מג'נגלת - הבלוג של Ya'arit Trabelsi

קדחת קריאה

מתה על התקופות האלה בחיי, בהן הדבר היחיד שבא לי לעשות זה להתכרבל במיטה ולקרוא..

Ya'arit Trabelsi

09/12/2014


עוד ספרים ועוד ספרים.. איזה כיף לחזור לקרוא בשקיקה אחרי כל כך הרבה זמן שבו כמעט ולא קראתי גם כי לא הצלחתי ממש להתרכז (ותודה לאלוהי הריטלין) וגם כי לא ממש היה לי זמן וספרים הם הרי כמו ספורט- ברגע שאתה מפסיק, קשה לחזור אבל אז אתה נזכר כמה טוב זה עושה לך (ותודה ליום כיפור).
אז הנה עוד ספרים שסיימתי וכדאי גם לכם:

בתים של אחרים, מאת דקלה קידר, הוצאת 'כנרת זמורה-ביתן'

download (74)

ספר מקסים על אכזבות ותקוות, ושוב אכזבות. ספר על המהמורות בחיים שלנו שגורמות לנו להתמודד עם מציאות שלא הכרנו ולגלות מחדש אנשים שחשבנו שהכרנו. אולי הספר הזה הגיע אליי בתקופה המדוייקת ולכן הוא נגע בי כל כך, ואולי זו פשוט הכתיבה המקסימה והדמויות האמיתיות כל כך, עד שהרגשתי שבא לי לשבת איתן לקפה.
כל זה מובא דרך הסיפור של ג'ולי ורותי, אם ובת שנאלצות להתמודד עם נטישתו הפתאומית של האב את הבית. המציאות החדשה מוזרה להן. הבועה מתפוצצת להן בפנים ומעבר להתמודדות עם הסיטואציה הרגשית, הן צריכות להתמודד גם עם החיים ואחת עם השניה. עד שהדברים מתחילים להתאזן, מגיע מוטי ומפיח בהן רוח של תקווה, שמאיימת למוטט את כל מגדל הקלפים עליהן הן נשענות.
פשוט מקסים!

"אופקים מתנגשים", מאת ר.ג.אולדברג, הוצאת 'אוריון'

974364

ספר שהוא קובץ של שבעה סיפורים קצרים, שכל אחד מהם מעניק הצצה לתרבות אחרת ולאורח חיים שונה: "אוריינטציה מקומית"- סטודנט בודד בעיר זרה וקרה שמשקיע בלימודים, אבל רוצה חום אנושי. "בבואה"- בחורה צעירה ויפה שנעה בין החיצוניות לפנימיות. "אבינו שבשמיים"- איש דתי חוזר בטיסה לארץ ונעצר במכס.. "חשיפה"- עיתונאית צעירה מהפריפריה שנאבקת להצליח בעיר הגדולה. "היסודות הקדמונים"- איש היי טק שמתמודד עם רוחות מהעבר. "קביים"- גבר נשוי שמתמרן בין שלושת בנותיו, אשתו הביץ' ואביו החולה. ו"סרטן סגול"- איש עסקים עשיר שמגיע לאי בתולי ומגלה תובנות חדשות.
נדמה שהספר מאגד את כל רבדי העם שלנו, רבדי המציאות, הטיפוסים והסיטואציות שכולנו מכירים.
הסיפורים כתובים בצורה מקסימה ומאחורי כל סיפור יש מסר, שכדאי לאמץ..

"הוכחה מוצקה", מאת רייצ'ל גרנט, הוצאת 'קוראים'

download (11)

מהמם!
אריקה, גיבורת הספר, היא ארכיאולוגית צעירה שמואשמת בגניבת אוצרות מאניה טרופה. היא מחליטה לטהר את שמה בכל מחיר, משיגה עבודה שמקרבת אותה אל האשם האמיתי ונחושה להשיג את המטרה. אבל אז, מגיע לאותו מקום עבודה מתמחה צעיר וחתיך. גם לו יש מניע נסתר, והיא- החשודה העיקרית שלו, אותה הוא מנסה להפיל. אבל בחיים, כמו בחיים- למציאות חוקים משלה והמשיכה ביניהם מאיימת להרוס לשניהם את התוכניות.
מתה על ספרים כאלו שמשלבים רומן אסור, חקירות, מטרות ודילמות מהסוג של "הראש או הלב"!

"בשביל החיים", מאת לילי טהאו, הוצאת 'סטימצקי"

download (12)

עוד ספר שואה תיעודי (אתם כבר יודעים שיש לי אהבה והערכה גדולה לספרי שואה).
הספר הזה הוא עדות כתובה של לילי טהאו, בת 87, שאיבדה את שני הוריה בשואה, כשהייתה בת 15. היא עצמה ניצלה בזכות איש יקר ואמיץ (שגם זכה לא מזמן באות חסיד עולם).
הספר ממש לקח אותי למקומות הכי מפחידים של אותם ימים- ההסתתרות, הצורך לשרוד, הפרידה מהמשפחה, הזהות הבדויה והפחד! אלוהים- איזה פחד!
מקסים וחשוב!!

יש לי עוד המון ספרים חדשים לקרוא ולספר לכם עליהם, ביי בינתיים..