה של הילדים. שאלו אותם על החופשה, האם נהנו ומה הכי אהבו לעשות. אל תבטיחו חופשה נוספת בקרוב אם אינכם מתכננים זאת. ילד שמצפה עלול להתאכזב בקלות ולגרום לכם לשבור את המילה שנתתם לו.
  10. אל תשכחו לשאול גם את בני הזוג שלכם האם נהנו. הצלחת החופשה אמנם תלויה בשניכם אך זה לא אומר שאסור לכם ליהנות במהלכה. הקפידו לשמר את האווירה הטובה גם אחד עם השני ולתת לחופשה סיום ארוך, מתוק וממצה.

 נכתב ע"י גל שרון אתר צימרים למשפחות