יומני היקר - הבלוג של אורית יפרח

והפרחים... הביתה...

אורית יפרח

12/10/2013


לפני מספר ימים היינו במסיבת בר מצווה במלון במתחם בורסת היהלומים. הכל היה נראה מכובד ושמח. האמא הייתה יפהפיה, בעצם גם האבא וחתן השמחה היה קצת מובך מוקף בחבריו הגברברים הצעירים וכוללללללם שמחים. האירוע התנהל לפי כל כללי הטקס: בהתחלה קצת סושי וארגול , אחר כך נאומי ברכה ותודה מרגשים וריקודים שמחים בהמשך, ובסוף קינוחים פרוותיים ( פרווה... ) דווקא די טעימים. בקיצור אירוע כהלכתו, אז על מה יש לי להלין? ואני מודה, נהניתי!

אבל לקראת סוף האירוע בשעה שרוב האורחים התהלכו הלוך ושוב לפינת הקינוחים, החלו אחרים להתארגן ליציאה. אני ישבתי ואכלתי קינוח שוקולדי ופתאום בזוויות עיניי חשתי בתנועות מוזרות משני צדדיי. כמעט בו זמנית כאילו תאמו ביניהן, גברת שישבה בשולחן משמאלנו וגברת שישבה בשולחן מימיננו החלו לשלוף את סידורי הפרחים היפים מתוך האגרטלים ולארוז אותם הביתה. האמת היא ובלי להתנשא די נדהמתי, כבר שנים לא ראיתי זאת באירועים. חשבתי שהנוהג הזה פג תוקפו  וחלף מן הארץ, אך כנראה שכשובם של  טרנדים רבים גם הטרנד הזה חוזר ובגדול. הגברת משמאל הגדילה ועשתה וניגשה לשולחן "שלנו" והחלה "קוטפת" את סידורי הפרחים מתוך האגרטלים. כנראה שנעצתי בה מבט, יש לומר המום, אך היא פירשה זאת כסוג של חוסר שביעות רצון מכך שהיא לוקחת את הפרחים מהשולחן "שלי", ולכן פרשה את ידה לעברי ומילמלה, "את רוצה לקחת?" מייד הנהנתי בראשי לשלילה והחזרתי לה במחוות יד נדיבה  האומרת "עד חצי המלכות", היא חייכה והמשיכה בזריזות ב"קטיף". הייתי בשוק!

למחרת שאלתי את חברותיי, מה דעתן? אחת אמרה ובצדק שבתום האירוע הפרחים נזרקים אז למה לא לקחת אותם שיקשטו עוד יומיים שלושה שולחן אחר ויסבו הנאה למי שיראה אותם, השנייה אמרה שזאת אפשרות הגיונית בתנאי שמקבלים רשות מבעלי האירוע שהרי הפרחים הם רכושם ובוודאי שילמו עליהם סכום נאה ( כן, בזמן האירוע הם ממש פנויים לזוטות שכאלו... )  וכל השאר הסכימו איתי שיש במנהג הזה משהו לא כל כך מנומס. לא הצלחנו להגדיר מה לא מנומס, אך בהחלט הסכמנו בינינו ואנחנו ממש לא שייכות לקבוצת העילאיות והמתנשאות שזהו נוהג נפסד!

ומה דעתכן?