מידות רעות - הבלוג של ארז עמירן

מה שאין לו מין

טרנד האופנה הבין-מגדרית כובש את 2015. בשתי מילים - גברים בגרבונים

ארז עמירן

11/02/2015


הטרנד ה א-מיני, או כפי שהוא מכונה היום "אופנה בין מגדרית" הוא הבשורה הכי לוהטת ל 2015. אז נכון, לא מדובר בתופעה חדשה, ומשחקים של זהות מינית מטושטשת כבר כיכבו פה לא פעם, אבל הפעם לא מדובר בזליגה דו כיוונית בין ארון הבגדים הגברי לנשי, אלא בלבוש שמסווה את  ההשתייכות המגדרית המקובלת לטובת שחרור מזיהוי עם מושגים של "גברי, ו"נשי".

הטרנד החדש אינו עוסק בביגוד כפרובוקציה או כ"יצירת אמירה", אלא להיפך, הלבוש הא-מיני הוא "הנורמלי" החדש. ונורמלי, מסתבר, הוא חוסר הרצון להתחייב ל"דבר אחד גדול" – ויהיה זה פוליטיקה, מגדר, או נראות פיזית.

למען הסר ספק – זה לא 'קן' שלובש את השמלה של 'ברבי', אלא 'ברביקן" – אלה שמתלבשים כדי לאבד את זהותם הסקסואלית. או ליתר דיוק, יוצרים זהות אופנתית חדשה שאינה תלויה ב"אינסטלציה" של גופם.

על במות התצוגה כל זה בא לידי ביטוי במערכות בגדים זהות הנלבשות על גברים ונשים (שגם הם עצמם הופכים דומים יותר אלה לאלה). כמו גם שימוש באבזור שנחשב נשי לגברים – תיקי יד גדולים, טוניקות ארוכות, שורטס, וולנים ו- הזוועה הכי פופולארית של החורף הנוכחי – גרבונים לגברים.

min-dris van nottebmin-versace-2

(טוניקות וחצאיות - דריס ואן נוטן. גרבונים לגברים - ורסאצ'ה)

ה"מה שאין לו מין" אל תטעו, הוא לא משהו שנולד ונקבר על מסלולי התצוגות של מעצבים אקסצנטריים, בית הכלבו האנגלי "סלפרידג'ס" הודיע על פתיחת מחלקה א-מינית שתשתלט על שלוש קומות בסניף הדגל שלהם באוקספורד.

מי שמזוהה יותר מכולם עם המראה החדש הוא המעצב הבריטי הצעיר ג'יי וו אנדרסון  שמאחוריו שני שיתופי פעולה (ראויים ביותר) עם רשת "טופ שופ". אנדרסון מלביש את הגברים והנשים בבגדים זהים. נקיים מסממנים מגדריים מובהקים.

אני מודה, בעיניים השמרניות שלי - סקסי, זה לא. אבל מגניב ומסקרן - בהחלט.

min j w min2

האם הג'נדר בלנד הזה הוא הכיוון אליו צועדת האופנה או סתם גחמה חולפת - תחליטו אתם.