חדשות העיצוב: ניגודים וחידודים

תרבות המועדונים של האייטיז, תערוכה קבוצתית של בלוגריות העיצוב המובילות בארץ והעונה הישראלית השישית לעיצוב. כל התערוכות שאסור לכם לפספס בחודש ספטמבר

אודית לורן בלקין

31/08/2014


מרים כבסה – תערוכה חדשה בגלריה ג'ולי אם בתל אביב

בשבוע שעבר נפתחה תערוכה של האמנית מרים כבסה ובה ציורים פנורמיים של שמן על נייר מדבקה ללא התחלה וסוף. מגבלתם היחידה היא גודל חלל הגלריה שבו הם מוצבים (עד: 2/10).

מרים כבסה – תערוכה חדשה בגלריה ג'ולי אם בתל אביבעבודה של מרים כבסה

.

חמש תערוכות חדשות – בית האמנים בירושלים

במוצאי שבת נפתחו התערוכות הבאות (עד: 18/10): מודדים – תערוכת יחיד של הצייר רונן סימן טוב (אוצר: דן אורימיאן); אני רואה זיכרון – תערוכת יחיד של הצלמת ורדה כרמלי שעוסקת בזכרונות מברלין מאז עזבו אותה אמה ומשפחתה בשנת 1933 (אוצרת: מירי קרימולובסקי); ויהי היום – תערוכת יחיד של הצייר שמעון פינטו שבה דימויי אושר בסיסי ופשוט מימי ילדותו (אוצר: אילן ויזגן); הביתה – תערוכה לזכרה של האמנית מילכה צ'יזיק (אוצר: רון ברטוש); והגדת לבנך – תערוכת יחיד של האמן שחר בן ישי שבוחן את הקשר הארכיטקטוני בין המרחב המסורתי של הפיסול לזה של טכנולוגיות בנייה והנדסה (אוצר: דור דרום).

תערוכות בבית האמנים בירושליםהביתה – תערוכה לזכרה של האמנית מילכה צ'יזיק

.

אין מתוק מזה – תערוכה חדשה במוזיאון תל אביב לאמנות

ביום שלישי, 2/9, תיפתח תערוכת יחיד ראשונה בישראל לאמן הבלגי מיכאל בורמנס. בתערוכה התמקדות ביצורי אנוש נעדרי אינדיבידואליות, המצויים במצבים מוכרים ושגרתיים לכאורה, אך למעשה הם מסתוריים, עוכרי שלווה ובלתי ניתנים לפענוח (אוצר אורח: ג'פרי גרוב, אוצרת אחראית: אהובה ישראל, עד: 31/1).

אין מתוק מזה – תערוכה חדשה במוזיאון תל אביב לאמנותעבודה של מיכאל בורמנס

.

רוק בשחור – תערוכה חדשה במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב

ביום חמישי, 4/9, תיפתח תערוכת יחיד לצלמת מירי דוידוביץ', שבה תציע מבט מחודש על תרבות המועדונים בשנות ה-80 כפי שהיא באה לידי ביטוי באווירה וברוח של התקופה, תוך התמקדות במועדון הפינגווין ובקולנוע דן (עד 28/2).

רוק בשחור – תערוכה חדשה במוזיאון ארץ ישראל בתל אביבצילום של מירי דוידוביץ'

.

גיהנום – תערוכה חדשה בגלריה רו ארט בתל אביב

ביום חמישי, 4/9, תיפתח תערוכת יחיד של האמן יורם קופרמינץ שיציג שתי סדרות של צילומים העוסקות באורח אירוני באתוס המודרניסטי של צילום מלחמה (עד: 25/10).

גיהנום – תערוכה חדשה בגלריה רו ארט בתל אביבעבודה של יורם קופרמינץ

.

שלוש תערוכות חדשות – בית הספר מוסררה בירושלים

ביום חמישי, 4/9, יפתחו שלוש תערוכות בבית הספר מוסררה (עד: 15/10): נמר חברבורות – תערוכת יחיד של הצלמת זואי גרינדאה שעוסקת בניגודים מסוגים שונים (אוצר: אבי דבאח); מחפשים את ישו – תערוכת יחיד של האמנית הפולנייה קתז'ינה קוזירה שיצאה לצלם בירושלים את מי שבטוחים שהם אלו שנבחרו להיות משיחים של ישו הצלוב (אוצר: אבי סבג); עומד מלכת / דיאלוג עם מורל דרפלר – תערוכה קבוצתית המציינת את מותו של דרפלר בפיגוע התאבדות (אוצרת: אלמוג רז, הנחיה אוצרותית: עירית כרמון פופר).

שלוש תערוכות חדשות – בית הספר מוסררה בירושליםעבודה של זואי גרינדאה

.

לבנדה 56 – תערוכה חדשה בגלריה שלוש בתל אביב

ביום חמישי, 4/9, תפתח תערוכת יחיד לאמנית סיגל פרימור שתציג סביבה פיסולית מרובדת בליווי סאונד (עד: 11/10).

לבנדה 56 – תערוכה חדשה בגלריה שלוש בתל אביבעבודה של סיגל פרימור

.

אחרי הפרפרים – תערוכה חדשה בגלריה אלפרד בתל אביב

ביום חמישי, 4/9, תפתח תערוכה זוגית לצייר ויוצר הקולנוע גידי סמילנסקי ולאמנית הרב תחומית רותם ריטוב. השניים משתפים לראשונה פעולה כבני זוג כשהתערוכה מתייחסת למתח הפואטי בין היפה לטרגי (אוצרת: כרמית בלומנזון, עד: 3/10)

אחרי הפרפרים – תערוכה חדשה בגלריה אלפרד בתל אביבעבודה של רותם ריטוב

.

תערוכות חדשות של העונה הישראלית השישית לעיצוב – עונה חדשה ברחבי חולון

ביום רביעי, 10/9, תפתח העונה הישראלית לעיצוב בחולון בחמש תערוכות: מכחול האש – בבית מאירוב תוצג תערוכה קבוצתית של מעצבים ואמנים שמתרגמים את שיריו של רוני סומק והשפעתו על דורות שונים של אמנים ויוצרים (אוצר: ד"ר גיא מורג צפילביץ, עד: 8/11); White T – בגלריית החווה תוצג תערוכה קבוצתית של מעצבים, אנשי אופנה ושחקנים, שבה תרגומים לפריט האופנה הפופולארי – חולצת הטי הלבנה (אוצר: אדם סרור, עד: 29/11); אהוד אורן, עבודות 2008-2014 – בגלריית חנקין תוצג תערוכת יחיד לאמן הרב תחומי העוסק בצילום נופים עירוניים בתל אביב ובניו יורק (עד: 18/10); White Shirt – בחוצות שדרות דב הוז תוצג תערוכה מקבילה לזו בגלריית החווה ובה צלם האופנה דביר כחלון והסטייליסט יונתן פרימרמן יציגו את התייחסותם לחולצה הלבנה (עד: 31/12); במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית תיפתח התערוכה התנאים 1/6 – תערוכת יחיד ראשונה לאמנית בקי מיינר המתעדת בעזרת קולאז׳ים את שכונת ג׳סי כהן בה גדלה בשנות ה-60. (אוצרים: איל דנון ואודי אידלמן, עד: 17/1).

תערוכות חדשות של העונה הישראלית השישית לעיצוב – עונה חדשה ברחבי חולוןעבודה של אהוד אורן

.

שלוש תערוכות חדשות – בית האמנים בתל אביב

ביום חמישי, 11/9, יפתחו התערוכות: Destroyed - תערוכת יחיד של האדריכלית והאמנית אדווה ברעם שבאה לבחון את מחזוריות החיים מנקודת מוצא של הרס ואובדן כתוצאה מהשריפה הגדולה בכרמל (אוצר: אריה ברקוביץ', עד: 7/10); תנאים של ציור – תערוכת יחיד של האמנית אסנת רייזמן בן שלום שבה ציורי שמן על בד המתארים מצב נפשי והלכי רוח של האמנית (אוצרת: דיאנה דלל, עד: 4/10); הכל תלוי – תערוכת יחיד לאמנית עמית רונן שתציג סדרת ציורי שמן על בד העוסקים בבגד ככסות ודימוי (אוצר אריה ברקוביץ', עד: 6/10)

שלוש תערוכות חדשות – בית האמנים בתל אביבעבודה של אסנת רייזמן

.

בלוגריות בבית – תערוכה חדשה בסלמה 46 תל אביב

בימים חמישי-שישי, 11-12/9, תיפתח תערוכת צילום קבוצתית של 14 בלוגריות מובילות בישראל שמבטאות את נקודת מבטן האישית על הסביבה ממנה הן סופגות השראה, יוצרות וכותבות את הבלוג – הבית שלהן. התערוכה היא ביוזמת בעלות הבלוג "הביתה". (קומה 2).

בלוגריות בבית – תערוכה חדשה בסלמה 64 תל אביבעבודה של דנה ישראלי

.

העץ הנדיב – תערוכה חדשה בגלריה לאמנות אום אל פאחם

במוצאי שבת, 13/9, תיפתח תערוכה קבוצתית המבקשת להציף מחדש את הדיון הרחב על מהותו, חשיבותו וסמליותו של עץ הזית (אוצר: דניאל כהנא, עד: 13/12).

העץ הנדיב – תערוכה חדשה בגלריה לאמנות אום אל פאחםעבודה של עמאר יונאס