רנואר, תצוגת חורף 2014/15

קולקציית המסלול של רנואר שאבה השראה מאוספי טבע היסטוריים וכוללת פריטים נהדרים המשלבים עורות, פרוות סינטטיות וצמר, בצבעוניות מרהיבה. את חלקם תוכלו למצוא בחנויות הרשת לאורך העונה

גלי דודזון סגל

25/08/2014


התצוגה של רנואר, שתוכננה להיות הראשונה בסבב התצוגות נדחתה במספר שבועות וצומצמה מבחינת היקף הארוע ומספר המוזמנים. הבוקר, שעה לאחר אזעקת השווא בתל-אביב, התקיימה התצוגה בהאנגר 11 בנמל, בחלל שעוצב בשחור מינימליסטי ובמרכזו מסלול צר וארוך חף מגימיקים, אנטיתזה מוחלטת למסלול הדו קומתי המואר והלבן של קסטרו מהשבוע שעבר.

בשנים האחרונות נותנת רנואר פייט לא קל לקסטרו, המלכה האם של תצוגות האופנה בישראל. הבוקר היא הוכיחה שוב, התחרות רק תלך ותעשה צמודה. המרוויחים: אנחנו, שנהנים מאופנה טובה ומושקעת יותר, לפחות על המסלול.

הקולקציה שהוצגה הבוקר היא קולקציית RUNWAY, שפריטים ממנה ימכרו בחנות הדגל בדיזנגוף סנטר במהדורה מוגבלת, החל מהשבוע. השם שניתן לה הוא object to desire והשראתה מגיעה מתקופות שונות בהיסטוריה ובעיקר ממסורת בשם "חדר הפלאות" שתחילתה במאה ה-16. חדרי הפלאות היו חדרים גדולים בבתיהם של שליטים ואצילים או סוחרים, שהכילו אוספים ממגוון תחומים ובעיקר אוספי טבע, גאולוגיה וארכיאולוגיה. מאוחר יותר הרעיון של חדרי הפלאות התפתח לכדי מוזיאונים המוקדשים לפלאי הטבע. מכאן נוצרה אקלקטיות של מרקמים, צבעים וסגנונות, חלקם מנוגדים, שהתגבשו לכדי אוסף בגדים מרשים.

הקולקציה חולקה לשלוש קבוצות. הראשונה-סקרנות, השניה-תשוקה והשלישית-צמיחה. כל קבוצה קיבלה חיה מייצגת ששולבה בהדפסי חלק מהפריטים. מה שהשתנה בין קבוצה לקבוצה היתה בעיקר הצבעוניות. הראשונה התמקדה בפודרה/מנטה/ורדרד וחול, השניה העמיקה לכחול,בורדו יין וכתום והשלישית שילבה בין חרדל, סגול, טורקיז, זית וקוניאק. מבחינת העיצובים היתה קוהרנטיות בין הקבוצות, תוך כדי זרימה מתחושה של נעורים בקבוצה הראשונה, דרך ההתבגרות בקבוצה השניה ועד הבגרות המלאה בשלישית.

ההתייחסות לטבע באה לידי ביטוי בעיקר בחומרים שכללו הרבה עור (ודמוי עור), פרוות (סינטטיות) וצמר. בכל קבוצה בלט פריט אחד שהושקעה בו עבודת יד עצומה, דוגמת הסריג עליו נרקמו אלפי חרוזים צבעוניים בעשרות שעות עבודה (בידיו הנאמנות של רון קאהן, המנהל הקריאטיבי של רנואר), והסריג שעוטר בעשרות אפליקציות של פרחי בד צבעוניים.

בין הפריטים בלטו מעילים ווסטים גדולים מפרווה צבעונית, חצאיות מקסי עתירות בד בגזרה מתרחבת וחצאיות פעמון באורך מידי, חלקים עליונים בגזרות מרובעות דוגמת חולצת קרופ מעור עם שרוולי 3/4, מעילי אוברסייז, מכנסי מעטפת רחבים נשפכים, שמלות קופסא קצרות, חליפות מחוייטות בהדפסי אול-אובר ופריטים במשבצות גדולות בשילובי צבעים נהדרים.

הנעליים בתצוגה היו מגושמות ובעלות עקב פלפורמה גס במיוחד. לעתים הן השלימו את המראה, לעתים הפריעו. כשלעצמן, הן לא היו מהפריטים המוצלחים בקולקציה.

אם לחדד אלמנטים שחזרו על עצמם וכנראה יככבו גם בקולקציות הרחבות של הרשתות הגדולות כולן, צפויים לנו בחורף הקרוב צווארוני גולף, שרוולי 3/4, שמלות בעלות מותן נמוכה המזכירות שמלות טניס, מעילים גדולים וחצאיות פעמון. הצבעים השולטים- בורדו וכחול, האורכים מגוונים ונעים ממיני למידי ועד מקסי. המכנסיים הופכים רחבים יותר ובחלקים העליונים מככבות הגזרות המרובעות.

כבוד לרנואר על תצוגה נהדרת ובעלת אמירה. הקולקציה הצליחה לאגד פריטים לבישים ועם זאת ייחודיים ומקוריים ולצידם פריטי מסלול מרשימים, שאינם מיועדים לייצור, כמתבקש בתצוגה מסוג זה. כמו תמיד כשמדובר ברשת גדולה המציגה קולקציית מסלול נשאלת השאלה כמה מזה יתורגם לפריטים שירכיבו את הקולקציה הרחבה. מניסיון העבר, כנראה שלא הרבה. בסופו של דבר רנואר היא רשת טרנדית הפונה למכנה המשותף הרחב ביותר והיא אינה מתנצלת על היותה כזו. בקולקציית המסלול היא מוכיחה לנו שהמעצבים המוכשרים שלה יכולים גם אחרת ונותנת לחובבי אופנה אמיתיים ליהנות ממספר פריטים יחודיים במחירים יחסית נגישים.

רנואר צילום לם וליץ סטודיו120רנואר צילום לם וליץ סטודיו120

רנואר צילום לם וליץ סטודיו120רנואר צילום לם וליץ סטודיו120רנואר צילום לם וליץ סטודיו120