ahazisraeli - הבלוג של אחז ישראלי

בואו נשחק בכאילו

הכרוז מכריז: "בהתאם לרצונם הידוע והמתועד של הרייך ושל בני הרייך הגרמני הגדול לחיות בשלום ובביטחון עם מדינות העולם, ובעקבות התייעצות מקיפה עם בעלות הברית שלנו בקהילה האירופית, שלח היום שר החוץ של הרייך, בשם הפיהרר, הזמנה לנשיא ארצות הברית של אמריקה לבוא לבקר ברייך הגרמני הגדול לשם דיונים אישיים במגמה לקדם את ההבנה בין […]

אחז ישראלי

11/02/2016


הכרוז מכריז: "בהתאם לרצונם הידוע והמתועד של הרייך ושל בני הרייך הגרמני הגדול לחיות בשלום ובביטחון עם מדינות העולם, ובעקבות התייעצות מקיפה עם בעלות הברית שלנו בקהילה האירופית, שלח היום שר החוץ של הרייך, בשם הפיהרר, הזמנה לנשיא ארצות הברית של אמריקה לבוא לבקר ברייך הגרמני הגדול לשם דיונים אישיים במגמה לקדם את ההבנה בין שני העמים. הזמנה זו נענתה בחיוב. אנחנו מבינים כי הממשל האמריקאי הודיע הבוקר שהר קנדי מתכוון לפגוש את הפיהרר בברלין בספטמבר. הייל היטלר! תחי גרמניה!"

כן, כן ... מכיר את ההרגשה. הצמרמורת הזאת שאחזה בכם ... בררררררר. מצמרר.

IMG_0274

והנה ... ככה נראית מפת אירופה בשנת 1964. קולטים? הרייך הגרמני משתרע מזרחית למוסקווה, עד חופי הים הכספי. מזעזע. וזאת כמובן כאשר ... ציטוט: "פורטוגל, ספרד, צרפת, אירלנד, בריטניה, בלגיה, הולנד, איטליה,  דנמרק, נורווגיה, שוודיה ופינלנד סופחו ע"י גרמניה לאזור סחר אירופי. גרמנית היתה השפה הרשמית השניה בכל בתי הספר". חדי העין יבחינו כי שוויץ, כמו שוויץ, הטפלון המדיני, הצליחה להשאר נייטרלית גם בסיפור זה.

Rewind  ... כמה שבועות אחורה.

יש לך חבילה. כך ציינה ההודעה שנחה לה בתיבת הדואר שלי. מממ, איזה חבילה? לא זוכר שהזמנתי משהו ... מגרד בראשי .... טוב, מה? לא נלך לראות מה זה? ספר! איזה כיף. איזה הפתעה. אבל רגע, מה פתאום מישהו שלח לי ספר? ישר נזכרתי בסלונה ומועדון הקוראות. כבר כתבתי על המועדון פה. הם שולחים ספרים וזה גם נראה ספר שממש בא לי לקרוא אם הוא היה מתפרסם בקבוצה. אאאזזזז ... רגע רגע, יכול להיות שפרסמו אותו בקבוצה, וביקשתי וכל העניין פשוט זרח מפרחוני? (ככה אני אומר, מה? למדתי מאבא שלי). רושם בצד: ללכת לבדיקת זכרון, אני כבר ממש מזדקן.

ומה הדליק אותי בספר הזה? אני אוהב היסטוריה, אוהב לקרוא על אירועים שקרו אי שם בעבר מתוך פרספקטיבה היסטורית, השערות של הסופר איך היה באמת, ושילוב מאורעות אמיתיים שקרו. אבל הספר הזה ... מממ ... קצת שונה. הספר הזה עוסק כאילו במאורעות היסטוריים, כאילו במה קרה פעם, כאילו ... אבל רק כאילו (ומזל שכך). איזה שיר בא לי? מה לא ברור?

embedded by Embedded Video

אז אני קורא וקורא, ספר מתח בלשי לא רע בכלל. יש בו כל מה שצריך, משטר אפל, אישה סקסית ולוחמת צדק, ולוחם אחד בודד נגד כוחות הרשע, מצוידים בכל האמצעים כאשר רוח השלטון נושבת בגביהם. כל זה על רקע שבוע מאוד מיוחד. חגיגות יום הולדת ה-75 לפיהרר. אתם יכולים לדמיין מה הולך במדינה טוטליטארית באירוע שכזה, נכון?

ואותו לוחם, זאב בודד, נו ... גרוש כמובן, ניחשתם נכון. קבלו פסקה שהעיפה אותי אל ההוה שלי, טוב, לא בדיוק שלי, אבל כן להווה של אבות גרושים לא מעטים.

"הם פתחו את דברי הדואר שלו ... ומכתב מאשתו לשעבר ... הוא עיין במכתב. היא החליטה שהוא לא יוסיף לראות את פילי בעתיד, זה מסעיר את הילד יותר מידי, היא מקווה שהוא יסכים שזה הדבר הנכון לעשות. אם יהיה צורך, היא תהיה מוכנה למסור הצהרה בשבועה בבית הדין למשפחה של הרייך, ובה תפרט את נימוקיה. היא אמרה שהיא בטוחה שזה לא יהיה נחוץ לטובתו ולטובת הילד. הוא קימט את המכתב והעיף אותו אל הערימה ..."

אותי זה מעצבן! טובת הילד? מה היא חושבת לעצמה? היא החליטה שהוא לא יראה את הילד? באיזה זכות? טובת הילד שיהיו לו אמא ואבא בצורה שווה. שתלך להזד ....

טוב נו ... הוצאתי קיטור ... נחזור לספר. אז מה אתם אומרים? מי ניצחו? הטובים או הרעים? ואיך היהודים קשורים לכל זה? מישהו זוכר אותם בכלל?

לא נעשה לכם ספוילרים, סבבה? רוצו לקרוא. מומלץ.

IMG_0276