ד"ר מיכל חמו לוטם - הבלוג של ד"ר מיכל חמו לוטם

ניהול הבית כעסק מורכב

האם פעם אמרו לכן ש"אין לכן ניסיון ניהולי?" אני טוענת כי ניהול בית ומשפחה שווה לניסיון ניהולי נדיר ורחב, הנה כמה סיבות טובות מדוע....

ד"ר מיכל חמו לוטם

03/06/2014


לפני מספר שנים, עוד כשהייתי המנכ"לית המייסדת של ארגון בטרם לבטיחות ילדים, הבאתי את יוסי שטראוס שכיהן כחשב משרד הבריאות לביקור בבית החולים סורוקה ובשלוחת 'בטרם' שפעלה בו.

ד"ר איתן חי עם מנהל בית החולים דאז (אותו האחד ששנים אחר כך פרש ממפלגת יש עתיד כי חשב שמקום 12 אינו ריאלי….), איש חריף ושמנמן, לקח את שנינו לסיור בבית החולים. במהלך הסיור הוא אמר "אנשים לא מבינים שניהול בית חולים הוא ניהול מורכב ביותר. ניהול בית חולים שווה לניהול של כמה מפעלים במקביל. מעבר לרפואה מתנהלים כאן למשל מפעל הסעדה המספק אלפי ארוחות ביום, מפעל סטריליזציה המחטא אלפי מכשירים בכל יום, מפעל תיעוד ורישום המתעד אלפי ביקורי חולים והטיפול בהם, תיעוד שיכול ברגע להפוך ממסמך רפואי למסמך משפטי, ועוד ועוד".

לאחרונה נזכרתי בדבריו של חי עם כשניסיתי להסביר מדוע ניהול הבית בצורה מיטבית דורש כישורי ניהול ואף מנהיגות במורכבות. ניהול ותפעול הבית כולל מפעל הסעדה, ומפעל חינוך, ומפעל הסעות, ומפעל סטריליזציה וניקיון, הוא אוסף של עסקים קטנים המתנהלים במקביל, עם מנהל, לרוב מנהלת אחת – בעלת הבית.

קטפתי לימונים והכנתי לימונצ'לו
קטפתי לימונים והכנתי לימונצ'לו

__

ניהול זמן וקדימויות: ניהול הבית דורש תכנון וניהול זמן קפדני בין שלל משימות בלתי נגמרות. יש משימות חד שנתיות (פתיחת שנת הלימודים, הפקת ימי הולדת לילדים ובן הזוג); עונתיות (החלפת בגדי קיץ - חורף, הפקת החגים); שבועיות (קניות); ויומיות (סנדוויצים בבוקר לדוגמה). וכמובן משימות בצ"מ - בלתי צפויות מראש (הליכה לרופא עם ילד חולה, רכישת מתנות לאירוע שהגיע ברגע האחרון, ועוד). והכל צריך להתבצע בדיוק מופתי ומול דד-לינים בלתי נגמרים, הרי לא יתכן שילכו הילדים ללא סנדוויצים או שיהיה איחור של יום בהפקת ליל הסדר.

אחי מאור נוהג להגיד שהחיים הם כמו מפעל טטריס, בכל פעם נופלות עלינו חבילות ועלינו לארגן אותן אחרת יגמר המסך, תמהתני איך היה מתמודד מול שלל תפקידיה של חיי עקרת בית מצויה. כשאני נזגרת בדימוי של מאור אני חושבת כי הם נראים אפילו כמו כמה משחקי טטריס במקביל.

ניהול צוות: לרוב יש למנהלת הבית צוות אותו היא צריכה לנהל. הצוות שלה כולל את בני הבית - דבר המחייב ניהול בלי סמכות, שרובו ככולו מושתת על מנהיגות, וכמובן סבתא וחמות לתפעל. לעיתים הצוות כולל עובדים, אני למשל מחזיקה עובדת בחצי משרה רק למרכיב הניקיון, ואחראית על רווחתה ועל התקינות המשפטית כולל תשלומים לביטוח לאומי.

הכנתי לילדים ארוחת בוקר וסנדויצים לקראת המרתון
הכנתי לילדים ארוחת בוקר וסנדויצים לקראת המרתון

__

ניהול ספקים ושותפים: ניהול בית דור עבודה עם מגוון ספקים, החל מחשמלאי, אינסטלטור, זגג, גגן ועוד . יש נשים הבוחרות להפריט למיקור חוץ גם חלק מ'מרכיבי הליבה' של ניהול הבית. לדוגמה העומס הכריח אותי משך שנים ארוכות לדאוג לאוכל חם לילדי בצהרים בעזרת עסק קטן שהופעל על ידי זוג נשוי. מידי יום הם בישלו והביאו שתי חמגשיות ובהן ארוחת צהרים חמה. כיום, כשחזרתי לבשל, אני עדיין נעזרת בספקיות חוץ לעבודות הגיהוץ, והתפירה - זה ניהול ספקים לכל דבר ועניין.

ולגבי ניהול שותפויות - מי לא מכירה את ניהול לוח ההסעות המורכב, לעיתים עם קר-פולים בשותפויות עם הורים אחרים. כל אמא לילדים המשחקים בקבוצת כדורסל או כדורגל עם משחקי חוץ חוותה זאת ועושה זאת בלי תמיכת מחלקת רכב צמודה...

אירגנתי יום הולדת לילדה
אירגנתי יום הולדת לילדה

__

ומה לגבי ניהול התקציב? האם אתן ממונות גם על הנושא הזה ומשמשות סמנכ"ל הכספים בביתכן?  (הרי הנשים מופקדות על רכש וספקים, קרי סעיף ההוצאות.....). יש היום כלים מסייעים, לדוגמה הכלי של בנק הפועלים שסייע לי אישית לעמוד למופת במשימה מורכבת במיוחד של לא להיכנס לאוברדרפט. תחילה התוייתי עם צחי (בן זוגי שיחיה)  מדיניות של אפס אוברדרפט ותזרים חיובי, ולאחר מכן אני זו שעומדת במשימה למופת - שנים לא נכנסנו לאוברדרפט.

כל משימה בפני עצמה כמובן אפשרית, אבל האינטגרציה בין המשימות הללו היא קשה ומורכבת, וודאי כשהיא נעשית במשרה חלקית כי בעלת הבית עובדת במשרה נוספת בחוץ, ואני תמיד עבדתי 150% משרה אם לא יותר.

לקחתי את הכלב לוטרינר
לקחתי את הכלב לוטרינר

__

ניסיון ניהולי יש לך?

ואז, אחרי שהיא ג'ינגלה את הילדים, טיפלה בימי ההורים, דאגה שיהיה אוכל, החליפה בגדי הקיץ חורף ורכשה ספרים לפתיחת השנה, וכמובן האוכל מטופל מידי יום, הכביסה נקיה והחולצות מגוהצות, אומרים לה למנהלת הבית ש..."מקורות החיים שלך עולה שאין לך ניסיון בניהול".

אני זוכרת שיום אחד צחי בן זוגי אמר לי ש'אין לי מה להתלונן, כי אני בעצם לא עושה כל כך הרבה – הרי יש לי עוזרת בית...'

כל כך נעלבתי וכעסי עד שהכנתי מסמך של 7 עמודים שכותרתו היתה "תפקידי כאם ורעיה". 7 (!) עמודים של משימות יומיות, שבועיות חודשיות ועונתיות.

זה היה אז שהבנתי שלא רק צחי שלי, אלא כל הגברים של העולם התבלבלו. כי מעטים הגברים שרכשו ניסיון של ניהול במורכבות כמו אישה המנהלת את ביתה למופת.

ארגנתי טיול להודו וטרק לנפאל

ארגנתי טיול להודו וטרק לנפאל

_

כן, אני עומדת מאחורי המילה ניהול: כי אם זה נעשה טוב זהו ניהול לכל דבר. זו אגב הסיבה שקמות "חברות ניהול" המספקות שירותים לניהול בתים; חברות נישה למשל כאלה המתמחות ב"סידור" ומסייעות בניהול ארגון ואכסון המלאי (אינספור סוגי חפצים הגודשים לעייפה את בתינו). שלא לדבר על חברות עסקיות הנותנות שירות לניהול פיננסי של הבית, וכמובן עמותת פעמונים שעושה זאת בצורה נפלאה למשפחות נזקקות. אינספור עסקים קטנים של מכבסות, תופרות, מבשלות ושירותים משלימים מוכיחים את העומס המוטל על מנהלת הבית; וכמובן מגוון כלים אינטרנטיים שפותחו כגון תוכנות  מחשבונים וכלים אינטרנטיים לניהול כלכלי חכם של משק הבית

זו כנראה גם הסיבה שיש נשים אמיצות שבוחרות להישאר בבית – זה מקצוע מורכב ומגוון הדורש יכולות גבוהות בהרבה מאשר חלק מהעבודות המוצעות להן בשוק בשל "העדר כישורים".

זו גם הסיבה שנשים מרגישות לעיתים קרובות שהן "נחות" בעבודה, בהשוואה למה שמצפה להן בבית.

והאמת – מי שלא עשתה זאת – לא יבין זאת.

אז בפעם הבאה שאתן חושבות שאין לכן ניסיון בניהול....

עיצרו!

תחשבו שוב

ותעבירו קישור למאמר לכל מי שמעז לטעון זאת.

עד הפעם הבאה...

שלכן - ד"ר מיכל חמו לוטם