סודות מחדר המיטות - הבלוג של עמית אשבל

כיצד לבחור מטפל

איך לבחור מטפל? על מי לסמוך? שאלה לא פשוטה. בחלק מהמקרים המטופל מגיע לספא כזה או אחר ומקבל מטפל (או מטפלת) מבלי שהוא מודע כלל מי מטפל בו. אפשרות הבחירה של המטפל במכוני הספא היא מזערית. המטופל מגיע לספא שבחר מבלי לדעת כלל מי המטפלים, מי טוב יותר ומי מתמחה במה. הוא נתון לחלוטין "לחסדי" […]

עמית אשבל

21/09/2015


איך לבחור מטפל? על מי לסמוך?

שאלה לא פשוטה.

בחלק מהמקרים המטופל מגיע לספא כזה או אחר ומקבל מטפל (או מטפלת) מבלי שהוא מודע כלל מי מטפל בו. אפשרות הבחירה של המטפל במכוני הספא היא מזערית. המטופל מגיע לספא שבחר מבלי לדעת כלל מי המטפלים, מי טוב יותר ומי מתמחה במה. הוא נתון לחלוטין "לחסדי" פקידת הקבלה שמשבצת את הטיפולים למטפלים השונים.

כל מה שנשאר למטופל לעשות זה לסמוך על הספא שבחר, להאמין שכל המטפלים בספא מיומנים ומוסמכים לטפל בעיסוי ולא לצפות לטיפול רפואי, מקצועי.

בקליניקות הפרטיות לעומת זאת המטופל בוחר את המטפל אליו הוא רוצה להגיע ופונה אליו ישירות. כך מובטח לו שהטיפול יבוצע על ידי המטפל שבחר בעצמו.

אבל איך לבחור מטפל?

IMG_9900

ראשית הדבר הטוב ביותר הוא להסתמך על חוות דעתם של חברים וקרובים אמינים. לשאול, להתייעץ ולשמוע חוות דעת. נכון ש"טוב מגע ידיים ממשמע אזניים" אבל אי אפשר להגיע לטיפול נסיון או לקבל דוגמית ולבדוק.....

שנית, להכנס לאתר של המטפל ולהתרשם. ברור שכל אתרים מטרתם למשוך לקוחות ולמכור, אבל בכל זאת כדי להתרשם ולהקשיב ל"בטן". מה התחושה כלפי המטפל? מה חוות הדעת שנמצאות באתר מספרות והאם נראות אמיתיות.

כנ"ל לגבי הפייסבוק של המטפל. שם התגובות הן אמיתיות (או לפחות של אנשים אמיתיים) וניתן ללמוד על המטפל או למצוא אולי חבר/מכר/קרוב שמכיר אותו.

אפשרות נוספת ללמוד על מקצועיות המטפל זה להכנס לאתר איגוד מקצועות העיסוי ולראות אם המטפל חבר האיגוד. במידה וכן – אפשר להיות בטוחים שהמטפל למד במוסד מוכר ותוכנית הלימודים אושרה על ידי האיגוד. מטפלים רבים וטובים אינם חברי איגוד ולכן אינם מופעים באתר האיגוד.

והדרך הטובה ביותר היא להרים טלפון, לשאול, לברר, לתאר את הצורך והרצון ולהתרשם מהתשובות.

אני מאמין שהתחושות שלנו לגבי מי שאנחנו מדברים איתו, פוגשים אותו, נכונות בדרך כלל.

בשיחה עם המטפל יש להסביר מדוע הנכם מגיעים לטיפול ומה הצפיות מהטיפול. גם "סתם" פינוק זו סיבה טובה ולגיטימית להגיע לטיפול. כדאי ללמוד על הכלים שיש למטפל (טכניקות טיפול) ויכולתו לעזור לכם כמטופלים ולתאם צפיות מראש. כך נמנעים מהפתעות ותחושות אי נוחות  במהלך ולאחר הטיפול.

תרצו לשמוע המלצות נוספות או להתייעץ – פנו אלי ואשמח לעזור.

שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולם,
עמית אשבל
– מטפל רב תחומי בעיסוי הוליסטי

המאמר נכתב בלשון זכר מתוך נוחות בלבד. אין בנאמר משום המלצה או השמצת מטפל/בית ספא זה או אחר.