הטיפולים שיעזרו לך להיראות במיטבך

סימני הגיל מתחילים להיראות בקמטים? יש מה לעשות - פילינג, טיפול בחום, בוטוקס או מתיחת פנים בעזרת חוטים. המדריך לבחירת הטיפול המתאים

ד''ר ליליה מינסיאן

12/03/2015


רפואה אסתטית. צילום: שאטרסטוק

בזכות נפלאות המדע המודרני, אנו יכולות להיראות צעירות יותר ולדחות במקצת את פגעי הזמן הנחרתים על עור הפנים. מתיחות, הזרקות, מילויים, מריחות ושלל טיפולים להצערת עור הפנים מבטיחים תוצאות יפות.

קיים מגוון של שיטות טיפול וטכניקות אשר שילוב מותאם שלהן יכול מאד לסייע לשיפור מראה עור הפנים. לרוב נהוג לשלב בין יותר מטכניקה אחת ולבצע מספר טיפולים במקביל. הסוד המרכזי להצלחת הטיפול הוא התאמה אישית שלו למטופל.

לפני שמתחילים בטיפולים, צריך לקבל ייעוץ מאיש מקצוע אשר יתאים תכנית טיפולית ממוקדת ומותאמת למטופלת עצמה. לא לכולנו יש אותו עור פנים, אותם צרכים ואותן מטרות. כל אלה ועוד מגוון גורמים - כגון משקל, מחלות רקע וכמובן סוג העור והמאפיינים שלו, משפיעים על התכנית הטיפולית אשר תורכב.

תכנית טיפולית זו תמיד תכלול טיפוח אישי ועצמי של עור הפנים אשר מומלץ לכל אישה החל מגיל 20 ושילוב של אחד או יותר מהטיפולים הבאים - פילינג, טיפול בחום (לייזר, RF, גלי רדיו), הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי; ומתיחת פנים על ידי חוטים.

מה כוללת שגרת הטיפוח האישי?

כבר מגיל צעיר מאד מומלץ להקפיד על ניקיון הפנים, שימוש בחומרי טיפוח איכותיים, מריחת קרמים המותאמים לסוג העור, טיפולי פנים שגרתיים, והכי חשוב - הגנה מפני השמש, הימנעות מעישון ושתיית מיים. יש לזכור שמראה עור הפנים שלנו וקצב הזדקנותו מושפעים מאד מגנטיקה אבל גם נתונים להשפעה. חשיפה לא מבוקרת לשמש ועישון הם שני דברים אשר מאיצים את הזדקנות עור הפנים בצורה משמעותית, לכן יש לבחור תכשיר הגנה עם SPF מתאים ולהשתמש בו באופן יומיומי. ניתן גם להיעזר בתכשירים המכילים חומצות אלפא הידרוקסיות אשר מסייעות לקילוף אטי של עור הפנים ועוזרות לעור להתחדש בקצב טוב ומהיר.

פילינגים והזרקות

ישנם פילינגים למיניהם אשר מסייעים לקילוף של העור והתחדשותו. לרוב הנשים מומלץ לשלב טיפול זה בשגרת הטיפוח, בוודאי כאשר עור הפנים מתחיל להראות קמטוטים. גיל 30 הוא גיל טוב להתחיל. תוצאות הטיפול טובות - העור חלק, נעים למגע, בוהק ומחודש. כיום, הודות לחומרים חדשים, אין טראומה לעור וההחלמה קצרה. תוצאות הטיפול נשמרות מספר חודשים - ומומלץ לחזור עליו מדי פעם.

לצד הפילינגים, יש טיפול בחום, המתבסס על כך שחימום מקומי של העור מניע תהליכים שתורמים בסופו של דבר להזנתו, לשמירת הלחות ולחידוש והצערת המראה. החום מניע תהליך של חידוש ייצור הקולגן ומסייע להיפטר משברי קולגן. הטיפול בחום הוא במסגרת גלי רדיו, טיפול RF וטיפולי לייזר. בכל הטיפולים הללו, יש צורך במספר טיפולים וחשוב להצטייד בסבלנות - התוצאות מצטברות.

בוטוקס וטיפול בחוטים

הקו הבא של הטיפולים כולל הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי. ההזרקות נחשבות כלי יעיל מאד להעלמת קמטים. לרוב מקובל להשתמש בבוטוקס לשם החלקה של קמטי ההבעה במצח ובצדי העיניים; ולמלא באמצעות חומצה היאלורונית את קמטי ההבעה בצדי הפה או להשתמש בה כחומר מעצב לקו הלסת ,לעצמות הלחיים ,לאף ולמילוי שקעים באזורים שונים (עיניים, רקות). את הטיפולים בהזרקות יש להתחיל בגיל 36 כדי למנוע היווצרות של קמטים סטטיים. כאשר מזריקים בוטוקס, פעולתו נשמרת לשלושה חודשים עד חצי שנה. תוצאותיה של הזרקת חומצה היאלורונית שורדות לאורך זמן רב הרבה יותר: כשנה.

טיפול נוסף הוא טיפול בחוטים נספגים העשויים חומצה פולילאקטית SILHOUETTE SOFT ו-APTOS LIGHT. טיפול זה מכונה מתיחת פנים עם חוטים וכולל החדרת חוטים למקומות רבים בעור הפנים. ההליך מבוצע בהרדמה מקומית וגורם להרמת עור הפנים, מילוי טבעי של השקעים, שרטוט קו הלסת, היעלמות או הפחתה של קמטים מצדי הפה והאף, קמטי מריונט מצידי הפה ובסופו של תהליך גם להתחדשות עור הפנים. יש להתחיל בטיפול בשלב מוקדם של נפילת עור הפנים ובראשית ביטויי תהליך ההזדקנות, כך התוצאה המתקבלת יעילה יותר. תוצאות הטיפול נשמרות עד שנתיים.

לסיכום: טיפוח בסיסי של עור הפנים שישולב עם טיפולי פנים משלימים יכול לתרום למראה עור פנים צעיר ובריא יותר. הסוד להצלחה מורכב משלושה כללים בסיסיים: להתחיל כמה שיותר מוקדם, עם ניצני ההזדקנות ומבלי לחכות שהמצב יחמיר; לפנות לאיש מקצוע בעל ניסיון ומומחיות; לתפור חליפת טיפולים אישית מותאמת למאפייני האישה, למאפייני העור, לצרכים ולמטרות.

*****

ד"ר ליליה מינסיאן עוסקת ברפואה אסתטית, ממומחי אתר zap doctors.

סייעה בהכנת הכתבה: נגוהה שפרלינג, כתבת zap doctors.