אחת על אחת - יאנה ודנה

בלוגרית האופנה יאנה חייטוביץ בשיחה עם דנה סידי, מעצבת אופנה בסגנון קז'ואל המתמחה בגזרות אוברסייז עשירות בבד

יאנה חייטוביץ'

13/10/2015


דנה סידי

סיפור ההיכרות שלי עם דנה די מעניין . במהלך שיטוטי ברחבי האינסטגרם נתקלתי בתמונה של מישהי שאני מכירה שלבשה שמלה מדהימה בגזרת אוברסייז מושלמת. שלא כהרגלי, השארתי לה תגובה ובקשתי לדעת מהיכן הפריט. בבוקר למחרת קבלתי תגובה חוזרת בה נאמר כי השמלה היא פרי ידיה של דנה סידי. נכנסתי לחשבון של דנה באינסטגרם על מנת לראות במה מדובר ובדיוק באותו הרגע קבלתי הודעה בפייסבוק מאת דנה, בה היא סיפרה שהיא מאד אהבה את הבלוג שלי והאינסטגרם ותשמח להזמין אותי לסטודיו שלה. העניין הוא שלא היה שום קשר בין שני הדברים והכל קרה לגמרי בצירוף מקרים! דנה שמעה עלי בכלל דרך בעלה, שעובד בחברת אופנה עמה אני עובדת. כבר בביקור הראשון בסטודיו של דנה לגמרי התאהבתי בה ובפריטים אותם היא מעצבת. אחת השמלות מהקולקציה החדשה אף נסעה עמי לטיול הקסום שלי בליטא ונלבשה (ואף תועדה) לסיור בטירת הטרקאי המרהיבה.

FullSizeRender (16)IMG_6550DANA

ספרי לי מעט על עצמך.

אני בת 33, גדלתי בתל אביב ואני כרגע אמא לשניים ובקרוב ל-3, בוגרת שנקר משנת 2009.

מהיכן מגיע החיבור שלך לאופנה?

החיבור שלי לאופנה מגיע מגיל צעיר מאוד. נורא נהניתי לצפות באמי שהייתה רוכשת בגדים מוכנים, מעצבת ותופרת אותם מחדש. וכך גם אני, בגיל 7 התחלתי לגזור ולתפור במו ידי בגדים עבור עצמי ועבור הבובות שלי. עם ההתבגרות פיתחתי תעוזה והבנתי שזה מה שאני רוצה לעסוק בו.

איך את מגדירה את הסגנון העיצובי שלך?

הסגנון העיצובי שלי הוא לרוב casual, עם דגש רב על עושר הבד. רוב הפריטים בבסיסם הם יומיומיים, אך מתאימים ללבישה גם בשעות הערב, בשילוב האקססוריז הנכונים. מעולם לא עצבתי בגדי בייסיק ואינני עושה שימוש בבדים סרוגים, הם מרגישים לי פשוטים למדי, לא אני.

PicMonkey CollageDANASIDI2

מי הוא קהל הלקוחות שלך?

קהל הלקוחות שלי מאוד מגוון, החל מבנות העשרה עד לנשים יותר מבוגרות יותר.

מהם האתגרים שלך?

האתגר שלי הוא להמשיך לחדש ולרענן את עבודותי, אך עם זאת לשמור על הקו האישי שלי. אני רוצה שבכל פריט יורגש כתב היד שלי, הערך המוסף המאפיין אותי.

מהן השאיפות שלך?

השאיפה הגדולה שלי היא לעניין יותר ויותר סוגים שונים של קהל, זה נורא מרגש ומשמח אותי.

PicMonkey CollageDANASIDI1

מי הם המעצבים הישראלים מהם את שואבת השראה?

את רוב ההשראה אני שואבת דווקא מהמעצבים בחו"ל, פחות בארץ, למרות שאני מאד מעריכה את עבודותיו של ששון קדם.

מה את חושבת על עולם האופנה בארץ בכלל?

עולם האופנה בארץ מאוד התפתח בעיני בשנים האחרונות וקבל מין ניחוח בינלאומי, אך מה שמקסים בו זה שהוא עדיין מאד מותאם לקהל הישראלי ולצרכיו (כמו גם עבודתי).

***

לעמוד הפייסבוק של דנה סידי

לבלוג של יאנה חייטוביץ lace and chiffon

***

שבוע האופנה של גינדי 2015 יתקיים בתאריכים 18-21/10. הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק לכל הדיווחים