על הא ודנה - הבלוג של דנה בן דוד

ריחות של תשוקה ושל Lavido

אין על הריחות הטריים של החורף של גשם מהול באדמה, מעורב בניחוח פריחה. ריח שליווה את אותו בוקר יום ראשון בחנות המפעל של חברת Lavido, הנמצאת בטיילת היפיפיה של המושבה זכרון יעקב. היה זה רק ריח אחד מתוך מגוון הריחות שהציפו ומילאו בתחושות שונות ומשונות לאורך הביקור. אותם ניחוחות הזכירו לי גם אחד הספרים האהובים עלי, […]

דנה בן דוד

25/02/2012


אין על הריחות הטריים של החורף של גשם מהול באדמה, מעורב בניחוח פריחה. ריח שליווה את אותו בוקר יום ראשון בחנות המפעל של חברת Lavido, הנמצאת בטיילת היפיפיה של המושבה זכרון יעקב. היה זה רק ריח אחד מתוך מגוון הריחות שהציפו ומילאו בתחושות שונות ומשונות לאורך הביקור. אותם ניחוחות הזכירו לי גם אחד הספרים האהובים עלי, "הבושם" של פטריק זיסקינד. ספר שקראתי בשנות העשרה ונחרט עמוקות. עלילתו מתרחשת בפאריז במאה ה-18 ומספר על גרנוי, אדם שנולד ללא ריח גוף, אבל עם חוש ריח מפותח, שהפך את חייו לשליחות למצוא את הריח המזוכך ביותר, הטהור ביותר, האמיתי ביותר, ריחה של נערה.

אז רגע שניה, נכון, זכרון יעקב, 2012. הבקבוקונים, והריחות שהציפו את חלל אולם ההדגמה החזירו זכרונות מתקופות רחוקות. ללא ספק, היתה זו חוויה ריחנית ומרגשת.

עוד לפני הביקור נתקלתי לא אחת במוצרי חברת Lavido מעמק יזרעאל, המפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרי טיפוח טבעיים משמנים טהורים ומצמחי מרפא. כך כשהוזמנתי לביקור, נעניתי בשמחה.

סיפורנו מתחיל לפני 9 שנים כאשר עידו מגל, היזם, המנכ"ל והבעלים של החברה יחד עם אמו, רקחו במטבח הביתי  בשמים ושמנים טבעיים, ואחותו עסקה בשווק המוצרים בסביבה. בניגוד לגרנוי האנטי גיבור של פטריק זיסקינד, מדובר במשפחה יפה, מלח הארץ, שפשוט הפכה אהבה לעסק משגשג.

עידו , שלמד רפואת צמחים וכימיה של שמנים אתריים, החליט להרחיב את פעילות החברה תוך שימוש בהתמחותו  בצמחי מרפא שונים: צמחי הרפואה הסינית, צמחי ארץ ישראל, צמחי מרפא של העולם המערבי ובפולקלור הארץ ישראלי. מוצרי הטיפוח והבריאות של החברה עשויים מרכיבים טבעיים, כשלנגד עיניהם של עדו ומשפחתו מטרה לייצר מוצרי טיפוח עם הניחוח האמיתי של צמחי השדה, ושמירה על תכונות המרפא הטבעיות שלהם. רכיבי המוצרים, בהם צמחי המרפא, נבחרים ממגדלי תוצרת חקלאית בארץ. שמנים אתריים אחרים מיובאים ממקומות שונים בעולם, המתמחים  בייצור שמנים באיכות גבוהה.

הביקור החל בארוחת בוקר מפנקת ובהרצאה מרתקת מפיו של עידו. בהתלהבות רבה הסביר על תהליך הפקת השמנים האתריים ותרומתם לעור ולבריאות. על השמנים נמצאים בכל חלקי הצמח, בפרח, בעלה, בגבעול ואף בשורש, על כך שהצמחים משתמשים בשמן האתרי כדי למשוך אותנו. זו למעשה דרך התקשורת שלהם. התשוקה של עידו מגל לתחום ניכרת בכל מילה, בכל מוצר וכמובן בהצלחה של החברה.

אחד החלקים המהנים בביקור היה השתתפות במיני סדנא של הרכבת בושם אישי. אין כיף גדול מלקחת מיני בקבוקונים עם שמנים אתריים, לתת לריח העדין להציף את קנה הנשימה, לערבבם עם אלכוהול וליצור ריחות חדשים. בחרתי להכין בושם פרחי תבלין עפ"י תפריט ההנחיות המפורטות. נו שוין, עדו נחלץ לעזרתי ועזר לי לשפר את התרכובת עד שהגענו לניחוח המושלם. הרי ריח הוא טריגר לתחושות, לחוויות, לרגשות. ריחות מחוברים לחלק העמוק ביותר במוחינו. נשארתי עם בקבוקון בושם עם ריח חושני ונעים במיוחד למזכרת.

סדנא כזו עורכת בדרך כלל כשעתיים, נערכת בתיאום מראש, ועלותה 60 ₪ למשתתפת. במסגרתה נהנות המשתתפות מהרצאה כיפית על קוסמטיקה טבעית וטיפוח העור לפי הגיל, שמנים אתריים כחוויה לחיים, הבושם כיצד מייצרים בושם, מהו הריח ומשמעותו בחיינו, אילו צמחים משמשים בתעשיית הבשמים  ומתנסות בייצור בושם אישי או קרם לבחירה לכל משתתפת. בסיום הסדנה כל אחת משתתפת זוכה לצאת עם בושם או קרם בניחוח אישי שלה. חוויה כייפית שמתאימה גם לאמהות ובנותיהן (האמהות ללא תשלום)

התנסינו גם בטיפול פנים יסודי ומפנק בן 25 דקות, ממוצרי הטיפוח והבריאות של חברת Lavido. כחלק מהטיפול נעשית התאמה אישית של מוצרים לפי סוג העור, גיל, צרכים וכו..

כבר מזמן עברתי להשתמש רק בחומרים טבעיים, ושמחתי לגלות את מוצרי החברה המשובחים, שאחרי טיפול על ידי קוסמטיקאית מנוסה ומסורה, נותר רענן ומלא חיים. את טיפול הפנים ניתן להזמין בתיאום מראש מול מרכזי המבקרים בזיכרון יעקב או בנהלל, ניתן לשלב אירוע סגור לכמה חברות. מחיר: 60 ₪.

אוכל לדבר עוד רבות בשבחם של הרימונים וסגולותיהם, של מסיכת הרימונים הנפלאה, של סרום הרימונים לשיקום תאי העור, של קרם הלילה המופק מזרעי הרימון אשר הפך להיות חלק קבוע מטקס ההליכה לישון בביתי. למי שלא יודע זרעי הרימון ידועים כאנטי אוקסידנט המחדש את תאי הפנים, ומהווים רכיב עיקרי בהרבה ממוצרי הטיפוח של החברה. לא התאפקתי ורכשתי גם קרם עיניים רוז היפ של החברה. מה שחשוב לציין שפרט להשפעה המידית על העור, אי אפשר שלא להתמכר לריחות המענגים של המוצרים. נהניתי גם מהסיור בחנות המפעל הנעימה בעלת ה"שאבי שיק", מוארת, מעוצבת ומזמינה. עשרות מוצרים, שרק עושים חשק לגעת, להריח ולהתנסות.

את מוצרי LAVIDO ניתן למצוא גם ב-500 חנויות ברחבי הארץ: חנויות פרפומריה, עדן טבע מרקט, ניצת דובדבן וכמובן בחנויות המפעל בזכרון יעקב ונהלל. החברה מספקת את מוצריה גם לקליניקות ולמטפלים.

בסוף הביקור לא יכולתי להתאפק ושאלתי את עדו מגל, אם קרא את הספר "הבושם", הוא חייך חיוך ממתיק סוד, ואמר ש"כמובן".

לפרטים נוספים והרשמה: www.lavido.com

הסבר על שמנים ארומטיים וסגולותיהם : http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2260743&r=1