את לא צריכה חליפה כדי להיות לבושה להצלחה

מי אמר שאת חייבת חליפה בכדי להרכיב לוק מנצח לעבודה? ביקשנו מסטייליסטית מומחית עצות ורעיונות איך להרכיב מלתחה אופנתית וחזקה שתוביל אותך למעלה

תוכן מקודם

10/05/2015


מישהו חכם אמר פעם ש"אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני". זה נכון כשמדובר ביחסים בין אנשים, בין גברים לנשים וגם בפגישות עבודה וזה נכון במיוחד כשמדובר במראה חיצוני. מסקנותיהם של מחקרים שפורסמו לאורך השנים (למשל, כאן) מראות חד משמעית שלמראה החיצוני, הכולל לבוש, שיער ואיפור, יש השפעה מכרעת כשמדובר בקידום בעבודה ואף בקבלה למקום עבודה חדש. אבל מי אמר שאת חייבת חליפה או בגדים מחויטים על מנת להציג לוק מכובד שיצור את הרושם שאת מעוניינת להעביר, של נשיות ניחוחה, ביטחון עצמי ורצינות?

צאלה הילרוביץ וינברג, סטייליסטית אישית ומרצה ללימודי סטיילינג בשנקר, אומרת שבישראל מדובר באתגר כפול. "מצד אחד, כל אישה שמכבדת את עצמה ואת מקום העבודה שלה, מבינה כי בכוחו של הלבוש להשפיע על המסר שהיא רוצה להעביר לעמיתים שלה, ללקוחות וכמובן למעסיקים", היא אומרת. "אבל מצד שני, מעטים הם מקומות העבודה בארץ אשר מכתיבים קוד לבוש ברור וזאת בניגוד למקומות עבודה בארה"ב ובאירופה. כתוצאה מכך, רוב הנשים מתקשות להבין כי לא כל בגד שהן אוהבות ללבוש (כי הוא נוח או נראה מצוין) יהיה נכון למקום העבודה שלהן".

מזג האוויר הישראלי הוא גם גורם חשוב בבחירת האאוטפיטים לעבודה. בעוד בסרטים ובסדרות מחו"ל נראות הנשים כשהן מתרוצצות ממקום למקום בחליפות כהות, עם חולצות ארוכות מעומלנות ומכופתרות עד קצה הצווארון, בישראל החמה – מדובר בתסריט לא ריאלי. אז איך מוצאים את שביל הזהב בין החליפה העסקית המיושנת שידועה כמעבירה מסר רציני ומכובד לבין בגדים בלוק קז'ואלי שהם גם יפים, גם מחמיאים לגוף וגם נוחים במיוחד? הנה כמה דוגמאות שיוכלו לעזור לך:

עונות. צילום: דודי חסון

קלילה, צעירה וחיונית

למרות הפופולאריות של הצבע השחור והעובדה שלנשים רבות נדמה שהוא מעביר מסר רשמי – ההיפך הוא הנכון. כאשר את רוצה להעביר מסר של נגישות עדיף לצמצם את השימוש בצבע השחור ולהעדיף גוונים בהירים שיאירו את הלוק וגם את מצב הרוח, ויעבירו מסר קליל, צעיר וחיוני. שלבי עם הלוק תיק גדול שיכיל את המסמכים, האייפד, היומן האישי, תיק האיפור וכל מה שאת צריכה ליום עבודה ארוך. מומלץ לבחור בתיק בגוון נייטרלי שיוכל להתאים לכל לוק שתבחרי וכך גם לא תצטרכי להעביר את הציוד שלך מתיק לתיק, כשאת לחוצה בבוקר לצאת מהבית.

עונות. צילום: דודי חסון

נשית ומתוחכמת

בחירת טופ מבד רך ונשפך תיצור מראה נשי ואלגנטי, במיוחד אם היא משולבת עם מכנסיים בגזרה ישרה. כדאי לשלב תכשיטים שישדרגו מיידית את הלוק ויוסיפו לו תחכום ועניין. אל תפחדי מתכשיטים גדולים ודומיננטיים, בעיקר אם הבגדים שבחרת סולידיים יחסית.

ONOT1053

ג'ינס ועקבים

לא מסוגלת ללכת יום שלם על עקבים גבוהים? צודקת! נעליים עם עקב בגובה בינוני יתאימו בהחלט על מנת ליצור מראה מרשים ואלגנטי, במיוחד עם האאוטפיט שבחרת מתבסס על ג'ינס או מכנסיים בהירים. כיום, מקובל ולגיטימי להגיע למקום העבודה גם עם ג'ינס, אבל עדיין כדאי להקפיד לבחור ג'ינס במראה נקי, בלי שפשופים ובלי קרעים.

עונות. צילום: דודי חסון

את הכי יפה כשנוח לך

כשאנחנו מרגישות שאנחנו נראות טוב, אנחנו מעבירות (גם בלי להיות מודעות לכך) מסר של ביטחון עצמי לסביבה והדבר מורגש ביחס שאנחנו מקבלות ממנה. לכן, מומלץ להימנע מבגדים נועזים מדי כמו אלה שכוללים מחשופים מוגזמים, חצאיות מיני קצרצרות או גופיות פתוחות מדי. כל אלה יתאימו לשעות הפנאי, אך לא ליום עבודה בו את רוצה להעביר מסר של רצינות לסביבה ולהרגיש טוב עם עצמך לאורך יום העבודה כולו. השקיעי זמן במיון הבגדים שלך בארון, הרכיבי לוקים אופציונליים תוך שאת בוחנת באילו מהפריטים את מרגישה נינוחה ובטוחה. את הפריטים האחרים, השאירי בצד להזדמנות אחרת.

ONOT1055

צילומים: דודי חסון ל"עונות".