עובדת מהבית - הבלוג של אירית ארז

עובדת מהבית

איך מנהלים עסק מהבית ואיך ההמלצות שכתובות בספרים על הגדרת היעדים ושמירה על הזמנים לא תמיד עובדות.

אירית ארז

22/01/2014


אז מה חשבתי בזמן הכנת ארוחת הצהריים? שאין לי עוד רעיון לפוסט.

תוך כדי ערבוב נוסף בסיר, שמעתי צלצול הודעה בנייד, כמובן שניגשתי לראות. ההודעה הייתה חשובה ולכן הפסקתי את הכנת הארוחה וניגשתי למחשב לתת תשובה. תוך כדי ראיתי שאחת הלקוחות שלי שלחה פרסום שהכינה וביקשה את חוות דעתי כמובן שגם לה עניתי ואז נכנסתי "רק רגע" לפייסבוק לראות את התגובות לפוסט שהעליתי הבוקר וכשחזרתי בסופו של עניין להכנת הארוחה, ידעתי  שזהו, מצאתי את הנושא לפוסט.  איך מנהלים עסק מהבית ואיך ההמלצות שכתובות בספרים על הגדרת היעדים ושמירה על הזמנים לא תמיד עובדות.

כשהעברתי  את הפעילות העסקית שלי לעבודה מהבית , הייתי משוכנעת שהכול יהיה לפי הספר. זמן לעבודה, זמן למשפחה ולכל נושא הזמן שלו. מהר מאוד הבנתי שהעבודה נמצאת כל הזמן בחיים הפרטיים וצריכה להיות משמעת עצמית מאוד גבוהה למי שעובד מהבית. אז נכון שאני "מתלבשת לעבודה", נכנסת לחדר עבודה שלי ומתחילה לעבוד. אבל אחר כך אני שותה קפה וקוראת עיתון, שמה כביסה במכונה ורגע קופצת לסופר, עוד קפה ו"היום כל כך יפה אז למה שלא אעשה הליכה?" כשאת עובדת מהבית זה כמעט בלתי אפשרי להפריד בין הדברים. לכן חשוב להכין רשימת משימות יומית ושבועית כך ניתן לשלב עוד פעילויות אך להישאר בפוקוס על הדברים שיש לעשות.

לסיכום: אז נכון שלא הכול לפי הספר אבל בסופו של יום וערב, אני רואה (על פי הרשימה שהכנתי ערב קודם) שהספקתי את כל מה שתכננתי, אני נהנית מכל רגע ומצליחה לשלב בין העסק, הבית והמשפחה. מה איתכן? האם אתן מצליחות בשילוב כל הדברים? אם כן אשמח לשמוע איך? האם יש לכן טיפ לשתף בו לעבודה נכונה מהבית? אם אתן לא מצליחות אשמח לשמוע מדוע? מה הקושי העיקרי?