אסיה - הבלוג של אסיה

מבטלים את הביטול

מיד מציפה הרגשת אכזבה, ועולות המחשבות על שאולי אתם לא מספיק טובים, ואולי העדיפו . . . ומה יהיה עכשיו? מה עושים? איך? . . .

אסיה

06/01/2011


קבעתם משהו שחיכיתם לו כל כך, ואז קיבלתם הודעת ביטול, לא נעים בכלל נכון? לשם המחשה ניקח לדוגמה מטפל שקבע טיפול עם מטופל, והוא קיבל שיחת טלפון שאומרת כי המטופל לא יוכל להגיע וביטל את הטיפול.

מה קורה במצב כזה?

מיד מציפה אתכם הרגשת אכזבה, ואז עולות המחשבות על שאולי אתם לא מספיק טובים, ואולי העדיפו לפנות לאחרים שטובים מכם, ושבניתם על הכסף הזה, ומה יהיה עכשיו ועוד כל מיני מחשבות שליליות שאינן מועילות ובהחלט מיותרות.

מה עושים?

איך נמנעים מההרגשה הלא טובה?

אז ככה, קודם כל קחו אוויר ותגידו בקול רם (אפשר ורצוי גם לכתוב) את המשפט הבא: "אני מודה ליקום שפינה לי זמן למטופלים חדשים" (כל אחד יכתוב למה הוא מודה בהתאם לסיטואציה).

כמובן שיש לכתוב את זה תוך כדי כוונה והרגשה שזה אכן כך, ולראות בדמיון  את האנשים שמגיעים ומחכים בתור לטיפול. מה שבעצם אתם עושים בדרך זו, אתם פשוט משנים את הכיוון משלילי לחיובי. אחד ביטל כי פינה לכם מקום לאחר שזקוק לכם, לשירותכם יותר, זה התדר שאתם צריכה לכוון, לכתוב ולהרגיש. זה התדר הנכון והבריא יותר, מאשר לשקוע במחשבות שליליות ואכזבה מרה וכואבת.

שפע ברכה והצלחה