הבלוג של שלי - הבלוג של שלי ניידיץ

זה היה טיפול של חורף

כשישבתי, כאב לי, כשעמדתי, כאב לי, כשהלכתי - הצלחתי לעשות את זה רק באלכסון. הסיבה לכאב הגב לא היתה ברורה, משחות משככות כאבים לא עזרו ואז זה הכה בי: אני חייבת מסאז’

שלי ניידיץ

28/11/2015


כולה - מתחם ספא לנשים בלבד. צילום: יעל אנגלהרט

כשחושבים על זה, טיפול גוף הוא כמו בליינד דייט. הדקה הראשונה קובעת את הרושם הראשוני - או שהוא בול בשבילך, או שזה עומד להיות בזבוז זמן. או שזו הולכת להיות שעה של תענוג צרוף או, לחילופין, גיהינום אמיתי.

הכל התחיל כשהלכתי לישון נינוחה ושלווה וקמתי בבוקר עם גב תפוס וכואב. מאד כואב. כשישבתי, כאב לי, כשעמדתי, כאב לי, כשהלכתי - הצלחתי לעשות את זה רק באלכסון. הסיבה לכאב לא היתה ברורה, משחות משככות כאבים לא עזרו ואז זה הכה בי - אני חייבת מסאז'. אבל לא כזה של קולגה לעבודה שמרחם עלייך ומפרגן כמה משיכות שכם על המקלדת, אלא אחד מקצועי, מכל הלב והנשמה, שאחריו אני אצא בגו זקוף וללא כאבים.

זמן לעצמך ורק לעצמך. צילום: יעל אנגלהרט

כשנכנסתי ל"כולה" בנמל תל אביב, מתחם הספא המרגיע של "קום איל פו", גיליתי מקדש נשי מובהק. אין עוד מקום בארץ שמכריז בגאווה ש- "אין כניסה לגברים, תינוקות וניידים" ויוצא מזה בשלום, אבל הרעיון מאחורי "כולה" הוא שהזמן הקרוב העומד לרשותך - כשמו כן הוא, לרשותך בלבד. זמן לשלווה, למחשבות, לפינוק, להתבוננות, לשקט ולשחרור.

בכניסה, מתבקשות האורחות להפקיד את הנייד עד ליציאה מהמקום, מה שהופך את חדר הקבלה למקום בו מתרחשות סצנות קורעות לב, שלא היו מביישות פרידות ברציף תחנת רכבת בשנות ה-50. הצבע הלבן שולט בעיצוב המקום וברחבת הכניסה יש ספרים, חוברות צביעה ופינת קפה עם עוגיות אלוהיות.

במלתחות הנעימות יש את כל ה-facilities; קרמים, סבונים, פילינג, אביזרים לניקוי הפנים ואפילו גומיות צבעוניות קטנטנות. את הרכוש הפקדתי בלוקר, עטיתי על עצמי חלוק וכפכפים שנותנים במקום, וחיכיתי למטפלת מסבירת הפנים שבאה לקחת אותי לחדר הטיפולים.

עמוק ומשחרר - טיפול החורף של "כולה". צילום: יעל אנגלהרט

נכנסתי לחדר הריחני שמוסיקה נעימה התנגנה בו. טיפול החורף החדש של המקום כאילו נתפר למידותיי, משתי סיבות: מדובר בעיסוי רקמות עמוק, והייתי זקוקה לאחד כזה, שלא רק יעשה נעים, אלא גם יגיע בדיוק לנקודות שאוגרות בתוכן את כל הכאב. הסיבה השנייה היא שהטיפול משלב, מלבד שמנים נעימים, גם הנחת מגבות חמות על הגוף.

כמו בדייט מוצלח, כבר בדקה הראשונה ידעתי שזה זה. המטפלת עיסתה כל חלק בגוף בדיוק במידה המתאימה, הגיעה אל כל שריר ושריר במקצועיות מרשימה, פינקה אותי עם שמן אקליפטוס ועם המגבות החמות הנעימות כל כך. זה בדיוק מה שהשרירים הדואבים שלי היו צריכים - קצת חום ואהבה.

יצאתי מהטיפול ב"היי" לקראת יום חורף שמשי במיוחד. גוף משוחרר, נינוחות משכרת, גב שחזר לעצמו ואינטואיציה שקיבלה עוד חיזוק; צדקת. הוא בול בשבילך.