שילת לנדנברג - הבלוג של Shilat Landenberg

ילדים זה שמחה, ובלאגן, ולכלוך

הלוואי ותמיד הבית שלי יהיה מלא בילדים ושמחה. ועכשיו, כשיש מגבונים לניקוי וחיטוי מושב האסלה, אני מתמודדת עם הקטסטרופה בחדר השירותים הרבה יותר בקלות

Shilat Landenberg

16/08/2018


 

 

גדלתי עם ארבע אחים, בית שתמיד היה מלא בחברים, במטבח עמדו כל יום סירים מלאים בתבשילים בכמות המספיקה לגדוד. הכיור היה מלא כלים ועשינו תורניות מי אחראי על סידור חדרים ומי על נקיון אמבטיות ושירותים. לא הייתה עוזרת וההורים עבדו, כך שרוב הזמן היינו פשוט המון ילדים בדירת 6 חדרים.

אמא שלי אומרת שבית מלא ילדים זה אושר גדול ואני ירשתי ממנה את "הצורך" למלא את הבית בילדים של אחרים. אני הראשונה להתנדב "לפעולת בית" של הצופים, לארגן מסיבות הפתעה ומסיבות שינה ולהזמין סתם כמה חברות לקטנה ולעשות איתן עבודות יצירה.

 1

רק כאמא הבנתי את גודל הבלגאן שחבורה של ילדים יכולה לעשות. אחרי שכולם מתפזרים אני זו שצריכה לסדר, לארגן, לשטוף את הרצפה ובעיקר לחטא את השירותים. כי מה לעשות, ילדים נוטים לפעמים לפספס, ופחות מודעים להשלכות של הטיפטופים אחרי הביקור שלהם בשירותים.

גם גיליתי קטע כזה אצל הבנות, שהן אוהבות ללכת לשירותים בזוגות. לא ברור במה הן עוזרות שם אחת לשנייה, אבל זה נותן להן הרגשה טובה.

כמי שהגיינה אצלה היא בעדיפות ראשונה, אני מוצאת את עצמי בודקת את נקיון השירותים פעם בשעה, קצת כמו שעושים במסעדות מזון מהיר. רק חסר לי הפתק הזה על הדלת עם השעה והחתימה שהחדרון אכן נקי ומוכן ללקוח הבא.

בפעם האחרונה שהבת שלי אירחה את כל החבורה, כמות הפעמים שהן יצאו ונכנסו לשירותים כמעט ולא השאירה לי סיכוי לבצע בדיקה. זוגות זוגות נכנסו ויצאו, לפעמים סתם כדי להסתכל במראה, לפעמים לרכל או לצחוק ורק לפעמים באמת בשביל לעשות מה שצריך בשירותים. ואני מדברת איתכם על גילאי חמש שלא ממש יודעים לנגב.

 2

באמצע כל הבלאגן, עמדתי בנחישות וחיכיתי לתורי לבדוק עד כמה הקטסטרופה גדולה.

לא טעיתי כמובן. הרצפה היתה דביקה. מגבונים וניר טואלט היו זרוקים על הרצפה, מגבת הידיים היתה רטובה לחלוטין והמראה מנוקדת שפריצים של סבון. אחסוך ממכם את תיאור האסלה.

התלבטתי עם עצמי האם לנקות עכשיו או לחכות שתיגמר החגיגה. זה לא אנושי מה שהלך שם ומחוץ לדלת יש כבר "רשימת המתנה" של ילדים נוספים שצריכים להיכנס לשירותים. החלטתי ללכת על ניקיון מהיר אך ייסודי, כזה שיתן לבאים בתור הרגשה של נקיון. אספתי את כל מה שהיה מחוץ לפח, פתחתי חבילת מגבונים לניקוי וחיטוי של "סנובון" והעברתי שני סיבובים מהירים אך ממוקדים על מושב האסלה, הרמתי את כל הניירות מהריצפה וניגבתי באותו מגבון גם אותה, ממש מיני ספונג'ה והופ בין רגע מושב האסלה היה מבריק וריחני וככה גם הרצפה. מספיק בשביל להמשיך בחגיגה.

 3

מגבונים לניקוי וחיטוי  - פתרון גאוני לכל משפחה! מוצר חובה להסתובב איתו בתיק ולכל מקום שהולכים ואין ילד שלא צריך לפחות פעם/פעמיים לשירותים לפחות את כאמא יודעת שאת החיטוי שלך את עשית.