חגית אזולאי-רוזנס - הבלוג של גם וגם וגם

נעים מאוד, קרן שפילשר!

"יוצאות מהקווים", יום שהוא חוויה, מתרחש בשבוע הבא! זהו יום שלם של התנסות, למידה והנאה בליווי אמניות מרתקות, ובמקום הכי יפה בתל אביב! האירוע מתקיים ב"בית המידות", בית עתיק עם תקרות גבוהות, מרפסות קסומות וקירות מתקלפים, יתרחשו בו חמש סדנאות אמנות חופשיות, אינטואיטיביות, מסקרנות ומותחות גבולות, יהיה בו אוכל מדהים ומתנות מקסימות, וזה יהיה פינוק […]

גם וגם וגם

26/10/2014


"יוצאות מהקווים", יום שהוא חוויה, מתרחש בשבוע הבא! זהו יום שלם של התנסות, למידה והנאה בליווי אמניות מרתקות, ובמקום הכי יפה בתל אביב! האירוע מתקיים ב"בית המידות", בית עתיק עם תקרות גבוהות, מרפסות קסומות וקירות מתקלפים, יתרחשו בו חמש סדנאות אמנות חופשיות, אינטואיטיביות, מסקרנות ומותחות גבולות, יהיה בו אוכל מדהים ומתנות מקסימות, וזה יהיה פינוק גדול שמועד לכ-ו-ל-ן. אין צורך בידע מוקדם! אם עוד לא נרשמתן, חבל! ;-) באירוע מלמדות עידית אייזנר, רות מימרוד, עינת אלוני, דינה ארגוב, וקרן שפילשר, שהראיון איתה נמצא פה למטה.

את קרן שפילשר הכרתי לפני הרבה שנים, דרך מירב, בת דודה שלי, ומאז אני סטוקרית רצינית שלה, עוקבת אחר האינסטגרם שלה, מזהה את העבודות שלה מרחוק בתערוכות (אם תבדקו פה בבלוג, תגלו שבכל תערוכה שהייתי והיו עבודות של קרן, הן צולמו! :-)), ו... הנה, סוף סוף יצאתי מאחורי המסך ופניתי אליה, וגם היא תבוא להוציא אתכן מהקווים!!

קרן הציגה את האמנות שלה באינספור תערוכות, ביניהן שמונה תערוכות יחיד. היא קיבלה מלגות ופרסים וציונים לשבח, והיא מגוונת וסוחפת וצבעונית לא פחות מהיצירות שלה. 

DSC_0668

לקרן יש שפה חזותית קומיקסית וצבעונית משלה, ובאמצעותה היא מעבירה חומרים אישיים מהחיים שלה, לקנווס. והקנווס, במקרה שלה, יכול להיות כל דבר, החל מכריכות ספרים ושקי בטון, ועד לבדים שמהם היא תופרת בובות לא שגרתיות. ברפרטואר שלה ישנם גם נעליים ובגדים, קולקציות שהיא יצרה עם מעצבים ובתי אופנה מוּכרים.

hulon13_g

(מתוך קולקציית הנעליים של קרן שפילשר עם עודד ארמה)

 איך התחלת ליצור ולהיות אומנית?

ניראה לי שהדבר הזה שניקרא אמנות בוחר בך, ומחליט, כמו דיבוק, שאתה מיועד לו. מבחינתי, נולדתי אמנית. מאז ומעולם אני זוכרת את עצמי עם צבע של טושים על אצבעות הידיים. האמנות בחרה בי ואני בחרתי בה כאהבת חיים או כחיים עצמם.

שקי מלט

 ממה את הכי נהנית בעבודה היצירתית?

יש אנשים שבשעות הפנאי שלהם קוראים ספרים או עוסקים בפעילות חופשית, ואני תמיד  אומרת לעצמי: איזה מזל שיש לי את האמנות! מצד שני, אין לי אף פעם אף רגע פנוי...

השאלה ממה אני הכי נהנת מצמצמת את היכולת שלי להסביר את המושג הזה שחופן בתוכו את כל הרגשות, החושים, הצבעים, המילים שאלוהים יכל לברוא, ואולי התשובה המדוייקת, למרות שבינינו, אני שונאת לדייק ואוהבת לצאת מהקווים... ההנאה היא היכולת לברוא עולמות משל עצמי. הציור הוא כח גלוי להתהלך בעולם הזה עם מכחול במקום שרביט ולעשות משהו שאתה המצאת.

 

Intifada_Keren Shpilsher

מה זה בשבילך "לצאת מהקוים"?

לצאת מהקווים -זה להרשות לעצמך לא להיות מדוייקת,לא למדוד את עצמך,להיות פחות ביקורתית. לעזוב את ה"לא נעים לי", "מה יגידו", "לא ככה",

ולהיות מה שבא לך, איך שבא לך. הלוואי והיינו יכולים לצאת מהקווים בכל בוקר מחדש!

Comme il Faut

(בגדים מתוך הקולקציה של קרן שפילשר לקום איל פו)

אני מאוד מאוד ממליצה לכם לעקוב אחר האינסטגרם של קרן, היא פעילה מאוד, ויש שם הרבה עבודות ותהליכים, צילומים וסרטונים, וגם טקסטים נלווים מרגשים שנותנים להכל עוד עומק ועניין. 

אז זהו זה, קרן חותמת את נבחרת האמניות שילמדו ב"יוצאות מהקווים", ומהיום אפשר כבר לומר "בשבוע הבא"!! כן, כן, זה קורה בשבוע הבא, מפגשים מרתקים עם חמש אמניות מדהימות, יום שלם של לימוד, חוויה, התנסות, יצירה ואמנות. כל הפרטים נמצאים פה, וכדאי למהר להירשם, כי המקומות אוזלים. ההרשמה במייל: [email protected] אפשר גם לעקוב אחר עמוד האירוע בפייסבוק, אני מפרסמת בו הרבה מאוד מידע מעניין!